8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Results for 50ap Round 1   Last updated : 02-10-2013 18:27:36 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
LAZARCHOK PAVLO  |
1996  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:16.18  |
50 |
2  |
SPAKOVSKIY ANDRIY  |
1997  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:16.39  |
46 |
3  |
MANASEK JIRI  |
1996  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:16.60  |
42 |
4  |
RUTULYS DAUMANTAS  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:16.71  |
39 |
5  |
PRONIN ANTON  |
1996  |
Sverdlovsk Region  |
RUS  |
00:16.94  |
36 |
6  |
SKACANYI TOMAS  |
1996  |
Neptun Bratislava  |
SVK  |
00:16.99  |
33 |
7  |
PELESKA MIROSLAV  |
1997  |
Uhlomost - sport Most  |
CZE  |
00:17.13  |
30 |
8  |
YESIALIONAK MIKITA  |
1997  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:17.14  |
27 |
9  |
YASINETSKI ANDREI  |
1997  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:17.25  |
24 |
10  |
TURANTSEV DENIS  |
1996  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:17.27  |
22 |
11  |
SOSNOVYY VLADYSLAV  |
1996  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:17.33  |
20 |
12  |
VISNEVSKI EDVINAS  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:17.38  |
18 |
13  |
ESHKILEV VIKTOR  |
1998  |
Permskiy Kray  |
RUS  |
00:17.45  |
16 |
14  |
BOSECKE HENNING  |
1997  |
TSC Rostock 1957  |
GER  |
00:17.54  |
14 |
15  |
TATARINOV ALEXSANDR  |
1997  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:17.58  |
12 |
16  |
KREJCIK DAVID  |
1998  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:17.78  |
10 |
17  |
ANDRONYUK KYRYLO  |
1997  |
Aqualeader CSTK-2 Kiev  |
UKR  |
00:18.02  |
8 |
18  |
KRYVDA BOGDAN  |
1998  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:18.18  |
7 |
19  |
LAURECKIS DARIUS  |
1996  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:18.43  |
6 |
20  |
SABUROV ALEKSANDER  |
1998  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:18.64  |
5 |
21  |
FOJTIK LUKAS  |
1998  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:18.84  |
4 |
22  |
VARGA ERIK  |
1998  |
Kaposvßri Adorjßn SE-  |
HUN  |
00:19.28  |
3 |
23  |
TYKHOMIROV ARTEM  |
1999  |
Aqualeader CSTK-3 Kiev  |
UKR  |
00:19.43  |
2 |
24  |
KOSTUR JAN  |
1998  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:19.59  |
1 |
25  |
PODOBAEV VLADISLAV  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:19.75  |
1 |
26  |
ZIGMUND PETER  |
1997  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:19.79  |
1 |
27  |
SKACANYI FILIP  |
1998  |
Neptun Bratislava  |
SVK  |
00:19.81  |
1 |
28  |
KARAMYSHEV VLADYSLAV  |
1999  |
Aqualeader CSTK-3 Kiev  |
UKR  |
00:20.34  |
1 |
29  |
ARSLANOV RODION  |
1999  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:20.52  |
1 |
30  |
IHNACINEC JAKUB  |
1999  |
Uhlomost - sport Most  |
CZE  |
00:21.07  |
1 |
Girls (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KREPELKOVA KLARA  |
1998  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:17.63  |
50 |
2  |
KRSJAKOVA DANIELA  |
1999  |
KSP FINSTEAM BRATISLAVA SLOVAKIA  |
SVK  |
00:18.73  |
46 |
3  |
BETGE TARA-TANITA  |
1998  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:19.16  |
42 |
4  |
BEYLINA ELENA  |
1997  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:19.22  |
39 |
5  |
MEISEL HANNAH  |
1997  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:19.61  |
36 |
6  |
LE DOS DU DESERT EMELYNE  |
1998  |
Sportif de Gravenchon-  |
FRA  |
00:19.83  |
33 |
7  |
YASHUK OLENA  |
1996  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:19.85  |
30 |
8  |
PETRUSHCHENKO DARIA  |
1999  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:19.90  |
27 |
9  |
MUSIENKO KHRYSTYNA  |
1997  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:19.93  |
24 |
10  |
SOBIES PAULINE  |
1997  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  |
FRA  |
00:19.95  |
22 |
11  |
SINKEVICIUTE MONIKA  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:20.13  |
20 |
12  |
KUZNETSOVA DARINA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:20.25  |
18 |
13  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:20.39  |
16 |
14  |
KRUGER PAULA  |
1996  |
TSC Rostock 1957  |
GER  |
00:20.42  |
14 |
15  |
VICKOVA ADELA  |
1997  |
COCHTANKLUB Zdar na  |
CZE  |
00:20.93  |
12 |
16  |
MALANCHII DARIA  |
1998  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:20.96  |
10 |
17  |
HANZELKOVA MARTINA  |
1996  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:21.00  |
8 |
18  |
NAGY RÉKA  |
1997  |
Debreceni Buvarklub  |
HUN  |
00:21.15  |
7 |
19  |
YATSIV VALERIA  |
1999  |
Aqualeader CSTK-2 Kiev  |
UKR  |
00:21.32  |
6 |
20  |
SADYKHOVA ELIZAVETA  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:21.46  |
