11. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2016
Results for 200bf Round 2   Last updated : 11-09-2016 21:32:50 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
STADLER BENCE  |
2000  |
KAPOSVARI_1 MCM DIAMANT AD SE  |
HUN  |
01:43.13  |
50  |
2  |
FAZEKAS ANDRAS  |
2000  |
KAPOSVARI_1 MCM DIAMANT AD SE  |
HUN  |
01:46.32  |
46  |
3  |
VYSKOCIL JIRI  |
1999  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:49.12  |
42  |
4  |
KRUPIN ILIYA  |
2000  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
01:49.70  |
39  |
5  |
MODRZYNSKI MACIEJ  |
2000  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
01:49.71  |
36  |
6  |
NUTIKOV NIKOLAY  |
2000  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
01:51.94  |
33  |
7  |
POLCHANOV MYKYTA  |
2000  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
01:53.30  |
30  |
8  |
AUGUSTIN SAMUEL  |
1999  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
01:53.40  |
27  |
9  |
CHEREDNYCHENKO VLADYSLAV  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
01:53.53  |
24  |
10  |
MITROFANOV SERGEI  |
1999  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
01:53.65  |
22  |
11  |
SEVRUK OSKAR  |
2000  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
01:55.82  |
20  |
12  |
KOLONICS MILAN  |
2002  |
BACSVIZ-KVSC  |
HUN  |
01:55.91  |
18  |
13  |
VARNYU MIHALY  |
2000  |
MATRAI EROMU BUVARKLUB GYONGYOS  |
HUN  |
01:55.96  |
16  |
14  |
LYTVYNOV BOHDAN  |
2001  |
SC ESKORIAL KRYVYI RIG  |
UKR  |
01:57.70  |
14  |
15  |
HLEVNJAK KARLO  |
2001  |
RK SODERICA  |
CRO  |
01:58.06  |
12  |
16  |
SCIUKIN DANIEL  |
1999  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
01:58.82  |
10  |
17  |
JASICA ADAM  |
2000  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
02:01.81  |
8  |
18  |
MALACHOWSKI ADRIAN  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
02:05.22  |
7  |
19  |
HOMOLA PATRIK  |
2001  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
02:05.31  |
6  |
20  |
SZARKA GERGO  |
2003  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
02:13.89  |
5  |
21  |
KISS PETER  |
2002  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:15.78  |
4  |
22  |
BURAKOV ARTEM  |
2004  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
02:16.05  |
3  |
23  |
SEBREK MARCELL  |
2002  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:18.24  |
2  |
24  |
MAZURKIEWICZ DANIEL  |
2004  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
02:19.41  |
1  |
1  |
HAMLIN DOROTHY  |
2001  |
KAPOSVARI_1 MCM DIAMANT AD SE  |
HUN  |
01:51.06  |
50  |
2  |
KISS BLANKA  |
2002  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
01:53.16  |
46  |
3  |
KOZYR ANNA  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
01:56.00  |
42  |
4  |
NOWAK JULIA  |
2001  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
01:57.87  |
39  |
5  |
ZUBKO YELYZAVETA  |
2000  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
01:58.33  |
36  |
6  |
KOZANKIEWITZ WERONIKA  |
1999  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
01:58.74  |
33  |
7  |
GORYS KLAUDIA  |
2001  |
NAUTILUS-1 JASTRZEBIE  |
POL  |
01:59.44  |
30  |
8  |
LESHCHEVA ALENA  |
2000  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
02:00.10  |
27  |
9  |
VZATKOVA ELISKA  |
2001  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
02:00.19  |
24  |
10  |
UHLIROVA DANIELA  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
02:02.86  |
22  |
10  |
KHORTONEN ELENA  |
2001  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
02:02.86  |
22  |
12  |
KUTILKOVA ADELA  |
2002  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
02:03.63  |
18  |
13  |
PIECHOCKA SYLWANA  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
02:05.43  |
16  |
14  |
POLISENSKA PETRA  |
2000  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
02:05.50  |
14  |
15  |
SRBOVA DOMINIKA  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
02:05.77  |
12  |
16  |
NAUJOKAITE JUSTE  |
2000  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
02:07.48  |
10  |
17  |
DIOSZEGI KATA  |
