MAIN PAGE Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Final     Ranking : Athlets Teams(B-G-M-W) Teams(All)

8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Athlets ranking (Boys-Girls-Men-Women)   Last updated : 02-10-2013 18:29:12 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6FinalSum
BUKOR ADAM  1999  KSp Triton Saża  SVK  132 0 0 142 0 0 146 420
GOLOVLOV MYKYTA  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  134 0 0 150 0 0 135 419
ZOLOTOV IEVGEN  1996  SC Sadko Severedone  UKR  146 0 0 138 0 0 134 418
LAZARCHOK PAVLO  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  142 0 0 138 0 0 126 406
POLYACHKEVICH ANDREY  1996  Moscow Region  RUS  0 127 0 130 0 0 139 396
MANASEK JIRI  1996  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  108 121 0 142 0 0 124 387
NOVOTNY OTA  1996  KP Pardubice  CZE  111 135 0 119 0 0 121 375
DOFEK ONDREJ  1997  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  72 121 0 122 0 0 119 362
PODHORNY PETR  1998  Uhlomost - sport Most  CZE  105 138 0 93 0 0 111 354
10  ZHELIBA SERGII  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  118 0 0 114 0 0 108 340
11  GORNY JAKUB  1996  Laguna 24 Torun  POL  0 120 0 106 0 0 112 338
12  STARKO DAVID  1996  KSp Triton Saża  SVK  128 0 0 117 0 0 70 315
13  SILCHENKO VLADISLAV  1997  Darnitsa-303  UKR  66 0 0 117 0 0 108 291
14  MALTSEV VLADIMIR  1996  Permskiy Kray  RUS  134 0 150 0 0 0 0 284
15  SHTRAIKH LEV  1998  Saint-Petersburg  RUS  50 0 124 0 0 0 105 279
16  SPAKOVSKIY ANDRIY  1997  Darnitsa-303  UKR  99 0 0 105 0 0 69 273
17  SOSNOVYY VLADYSLAV  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  84 0 0 104 0 0 82 270
18  DURD LUKA  1996  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  124 142 0 0 0 0 0 266
19  ZEUNER SIDNEY  1996  NEMO Plauen  GER  0 92 0 87 0 0 79 258
20  SKACANYI TOMAS  1996  Neptun Bratislava  SVK  51 99 0 0 0 0 81 231
21  LAKIDON PAVEL  1997  Moscow Region  RUS  0 121 108 0 0 0 0 229
22  GUZENKO ALEKSANDR  1997  Saint-Petersburg  RUS  0 0 88 0 0 0 124 212
23  FACHE ANTOINE  1997  Spondyle Club Antibes  FRA  0 124 85 0 0 0 0 209
24  MARCHENKO STANISLAV  1997  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  55 0 0 81 0 0 58 194
25  EIMONTAS RICARDAS  1997  Swim School Kaunas  LTU  81 0 0 105 0 0 0 186
26  MICHALSKI MATEUSZ  1996  Laguna 24 Torun  POL  0 82 0 60 0 0 43 185
27  DUPONT JOAQUIME  1996  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 44 108 0 0 0 33 185
28  YESIALIONAK MIKITA  1997  DOSAAF  BLR  105 0 0 0 0 0 76 181
29  LAURECKIS DARIUS  1996  GintarasSc Klaipeda  LTU  46 0 0 64 0 0 69 179
30  SCHEJBAL PETR  1997  Aquaklub Liberec  CZE  49 116 0 0 0 0 0 165
31  RYNDZEVICH ILYA  1997  DOSAAF  BLR  66 0 0 0 0 0 96 162
32  PRONIN ANTON  1996  Sverdlovsk Region  RUS  72 0 0 0 0 0 90 162
33  RUTULYS DAUMANTAS  1997  LVJC Vilnius  LTU  73 0 0 82 0 0 0 155
34  HANIN ARTEM  1996  Rostov Region  RUS  0 150 0 0 0 0 0 150
34  KOSINA GERGŐ  1996  Debreceni Buvarklub  HUN  150 0 0 0 0 0 0 150
