11. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2016
Results for 50ap Round 2   Last updated : 11-09-2016 21:32:21 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
POLTAVETS ANDRII  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
00:16.13  |
50  |
2  |
FRITSCH HANNES  |
1999  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:16.27  |
46  |
3  |
SUSHCHENKO VITALII  |
2000  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
00:16.34  |
42  |
4  |
TYKHOMYROV ARTEM  |
1999  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
00:16.53  |
39  |
5  |
ZAICHENKO VLADYSLAV  |
1999  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
00:16.80  |
36  |
6  |
WISNIEWSKI KACPER  |
2000  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:16.87  |
33  |
7  |
VARGA LUKA  |
1999  |
RK SODERICA  |
CRO  |
00:16.95  |
30  |
8  |
NEPOMNYASHIY ALEKSANDR  |
2000  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:17.00  |
27  |
9  |
KHUDYSHKIN ALEKSANDR  |
2002  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
00:17.04  |
24  |
10  |
POLASEK DANIEL  |
1999  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
00:17.36  |
22  |
11  |
KIS ROLAND  |
2000  |
BACSVIZ-KVSC  |
HUN  |
00:17.43  |
20  |
12  |
CASTVEN LUKAS  |
2001  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
00:17.68  |
18  |
13  |
KOZLOV STEPAN  |
2001  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:17.76  |
16  |
14  |
PEVZNER SAMUEL  |
1999  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:17.80  |
14  |
15  |
GALKOWSKI BLAZEJ  |
2001  |
NAUTILUS-1 JASTRZEBIE  |
POL  |
00:17.91  |
12  |
16  |
KOCSIS MARCELL  |
2001  |
BACSVIZ-KVSC  |
HUN  |
00:17.93  |
10  |
17  |
STIPKOVIC VID  |
2000  |
RK NEVERA  |
CRO  |
00:18.11  |
8  |
18  |
WINTER BEN OLE  |
1999  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:18.12  |
7  |
19  |
POLCHANOV MYKYTA  |
2000  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
00:18.23  |
6  |
20  |
KINDL VACLAV  |
2000  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:18.29  |
5  |
21  |
KLINDUKHOV VOLODYMYR  |
2001  |
DARNITSA-303-2  |
UKR  |
00:18.42  |
4  |
22  |
SEDLAR DANIEL  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:18.52  |
3  |
23  |
KRYSKOV MATVIY  |
2001  |
SC PEDAGOGICAL UNIVERSITY-KHARKIV  |
UKR  |
00:18.64  |
2  |
24  |
DANICKI PIOTR  |
2001  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
00:19.00  |
1  |
25  |
VERES DAVID  |
1999  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
00:19.11  |
1  |
26  |
SALATA ADAM  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:19.25  |
1  |
27  |
LATAL FILIP  |
2002  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
00:19.28  |
1  |
28  |
SIODMIAK SZYMON  |
2002  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
00:19.58  |
1  |
28  |
SANCEVIC ARTEMIJ  |
2002  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
00:19.58  |
1  |
30  |
TOKUNOV VLAS  |
2001  |
DARNITSA-303-2  |
UKR  |
00:19.97  |
1  |
31  |
POPENKO RUSLAN  |
2001  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
00:20.69  |
1  |
32  |
HRUSKA MATEJ  |
2001  |
AQUA KLUB LIBEREC  |
CZE  |
00:20.74  |
1  |
33  |
KISLOVSKI DOMINIK  |
2002  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:21.40  |
1  |
34  |
PUODZIUS JONAS  |
2001  |
LVJC VILNIUS_2  |
LTU  |
00:22.39  |
1  |
35  |
HOMOLA PATRIK  |
2001  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
00:22.53  |
1  |
36  |
LAZAR MOR  |
2002  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
00:24.16  |
1  |
1  |
PARSHINA ALENA  |
1999  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:17.05  |
50  |
2  |
RZEPKA ZUZANNA  |
2001  |
NAUTILUS-1 JASTRZEBIE  |
POL  |
