11. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2016
Results for 800sf Round 2   Last updated : 11-09-2016 21:32:42 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
800sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
MOZSAR ISTVAN ALEX  |
2000  |
MATRAI EROMU BUVARKLUB GYONGYOS  |
HUN  |
06:42.99  |
50  |
2  |
GALTSEV VLADYSLAV  |
1999  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
06:49.38  |
46  |
3  |
ZAKHAROV OLEKSII  |
2001  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
06:54.52  |
42  |
4  |
METALNIKOV ANDREY  |
2000  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
06:58.17  |
39  |
5  |
SACK PAUL  |
1999  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
07:14.12  |
36  |
6  |
BERESTOV ALEKSEI  |
2003  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
07:14.77  |
33  |
7  |
DUBOVIK SERGEI  |
1999  |
SK FORTUNA  |
EST  |
07:15.13  |
30  |
8  |
ZHAMHARIAN ZHORZH  |
2000  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
07:16.61  |
27  |
9  |
TKALENKO BORYS  |
2001  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
07:17.13  |
24  |
10  |
KRUPIN ILIYA  |
2000  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
07:17.96  |
22  |
11  |
KACHMASHEV EGOR  |
2002  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
07:20.26  |
20  |
12  |
KOVECS ROLAND  |
2001  |
BACSVIZ-KVSC  |
HUN  |
07:31.64  |
18  |
13  |
DECKY MARTIN  |
2000  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
07:40.28  |
16  |
14  |
BIRO OLIVER  |
1999  |
TAUCHSPORTVERBAND OSTERREICH  |
AUT  |
07:45.32  |
14  |
15  |
LOBPREIS FILIP  |
2000  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
07:57.35  |
12  |
16  |
LVOVYCH FEDIR  |
2001  |
DARNITSA-303-2  |
UKR  |
07:58.01  |
10  |
17  |
BUETTNER LUIS  |
2002  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
07:58.90  |
8  |
18  |
HRASKO FILIP  |
1999  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
08:00.02  |
7  |
19  |
KUKEC ERVIN  |
1999  |
RK SODERICA  |
CRO  |
08:12.77  |
6  |
20  |
ROHLICEK DOMINIK  |
2001  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
08:20.91  |
5  |
21  |
JESIOLOWSKI OLIWIER  |
2003  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
08:33.25  |
4  |
22  |
WROTEK WOJCIECH  |
2001  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
08:47.04  |
3  |
23  |
SZARKA GERGO  |
2003  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
08:47.26  |
2  |
24  |
ALBRECHT ADAM  |
2002  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
10:10.98  |
1  |
1  |
RUDOLF NELE  |
2000  |
TSC ROSTOCK_1957 E V  |
GER  |
07:11.43  |
50  |
2  |
IVANOVA ANASTASIIA  |
1999  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
07:22.25  |
46  |
3  |
VAKAREVA YELYZAVETA  |
2001  |
KONDITCIONER  |
UKR  |
07:30.59  |
42  |
4  |
EMELIANENKO YULIA  |
2000  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
07:33.06  |
39  |
5  |
HAJNACS LILI  |
2001  |
MURENA SZEGEDI USZO-ES BUVARKLUB  |
HUN  |
07:41.40  |
36  |
6  |
BRYNDINA IULIIA  |
2001  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
07:44.39  |
33  |
7  |
SCHIKORA JOHANNA  |
2002  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
07:47.09  |
30  |
8  |
KAIDAN MILANA  |
2003  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
07:58.29  |
27  |
9  |
RETTIG AGATA  |
2000  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
08:03.59  |
24  |
10  |