36  RODRIGUEZ CAMILO  1996  Notivision  COL  0 0 0 0 0 0 146 146
37  LOBCHENKO DMITRY  1996  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 146 0 0 0 0 146
38  PELESKA MIROSLAV  1997  Uhlomost - sport Most  CZE  75 0 0 66 0 0 0 141
39  NOWAK FILIP  1997  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 64 0 0 76 140
40  YASINETSKI ANDREI  1997  DOSAAF  BLR  87 0 0 0 0 0 52 139
41  KOSTENKO DMITRII  1996  Tomsk Region  RUS  0 0 138 0 0 0 0 138
41  LUKYANOVICH DMITRY  1997  Sverdlovsk Region  RUS  0 138 0 0 0 0 0 138
41  MATIC ANDREJ  1996  Aquamont  SRB  51 0 0 87 0 0 0 138
44  NOVODEREZHKIN ALEKSANDR  1997  Saint-Petersburg  RUS  0 0 108 0 0 0 29 137
45  MOHAMMEDI ELIAS  1996  TC fez Berlin  GER  58 0 0 78 0 0 0 136
46  CRASSIN JEAN  1996  Marsouins de Valence  FRA  0 0 134 0 0 0 0 134
47  ZELIK TOMAS  1997  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  13 68 0 37 0 0 28 133
48  PESTRIKOV EVGENY  1996  Rostov Region  RUS  0 131 0 0 0 0 0 131
49  EFREMOV NIKITA  1997  Saint-Petersburg  RUS  0 0 80 0 0 0 49 129
50  KOSTUR JAN  1998  Ksp Calypso Zvolen  SVK  30 91 0 35 0 0 0 126
51  FOJTIK LUKAS  1998  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  19 0 0 50 0 0 56 125
52  TOPARLAK DERIN  1997  TYK ISTANBUL  TUR  0 0 124 0 0 0 0 124
52  PONTAL JEHAN  1997  Marsouins de Valence  FRA  0 0 124 0 0 0 0 124
52  BEBIKHOV AKIM  1997  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 124 0 0 0 0 124
55  LUKIANOVICH DIMITRY  1997  Sverdlovsk Region  RUS  119 0 0 0 0 0 0 119
56  SHEREMET ALEXEY  1997  Yaroslavl region  RUS  0 0 0 115 0 0 0 115
57  CHEPEL EGOR  1996  Kemerovo Region  RUS  114 0 0 0 0 0 0 114
57  KREJCIK DAVID  1998  Aquaklub Liberec  CZE  40 74 0 0 0 0 0 114
59  IATSENKO VOLODYMYR  1998  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  50 0 0 62 0 0 0 112
59  PRIN VIKTOR  1997  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 112 0 0 0 0 112
61  VISNEVSKI EDVINAS  1997  LVJC Vilnius  LTU  40 0 0 71 0 0 0 111
61  MONTINI FEDERICO  1999  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 111 0 0 0 0 0 111
61  STRUNIN DANILA  1998  Moscow Region  RUS  0 0 111 0 0 0 0 111
64  HEFTI BORIS  1997  Flippers Team  SUI  0 0 60 0 0 0 48 108
65  LASA SARASOLA INAKI  1996  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 108 0 0 0 0 108
65  CRISANTE NICOLA  1997  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 108 0 0 0 0 108
67  PODOBAEV VLADISLAV  1998  Saint-Petersburg  RUS  41 0 0 0 0 0 65 106
68  BOROWCZYK OSKAR  1996  Cityzen Poznan  POL  0 0 0 106 0 0 0 106
69  KONKOV VIKTOR  1998  Rostov Region  RUS  0 0 0 0 0 0 105 105
70  PHILIPPOV KIRILL  1998  Moscow Region  RUS  0 0 105 0 0 0 0 105
71  ORSAG DALIBOR DANIEL  1998  KSp Triton Saża  SVK  46 36 0 0 0 0 21 103
72  PAMUKI DÁVID  1997  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  102 0 0 0 0 0 0 102
73  GINIYATULIN ROMAN  1997  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 100 100
74  KOSTA RADOSLAV  1996  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 46 0 0 54 100