00:17.71  |
46  |
3  |
UVAROVA VIKTORIIA  |
2002  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
00:18.05  |
42  |
4  |
KOLARIKOVA LUCIE  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:18.06  |
39  |
5  |
DUBROVINA OLGA  |
1999  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:18.70  |
36  |
6  |
KUKHAR KATERYNA  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
00:18.75  |
33  |
7  |
BARTCZAK NATALIA  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:18.81  |
30  |
8  |
MALACHOWSKA KINGA  |
1999  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:18.85  |
27  |
9  |
CHROMCOVA TEREZA  |
2000  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
00:19.09  |
24  |
10  |
BEREZNA VIRSAVIIA  |
2002  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
00:19.24  |
22  |
11  |
HELDT NINA  |
2000  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:19.30  |
20  |
12  |
LEBEDICH YELYZAVETA  |
2002  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
00:19.46  |
18  |
13  |
MAKSZIM CSENGE  |
2000  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:19.50  |
16  |
14  |
KARUK DARIA  |
2001  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
00:19.52  |
14  |
15  |
ZIZKOVA KAROLINA  |
2000  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:19.57  |
12  |
16  |
DOBRANSZKY HANNA REKA  |
2000  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:19.93  |
10  |
17  |
SZPEJNA KAROLINA  |
2000  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
00:20.16  |
8  |
18  |
RONSKAJA KRISTINA  |
2000  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
00:20.17  |
7  |
19  |
POLAKOVA KRISTYNA  |
1999  |
AQUA KLUB LIBEREC  |
CZE  |
00:20.19  |
6  |
20  |
KREMMER DANIELLA  |
1999  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
00:20.21  |
5  |
21  |
POLISENSKA PETRA  |
2000  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
00:20.24  |
4  |
22  |
LEWANDOWSKI PAULA  |
2001  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
00:20.36  |
3  |
23  |
KOSNACOVA MONIKA  |
1999  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
00:20.54  |
2  |
24  |
STEPANOVAITE GABRIELE  |
2001  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
00:20.77  |
1  |
25  |
SAVCHENKO DARIA  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
00:20.79  |
1  |
26  |
KILISZEWSKA STEFANIA  |
2002  |
NAUTILUS-1 JASTRZEBIE  |
POL  |
00:21.92  |
1  |
27  |
STUKALO OLENA  |
2001  |
DARNITSA-303-2  |
UKR  |
00:21.94  |
1  |
28  |
CHEN TING TING  |
2001  |
NEPTUN BRATISLAVA  |
SVK  |
00:22.23  |
1  |
1  |
LIEVIN DENYS  |
1993  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
00:14.73  |
50  |
2  |
STRIEGLER MALTE  |
1993  |
NEMO PLAUEN  |
GER  |
00:14.83  |
46  |
3  |
FERNANDEZ CASTILLO MAURICIO  |
1987  |
TIBURONES DEL VALLE  |
COL  |
00:15.00  |
42  |
4  |
GOLOVLOV MYKYTA  |
1996  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
00:15.31  |
39  |
5  |
CRISTOFARI GIONA  |
1993  |
ASD SWEET TEAM MODENA  |
ITA  |
00:15.40  |
36  |
6  |
ANTONENKO ALEKSANDR  |
1993  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
00:15.62  |
33  |
7  |
ZEUNER SIDNEY  |
1996  |
NEMO PLAUEN  |
GER  |
00:15.64  |
30  |
8  |
DOTSENKO SVYATOSLAV  |
1995  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:15.67  |
27  |
9  |
KRIULKO NIKOLAI  |
1992  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:15.72  |
24  |
10  |
LIASHENKO GLIB  |
1998  |
SC PEDAGOGICAL UNIVERSITY-KHARKIV  |
UKR  |
00:15.75  |
22  |
11  |
MEREZKO ANTON  |
1992  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:15.94  |
20  |
12  |
OSTROWSKY JENS PETER  |
1990  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:16.00  |
18  |