BEHOUNKOVA ILONA  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
08:06.98  |
22  |
11  |
VARGA REKA SZANDRA  |
2002  |
MAKOI USZO KLUB  |
HUN  |
08:15.60  |
20  |
12  |
NOWAK JULIA  |
2001  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
08:15.76  |
18  |
13  |
IZUMOVA ANASTASIA  |
2004  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
08:18.59  |
16  |
14  |
SAKHAROVA MARYNA  |
2000  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
08:18.66  |
14  |
15  |
SRBOVA DOMINIKA  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
08:25.62  |
12  |
16  |
BARDO JOLA  |
2001  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
08:26.21  |
10  |
17  |
KNEIFELOVA ADELA  |
2000  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
08:27.86  |
8  |
18  |
BALOGH EVELIN  |
2001  |
TAUCHSPORTVERBAND OSTERREICH  |
AUT  |
08:34.56  |
7  |
19  |
MALINOWSKA LENA  |
2000  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
08:40.57  |
6  |
20  |
GRONOWSKA AGATA  |
2003  |
LAGUNA TORUN  |
POL  |
08:59.80  |
5  |
21  |
CHOVANCOVA TEREZA  |
2004  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
09:34.07  |
4  |
1  |
BUKOR ADAM  |
1999  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
06:25.90  |
50  |
2  |
KANYO DENES  |
1976  |
MURENA SZEGEDI USZO-ES BUVARKLUB  |
HUN  |
06:26.18  |
46  |
3  |
SMIRNOV EVGENY  |
1994  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
06:30.31  |
42  |
4  |
ZHURMAN DMITRII  |
1997  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
06:34.40  |
39  |
5  |
GRUBER KORNEL  |
1998  |
MURENA SZEGEDI USZO-ES BUVARKLUB  |
HUN  |
06:34.62  |
36  |
6  |
ODYNOKOV OLEKSANDR  |
1993  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
06:45.22  |
33  |
7  |
KOSTENKO DMITRII  |
1996  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
06:57.30  |
30  |
8  |
DURD DOMINIK  |
1994  |
RK SODERICA  |
CRO  |
07:04.13  |
27  |
9  |
SOSNOVY VLADYSLAV  |
1996  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
07:06.76  |
24  |
10  |
TITOV KYRYLO  |
1997  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
07:17.34  |
22  |
11  |
PARAL MAREK  |
1996  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
07:26.12  |
20  |
12  |
SREMEC MARKO  |
1993  |
RK SODERICA  |
CRO  |
07:31.92  |
18  |
13  |
LANNOY-CRUNELLE VICTOR  |
1996  |
TOULOUSE METROPOLE PALMES  |
FRA  |
07:37.32  |
16  |
1  |
CHUMAK IULIA  |
1996  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
06:59.80  |
50  |
2  |
OLIEINIKOVA YEVHENIIA  |
1994  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
07:04.51  |
46  |
3  |
IKONEN TERHI  |
1988  |
TAMPEREEN URHEILUSUKELTAJAT TAURSU  |
FIN  |
07:05.34  |
42  |
4  |
POSCHART ELENA  |
1993  |
NEMO PLAUEN  |
GER  |
07:12.35  |
39  |
5  |
KRASNOGOR TETIANA  |
1988  |
AQUALEADER-1 KIEV  |
UKR  |
07:20.20  |
36  |
6  |
OLOVIANISHNIKOVA ALENA  |
1990  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
07:26.47  |
33  |
7  |
ZAITCEVA ELENA  |
1995  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
07:30.21  |
30  |
8  |
SOKOLOVSKA KATERYNA  |
1998  |
DARNITSA-303-1  |
UKR  |
07:30.67  |
27  |
9  |
BASSI DORA  |
1993  |
RK GERONIMO-ZAGREB  |
CRO  |
07:31.59  |
24  |
10  |
JANOSKOVA KATARINA  |
1998  |
ZRALOK BRATISLAVA_1  |
SVK  |
07:33.40  |
22  |
11  |
SANAMRAD DARIA  |
1998  |
AQUALEADER-2 KIEV  |
UKR  |
07:52.87  |
20  |
12  |
JANOUSKOVA KRISTYNA  |
1998  |
KP PARDUBICE  |
CZE  |
08:49.88  |
18  |