75  DISERIO LORENZO  1999  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 100 0 0 0 0 100
75  NEKRASOV VADIM  1997  Kemerovo Region  RUS  0 0 100 0 0 0 0 100
77  TORKONIAK MIKULAS  1999  KPM Pulec Praha  CZE  19 46 0 20 0 0 32 98
78  ESHKILEV VIKTOR  1998  Permskiy Kray  RUS  48 0 0 0 0 0 48 96
79  CARRILLO RAMIREZ ANGEL SANTIAGO  1996  CASAUCU CARACAS - VENEZUELA  VEN  0 96 0 0 0 0 0 96
79  KAWEL AHMED  1996  Federal Club  TUN  0 0 46 50 0 0 0 96
81  SABUROV ALEKSANDER  1998  GintarasSc Klaipeda  LTU  18 0 0 36 0 0 39 93
82  KMETKO ANDREJ  1997  Ksp Calypso Zvolen  SVK  17 76 0 16 0 0 0 93
82  KRAKOWIAK WALDEMAR  1998  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 93 0 0 0 93
82  SARASOLA MUGIKA JOSU  1996  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 93 0 0 0 0 93
85  LACAN GUILLAUME  1900  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 65 0 0 0 27 92
86  KUZMA ROBERT  1998  Ksp Calypso Zvolen  SVK  39 0 0 53 0 0 0 92
86  CALZADA CLEMENT  1997  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 92 0 0 0 0 92
88  LOSADA JEFFERSON  1998  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 0 0 0 90 90
89  ZINOVIEV ALEXSEY  1996  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 90 0 0 0 0 90
90  VAJDA MAREK  1998  Ksp Calypso Zvolen  SVK  23 65 0 13 0 0 0 88
90  STADLER DAVID  1997  TC HARZ GERMANY  GER  0 88 0 0 0 0 0 88
92  MAJERIK ALEXANDER  1999  Neptun Bratislava  SVK  9 42 0 0 0 0 36 87
93  CIBULA MARTIN  1998  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 0 0 85 0 0 0 85
94  BLOKHIN ILYA  1998  Moscow Region  RUS  0 0 84 0 0 0 0 84
95  GALTSEV VLADYSLAV  1999  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  27 0 0 56 0 0 0 83
96  GRUBER KORNÉL  1998  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  82 0 0 0 0 0 0 82
96  FANIZZA MARCO  1996  Spondyle Club Antibes  FRA  0 82 0 0 0 0 0 82
98  HOLODNOV VLADIMIR  1998  Yaroslavl region  RUS  0 0 0 81 0 0 0 81
98  GUNDAREV ALEXANDR  1998  Rostov Region  RUS  0 81 0 0 0 0 0 81
98  LIPATOV NIKITA  1997  Moscow Region  RUS  0 0 81 0 0 0 0 81
101  RUDOLF MALTE  1996  TSC Rostock 1957  GER  27 0 0 53 0 0 0 80
102  SHAPOVALOV VLADISLAV  1998  Rostov Region  RUS  0 0 0 0 0 0 79 79
103  ZLNKA PETER  1996  Ksp Calypso Zvolen  SVK  8 66 0 13 0 0 0 79
104  EVDOKIMOV MAXIM  1998  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 78 78
105  LEROY RAPHAEL  1998  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 52 0 0 0 0 26 78
106  ROHNISCH RICHARD  1996  TC Submarin Poessneck  GER  0 78 0 0 0 0 0 78
106  KOSTUR SAMUEL  1998  Ksp Calypso Zvolen  SVK  18 60 0 0 0 0 0 78
106  BELYAEV ELISEY  1997  Yaroslavl region  RUS  0 0 0 78 0 0 0 78
109  CRESPO LUCAS  1996  AE BELLSPORT  SPA  0 0 77 0 0 0 0 77
110  KUSIK TIMON  1999  Ksp Calypso Zvolen_2  SVK  0 72 0 4 0 0 0 76
110  ZAICEV VLADISLAV  1996  Kemerovo Region  RUS  76 0 0 0 0 0 0 76
110  BELLOT CHARLES  1998  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 76 0 0 0 0 76
113  SULI ARDIAN  1999  Flippers Team  SUI  0 0 48 0 0 0 27 75