5 |
21  |
PEKK NIKOLETT  |
1999  |
BVSK Eger  |
HUN  |
00:22.24  |
4 |
22  |
BERTOKOVA BERNADETTA  |
1998  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:22.78  |
3 |
23  |
PONCAKOVA KRISTYNA  |
1998  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:22.91  |
2 |
24  |
LANGOVA MONIKA  |
1999  |
TZP NEMO ZlIn  |
CZE  |
00:22.92  |
1 |
25  |
POLAKOVA KRISTYNA  |
1999  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:23.32  |
1 |
26  |
ALEKSIUNAITE AGNE  |
1996  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:23.56  |
1 |
27  |
LILEIKYTE MEIDA  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:23.57  |
1 |
Men (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
BIAZMEN ALIAKSANDR  |
1993  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:15.42  |
50 |
2  |
SYDORENKO DMYTRO  |
1988  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:15.45  |
46 |
3  |
POSCHART MAX  |
1994  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:15.48  |
42 |
4  |
KONKOV OLEKSANDR  |
1992  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:15.50  |
39 |
5  |
COCHOU NICOLAS  |
1985  |
Subaquatique Lorientais  |
FRA  |
00:15.54  |
36 |
6  |
STRIEGLER MALTE  |
1993  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:15.58  |
33 |
7  |
MALKOWSKI JAN  |
1993  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:15.65  |
30 |
8  |
MAKARAU YAHOR  |
1992  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:15.84  |
27 |
9  |
CERMAN DAVID  |
1994  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:15.97  |
24 |
10  |
KRZYSPIAK TOMASZ  |
1994  |
ORKA Bytom  |
POL  |
00:16.44  |
22 |
11  |
SOSTARIC VLADIMIR  |
1990  |
RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  |
CRO  |
00:16.76  |
20 |
11  |
CRASSIN JEAN  |
1996  |
Marsouins de Valence  |
FRA  |
00:16.76  |
20 |
13  |
BIDIUK DMYTRO  |
1989  |
Aqualeader CSTK-2 Kiev  |
UKR  |
00:16.77  |
16 |
14  |
SZABÓ LÁSZLÓ  |
1988  |
BacsvÝz-Kvsc  |
HUN  |
00:16.90  |
14 |
15  |
MILIUTIN ANDRII  |
1992  |
Aqualeader CSTK-2 Kiev  |
UKR  |
00:16.93  |
12 |
16  |
LENGYEL ZSOMBOR  |
1995  |
Amphora  |
HUN  |
00:16.99  |
10 |
17  |
ANDREANSKY MARTIN  |
1994  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:17.13  |
8 |
18  |
CAMPANA RICCARDO  |
1994  |
Record T Bologna Asd-  |
ITA  |
00:17.19  |
7 |
19  |
SREMEC MARKO  |
1993  |
RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  |
CRO  |
00:17.29  |
6 |
20  |
FEHERVARY JANOS ALADAR  |
1977  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:17.49  |
5 |
21  |
HAMELIN BENJAMIN  |
1991  |
Cercle Paul Bert de Rennes  |
FRA  |
00:17.55  |
4 |
22  |
GRÉCZI MARTIN  |
1994  |
Kaposvßri Adorjßn SE-  |
HUN  |
00:17.58  |
3 |
23  |
CIMBUREK JOSEF  |
1988  |
KP Pardubice  |
CZE  |
00:17.96  |
2 |
24  |
MIKL JAN  |
1993  |
TZP NEMO ZlIn  |
CZE  |
00:18.91  |
1 |
25  |
VIDERGOT VOJTECH  |
1995  |
COCHTANKLUB Zdar na  |
CZE  |
00:19.16  |
1 |
26  |
PECHENEV VLADISLAV  |
1995  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:19.73  |
1 |
27  |
REVAY ANDREJ  |
1996  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:20.37  |
1 |
Women (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
DYELOVA KATERYNA  |
1983  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:16.91  |
50 |
2  |
VOGEL PATRICIA  |
1991  |
Sc Dhfk Leipzig  |
GER  |
00:17.26  |
46 |
3  |
ARTIUSHENKO MARGO  |
1989  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:17.28  |
42 |
4  |
DREGER DARIA  |
1994  |
Permskiy Kray  |
RUS  |
00:17.55  |
39 |
5  |
BARTYK BOGDANA  |
1994  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:17.82  |
36 |
6  |
SZÉKELY LILLA  |
1986  |
BacsvÝz-Kvsc  |
HUN  |
00:17.83  |
33 |
7  |
KOHNERT LISA  |
1995  |
Sc Dhfk Leipzig  |
GER  |
00:18.33  |
30 |
8  |
OVSYANNIKOVA MARIA  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:18.92  |
27 |
9  |
SHACHKOVA ALINA  |
1995  |
Kemerovo Region  |
RUS  |
00:19.23  |
24 |
10  |
KOVÁCS ZSÓFIA  |
1991  |
Kaposvßri Adorjßn SE-  |
HUN  |
00:19.54  |
22 |
11  |
PATRIE NOLWENN  |
1994  |
Subaquatique Lorientais  |
FRA  |
00:19.70  |
20 |
12  |
FIGAROVA VENDULA  |
1995  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:19.88  |
18 |
13  |
DEREVYANKO INNA  |
1995  |
Darnitsa-303  |
UKR  |
00:20.07  |
16 |
14  |
AZE CORALINE  |
1992  |
Sportif de Gravenchon-  |
FRA  |
00:20.26  |
14 |
15  |
MAVANGA CYNTHIA  |
1995  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:21.14  |
12 |
16  |
POHLOVA BARBORA  |
1992  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:21.59  |
10 |
17  |
LAZARIOVA MARTINA_NELA  |
1992  |
KSP Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:21.75  |
8 |
18  |
APKINA VERONIKA  |
1998  |
Permskiy Kray  |
RUS  |
00:22.09  |
7 |