2000  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:08.63  |
8  |
18  |
ZARETSKA MARIIA  |
2000  |
SADKO-SEVERODONETSK  |
UKR  |
02:09.79  |
7  |
19  |
BRUZAITE ZIEDE  |
2002  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
02:10.46  |
6  |
20  |
NESTERENKO MARIIA  |
1999  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
02:10.50  |
5  |
21  |
KONIUKHOVA ANNA  |
2001  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
02:17.03  |
4  |
22  |
VACSI EMESE  |
2001  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:23.97  |
3  |
1  |
KOSINA GERGO  |
1996  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
01:35.36  |
50  |
2  |
STEPANCHUK YEVHEN  |
1994  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
01:36.07  |
46  |
3  |
YATSENKO MYKHAILO  |
1987  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
01:39.44  |
42  |
4  |
DAUGELA KAROLIS  |
1997  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
01:42.46  |
39  |
5  |
KUKHAR MAKSYM  |
1998  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
01:42.77  |
36  |
6  |
LUNKIS EGIDIJUS  |
1995  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
01:42.90  |
33  |
7  |
ROZHKOV IVAN  |
1986  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
01:43.30  |
30  |
8  |
MAKAROV PAVEL  |
1997  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
01:43.50  |
27  |
9  |
PAMUKI DAVID  |
1997  |
KAPOSVARI_1 MCM DIAMANT AD SE  |
HUN  |
01:44.45  |
24  |
10  |
VARGA ERIK  |
1998  |
KAPOSVARI_1 MCM DIAMANT AD SE  |
HUN  |
01:44.92  |
22  |
11  |
RUDZINSKI MACIEJ  |
1992  |
TORUNCZYK TORUN  |
POL  |
01:44.93  |
20  |
12  |
PASTUKHOV YEVHEN  |
1997  |
JSS-21, KYIV  |
UKR  |
01:45.01  |
18  |
13  |
NOVOTNY OTAKAR  |
1996  |
KP PARDUBICE  |
CZE  |
01:45.33  |
16  |
14  |
OSUSKY DOMINIK  |
1998  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
01:45.69  |
14  |
15  |
LILISHENTSEV ALEKSANDR  |
1996  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:45.81  |
12  |
16  |
PANASENKO OLEKSANDR  |
1997  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
01:47.99  |
10  |
17  |
AABERG KENNETH  |
1995  |
DANISH SPORTSDIVING FEDERATION  |
DEN  |
01:50.15  |
8  |
18  |
NOMM MARKO  |
1996  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:55.16  |
7  |
19  |
ZHAMHARIAN ARTUR  |
1998  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
01:56.93  |
6  |
20  |
BATIK TOMAS  |
1998  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
01:58.60  |
5  |
1  |
SENANSZKY PETRA  |
1994  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
01:44.64  |
50  |
2  |
OVSIANNIKOVA MARIIA  |
1995  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:52.26  |
46  |
3  |
HRASKOVA ZUZANA  |
1999  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
01:53.00  |
42  |
4  |
HORAKOVA GABRIELA  |
1998  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:54.01  |
39  |
5  |
GELAS COLETTE  |
1992  |
TOULOUSE METROPOLE PALMES  |
FRA  |
01:56.08  |
36  |
6  |
MALYSHKO ANASTASIIA  |
1998  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
01:56.35  |
33  |
7  |
OMELCHENKO TETIANA  |
1988  |
SC PEDAGOGICAL UNIVERSITY-KHARKIV  |
UKR  |
01:56.65  |
30  |
8  |
TIKHONOVA VALERIIA  |
1998  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
01:59.44  |
27  |
9  |
VENCKUTE ALINA  |
1993  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
02:01.39  |
24  |
10  |
BAKSHEEVA IULIIA  |
1997  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
02:02.32  |
22  |
11  |
BEREKMERI DORA  |
1993  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:03.15  |
20  |
12  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
02:03.22  |
18  |
13  |
VAREIKAITE LAURA  |
1995  |
GINTARAS KLAIPEDOS  |
LTU  |
02:03.31  |
16  |
14  |
CZARNOLEWSKA ANNA  |
1997  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
02:03.62  |
14  |
15  |
ZURUMSKAITE IEVA  |
1993  |
LSU-ATLETAS  |
LTU  |
02:03.66  |
12  |
16  |
KRASNOGOR TETIANA  |
1988  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
02:08.31  |
10  |
17  |
PÕCZE JULIA ALEXANDRA  |
1997  |
AMPHORA BUVARKLUB  |
HUN  |
02:09.08  |
8  |