114  KOSARA GÉZA  1996  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  75 0 0 0 0 0 0 75
115  WELLER NICLAS  1996  TC HARZ GERMANY  GER  0 73 0 0 0 0 0 73
116  SOBALA ADAM  1997  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 72 0 0 0 72
116  BOSECKE HENNING  1997  TSC Rostock 1957  GER  36 0 0 36 0 0 0 72
118  FALBOGOWSKI MACIEJ  1999  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 71 0 0 0 71
118  PROKOPENKO VITALIY  1997  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  71 0 0 0 0 0 0 71
118  BIRO OLIVER  1999  Vienna Dolphins  AUT  0 71 0 0 0 0 0 71
121  PARAL MAREK  1996  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  0 0 0 69 0 0 0 69
121  DAUGELA KAROLIS  1997  GintarasSc Klaipeda  LTU  18 0 51 0 0 0 0 69
123  POMIES THIBAULT  1998  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 54 0 0 0 14 68
124  VIGNOLLE LÉO  1998  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 66 0 0 0 0 66
124  D-ASTA JULIEN  1996  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 66 0 0 0 0 66
126  LIEBEGUT LUCAS  1998  TC HARZ GERMANY  GER  0 65 0 0 0 0 0 65
127  KRSEK JOZEF  1997  KSP Zralok Bratislava  SVK  0 38 0 8 0 0 18 64
128  HOMOLA TOMAS  1999  Neptun Bratislava  SVK  3 61 0 0 0 0 0 64
129  MIROSHNYK MYKYTA  1998  Darnitsa-303  UKR  14 0 0 28 0 0 21 63
130  SULI DENIS  1997  Flippers Team  SUI  0 0 60 0 0 0 3 63
131  BASKIKH VLADISLAV  1996  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 62 62
132  RUCKER FELIX  1997  Berliner TSC  GER  0 0 0 62 0 0 0 62
133  DOBROLIUBOV NIKITA  1997  Sverdlovsk Region  RUS  61 0 0 0 0 0 0 61
133  SKACANYI FILIP  1998  Neptun Bratislava  SVK  7 54 0 0 0 0 0 61
135  ZALEVSKIY NAZARIY  1999  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  60 0 0 0 0 0 0 60
135  MUSIL DAVID  1997  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  37 0 0 23 0 0 0 60
135  TURANTSEV DENIS  1996  Voronezh Region  RUS  60 0 0 0 0 0 0 60
138  SZABÓ BENJAMIN  1997  Mßtrai Er§mű-  HUN  59 0 0 0 0 0 0 59
139  BATIR CAN  1998  TYK ISTANBUL  TUR  0 0 58 0 0 0 0 58
139  SARVAS PATRIK  1999  Ksp Calypso Zvolen  SVK  0 54 0 4 0 0 0 58
141  MAKHLOUF AMIR  1996  Federal Club  TUN  0 0 42 15 0 0 0 57
142  ZERNOV DMITRY  1997  Saint-Petersburg  RUS  0 0 0 0 0 0 56 56
142  KHASKIND MIKHAIL  1997  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 56 56
144  LICEK DAVID  1999  KPM Pulec Praha  CZE  0 27 0 14 0 0 15 56
145  YELISYEYEV SERGIY  1997  NTU KhPI  UKR  0 0 0 56 0 0 0 56
145  ALRIQUET AURÉLIEN  1996  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 56 0 0 0 0 56
147  BLASHCHANEVICH DANIIL  1998  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 55 55
148  TISCHER DIRK  1996  TC fez Berlin  GER  12 0 0 42 0 0 0 54
148  JAHN PAUL  1997  TSC Rostock 1957  GER  20 0 0 34 0 0 0 54
148  DAILIDE GABRIELIUS  1997  Swim School Kaunas  LTU  54 0 0 0 0 0 0 54
151  ZIGMUND PETER  1997  Ksp Calypso Zvolen  SVK  3 36 0 17 0 0 0 53
152  FIGARO LUCAS  1998  Spondyle Club Antibes  FRA  0 0 52 0 0 0 0 52