13  |
PODHORNY PETR  |
1998  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:16.11  |
16  |
14  |
EISSERER GEZA  |
1994  |
TAUCHSPORTVERBAND OSTERREICH  |
AUT  |
00:16.31  |
14  |
15  |
DURD LUKA  |
1996  |
RK SODERICA  |
CRO  |
00:16.36  |
12  |
16  |
NOWAK FILIP  |
1997  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:16.57  |
10  |
17  |
ZAGAR IGOR  |
1998  |
RK GERONIMO-ZAGREB  |
CRO  |
00:16.76  |
8  |
18  |
ALLEGRETTI GIANLUCA  |
1994  |
ASD SWEET TEAM MODENA  |
ITA  |
00:16.79  |
7  |
19  |
SKACANYI FILIP  |
1998  |
NEPTUN BRATISLAVA  |
SVK  |
00:16.88  |
6  |
20  |
SKACANYI TOMAS  |
1996  |
NEPTUN BRATISLAVA  |
SVK  |
00:16.93  |
5  |
21  |
OLEKSIENKO MAKSYM  |
1996  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
00:16.96  |
4  |
22  |
KOTIKUUSI VILLE  |
1991  |
KOUVOLAN UIMARIT KOU  |
FIN  |
00:17.03  |
3  |
23  |
SEITZ JOHANNES  |
1995  |
TAUCHSPORTVERBAND OSTERREICH  |
AUT  |
00:17.12  |
2  |
24  |
OSUSKY DOMINIK  |
1998  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
00:17.19  |
1  |
25  |
DLOUHY FILIP  |
1998  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
00:17.60  |
1  |
26  |
VUKASINOVIC STEFAN  |
1995  |
SRK AQUAMONT BELGRAD  |
SRB  |
00:17.89  |
1  |
1  |
ANTONIAK ANASTASIIA  |
1997  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
00:16.43  |
50  |
2  |
BER ANNA  |
1989  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:16.44  |
46  |
3  |
DYELOVA KATERYNA  |
1983  |
SC PEDAGOGICAL UNIVERSITY-KHARKIV  |
UKR  |
00:16.89  |
42  |
4  |
KOHNERT LISA  |
1995  |
SC DHFK LEIPZIG  |
GER  |
00:16.91  |
39  |
5  |
ANDRIENKO ELIZAVETA  |
1991  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:17.04  |
36  |
6  |
SHATOVA KARINA  |
1992  |
NTU KHPI-KHARKIV  |
UKR  |
00:17.91  |
33  |
7  |
HAASE CAROLIN  |
1990  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:18.17  |
30  |
8  |
DUDAS ZITA  |
1990  |
MURENA SZEGEDI USZO-ES BUVARKLUB  |
HUN  |
00:18.29  |
27  |
9  |
SOPHIE NIEMANN  |
1998  |
SC DHFK LEIPZIG  |
GER  |
00:18.32  |
24  |
10  |
KRASNOGOR TETIANA  |
1988  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
00:18.82  |
22  |
11  |
LÄHTEENKORVA LAURA  |
1991  |
TAMPEREEN URHEILUSUKELTAJAT TAURSU  |
FIN  |
00:18.97  |
20  |
12  |
GABALOVA NINA  |
1998  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
00:19.17  |
18  |
13  |
SINKEVICIÜTE MONIKA  |
1997  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:19.18  |
16  |
14  |
PRONKUL JEVGENIJA  |
1997  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
00:19.52  |
14  |
15  |
POPOVICITE LIUCIJA JOLANTA  |
1998  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:19.87  |
12  |
16  |
ANDRIÜNAITE MIGLE  |
1998  |
LVJC VILNIUS_2  |
LTU  |
00:20.09  |
10  |
17  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
00:20.21  |
8  |
18  |
BORZA AGNES  |
1996  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
00:20.54  |
7  |
19  |
SIMCIC LUCIJA  |
1998  |
RK SODERICA  |
CRO  |
00:20.60  |
6  |
20  |
PLOKSTYTE GABIJA  |
1998  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:20.70  |
5  |
21  |
BERTOKOVA BERNADETT  |
1998  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
00:20.99  |
4  |
22  |
DETHLOFF LISA  |
1998  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
00:21.02  |
3  |
23  |
NAGY REKA  |
1997  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:21.08  |
2  |
24  |
BEREKMERI DORA  |
1993  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
00:21.87  |
1  |
25  |
STANKEVICIUTE JEVGENIJA  |
1998  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
00:22.39  |
1  |
26  |
TOTH ZSOFIA ZSANETT  |
1997  |
MATRAI EROMU BUVARKLUB GYONGYOS  |
HUN  |
00:23.06  |
1  |