152  KLOPAN TONI  1998  KPA KOSTRENA CROATIA  CRO  0 52 0 0 0 0 0 52
154  BOISSET JULIEN  1901  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 43 0 0 0 8 51
155  BERTHE MICKAEL  1998  Spondyle Club Antibes  FRA  0 0 51 0 0 0 0 51
156  GIRY CAMILLE  1998  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 50 0 0 0 0 50
157  SWEZEN ZDENEK  1999  Aquaklub Liberec  CZE  0 49 0 0 0 0 0 49
157  OLENDER KAROL  1996  Mkp GdaNsk  POL  0 0 0 49 0 0 0 49
159  BESSOLOV ALEXANDER  1999  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 48 48
160  KACHKACHE NASSIM  1999  Marsouins de Valence  FRA  0 0 47 0 0 0 0 47
161  CAVALLI MASSIMO  1997  Flippers Team  SUI  0 0 38 0 0 0 8 46
162  SEDLAR HRVOJE  1998  KPA KOSTRENA CROATIA  CRO  0 45 0 0 0 0 0 45
163  ZAVLALOV EVGENY  1996  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 44 44
164  GRANADOS CARLOS  1996  AE BELLSPORT  SPA  0 0 44 0 0 0 0 44
165  SCHMIDT PATRICK  1998  Vienna Dolphins  AUT  0 43 0 0 0 0 0 43
166  DURAN LOPEZ MIKEL  1996  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 40 0 0 0 0 40
167  KONOVALOV SVYATOSLAV  1996  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 38 38
167  ANTIPOV DANIIL  1998  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 38 38
169  NEUMANN LUKAS  1996  NEMO Plauen  GER  0 38 0 0 0 0 0 38
170  FILINKOV MIKHAIL  2000  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 37 37
170  DILDABEKOV AISULTAN  1997  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 37 37
172  NALEPKA SEBASTIAN  1996  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 36 0 0 0 36
173  MODRZYNSKI MACIEJ  2000  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 9 0 0 25 34
174  IHNACINEC JAKUB  1999  Uhlomost - sport Most  CZE  6 0 0 6 0 0 21 33
175  DAUCE HIPPOLYTE  1900  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 17 0 0 0 15 32
176  MONERIE MAEL  1900  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 31 0 0 0 0 31
176  SENFTLEBEN DAWID  1997  Cityzen Poznan  POL  0 0 0 31 0 0 0 31
178  GIL ADAM  1998  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 12 0 0 18 30
179  ROMERO ALEXSANDER  1996  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 30 0 0 0 30
180  GRANKIN GRIGORY  1999  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 29 29
181  KARPISZ JĘDRZEJ  1999  "W.M.""Bars""GorzOw"  POL  0 0 0 29 0 0 0 29
182  SAPRYKIN ALEXEY  1998  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 28 28
182  BOBAKOV ALEXANDER  1997  Region Chelyabinsk 2  RUS  0 0 0 0 0 0 28 28
184  PRECH KACPER  1997  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 28 0 0 0 28
184  EGIZABAL ALKORTA IZADI  1997  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 28 0 0 0 0 28
184  ANDRONYUK KYRYLO  1997  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  28 0 0 0 0 0 0 28
187  BALOGH MÁTÉ  1997  BacsvÝz-Kvsc  HUN  27 0 0 0 0 0 0 27
187  KRYVDA BOGDAN  1998  Darnitsa-303  UKR  27 0 0 0 0 0 0 27
189  SACHA ADAM  2000  Uhlomost - sport Most  CZE  0 0 0 15 0 0 11 26
190  KHOVANOV DENYS  1998  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  26 0 0 0 0 0 0 26
190  TATARINOV ALEXSANDR  1997  Voronezh Region  RUS  26 0 0 0 0 0 0 26
190  GUAIDA ANDREA  1999  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 26 0 0 0 0 0 26
193  DE GIACOMI CYRILL  1999  Flippers Team  SUI  0 0 22 0 0 0 2 24
194  DYRSZKA JAKUB  1997  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 23 0 0 0 23
195  IIDA SATOSHI  1996  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 22 22
196  POLASEK DANIEL  1999  TZP NEMO ZlIn  CZE  0 22 0 0 0 0 0 22
196  ZBRODOV EGOR  1997  Voronezh Region  RUS  22 0 0 0 0 0 0 22
198  BAGLIO MATTHEO  1901  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 17 0 0 0 4 21
199  PLAVEC PETER  1999  Ksp Calypso Zvolen_2  SVK  0 21 0 0 0 0 0 21
199  SACK PAUL  1999  TC fez Berlin  GER  21 0 0 0 0 0 0 21
201  KERN KAMIL  1997  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 20 0 0 0 20
202  ARSLANOV RODION  1999  Saint-Petersburg  RUS  18 0 0 0 0 0 0 18
202  SAECKEL ALBRECHT  1999  TSC Rostock 1957  GER  0 0 0 18 0 0 0 18
202  DERGAA MED AMINE  1996  Federal Club  TUN  0 0 0 18 0 0 0 18
205  KOTULAN JAKUB  1996  KPM Pulec Praha  CZE  0 0 0 17 0 0 0 17
206  SAYAMA TAICHI  1998  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 15 15
207  BALCEREK HUBERT  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 15 0 0 0 15
208  HAMLIN MATTHEW  1997  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  14 0 0 0 0 0 0 14
209  OLSZEWSKI KAROL  1998  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 0 0 0 13 13
210  SARVAS MATEJ  1998  Ksp Calypso Zvolen_2  SVK  0 0 0 13 0 0 0 13
211  REVERBEL THEO  1998  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 12 12
212  FRĄCZEK PAWEŁ  1998  Mkp GdaNsk  POL  0 0 0 12 0 0 0 12
212  LAZNICKA DOMINIK  1998  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 0 0 12 0 0 0 12
212  DOBRINIC DORIAN  1996  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  12 0 0 0 0 0 0 12
215  WOZNIAK PATRYK  1996  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 11 0 0 0 11
216  PILAWSKI MICHŁ  2000  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 10 0 0 0 10
217  NAUMENKO ROMAN  1996  SC Sadko Severedone  UKR  9 0 0 0 0 0 0 9
218  TWARDON TYMON  2000  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 8 0 0 0 8
218  KARAMYSHEV VLADYSLAV  1999  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  8 0 0 0 0 0 0 8
220  REVAY ANDREJ  1996  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 0 0 0 7 7
221  SANDALJ FLORIJAN  2001  KPA KOSTRENA CROATIA  CRO  0 7 0 0 0 0 0 7
221  KOWALSKI HUBERT  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 7 0 0 0 7
221  SZTANKIER JAKUB  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 7 0 0 0 7
224  MINAZOV ELDAR  1998  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 6 6
225  VARGA ERIK  1998  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  5 0 0 0 0 0 0 5
225  HASTO PETER  2001  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 0 0 5 0 0 0 5
227  SAKERSKI PATRYK  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 4 0 0 0 4
227  TOMBA DAVIDE  1998  Record T Bologna Asd-  ITA  4 0 0 0 0 0 0 4
227  TYKHOMIROV ARTEM  1999  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  4 0 0 0 0 0 0 4
230  ALAIMO LEONARD  1999  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 0 0 0 0 0 3 3
230  BARJON JEREMY  2002  Dauphins Geneve  SUI  0 0 0 0 0 0 3 3
232  KOPYLOV SERGEY  1999  Voronezh Region  RUS  3 0 0 0 0 0 0 3
232  SIDLAUSKAS EDVINAS  1998  LVJC Vilnius  LTU  3 0 0 0 0 0 0 3
232  WINSZCZYK PATRYK  2000  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 3 0 0 0 3
235  DANICKI PIOTR  2001  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 2 0 0 0 2
Girls (juniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6FinalSum
KREPELKOVA KLARA  1998  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  146 146 0 150 0 0 142 438
ANTONIAK ANASTASIIA  1997  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  139 0 0 146 0 0 150 435
ZHUKOVA SVITLANA  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  130 0 0 150 0 0 138 418
ROSOVA VERONIKA  1996  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  120 142 0 138 0 0 130 410
DEMSKA MICHALINA  1996  Laguna 24 Torun  POL  0 139 0 125 0 0 111 375
BELLINI FEDERICA  1996  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 123 138 0 0 0 102 363
URBITCKAIA ANASTASIIA  1996  Saint-Petersburg  RUS  96 0 134 0 0 0 127 357
CHUMAK IULIA  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  70 0 0 138 0 0 142 350
KRSJAKOVA DANIELA  1999  KSP FINSTEAM BRATISLAVA SLOVAKIA  SVK  121 124 0 111 0 0 83 328
10  PRONKUL JEVGENIJA  1997  GintarasSc Klaipeda  LTU  60 0 111 114 0 0 96 321
11  BRAMBILLA ISABELLA  1997  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 111 117 0 0 0 72 300
12  LIVANDOVSKAIA ANASTASIIA  1998  Moscow Region  RUS  0 108 0 93 0 0 91 292
13  KUZNETSOVA DARINA  1996  Saint-Petersburg  RUS  65 0 109 0 0 0 114 288
14  LUNIKA ANASTASIIA  1996  Saint-Petersburg  RUS  0 0 150 0 0 0 127 277
15  ZADOROZHNYAYA ALINA  1996  Rostov Region  RUS  0 146 0 127 0 0 0 273
16  NAUMOVA ALEXANDRA  1998  Rostov Region  RUS  0 138 0 130 0 0 0 268
17  MIGUNOVA VICTORIA  1996  Rostov Region  RUS  0 121 0 91 0 0 53 265
18  SHIRYAEVA ALENA  1998  Permskiy Kray  RUS  134 0 0 0 0 0 127 261
19  KOKESOVA LENKA  1997  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  75 105 0 84 0 0 63 252
20  BAK ALEKSANDRA  1997  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 115 0 0 0 131 246
21  LE FLEM MARGOT  2000  Pays d'Aix Natation  FRA  0 81 102 0 0 0 58 241
22  DAUZATS MARINE  1998  Spondyle Club Antibes  FRA  0 126 111 0 0 0 0 237
23  JANOSKOVA KATARINA  1998  KSP Zralok Bratislava  SVK  16 71 0 60 0 0 88 219
24  STATZ MEIKE  1996  TSC Rostock 1957  GER  108 0 0 111 0 0 0 219
24  MEISEL HANNAH  1997  TC fez Berlin  GER  105 0 0 114 0 0 0 219
26  BEL HADJ ROMDHANE MERIEM  1997  Federal Club  TUN  0 0 87 41 0 0 86 214
27  BAYEROVA BARBORA  1998  KPM Pulec Praha  CZE  57 77 0 27 0 0 69 203
28  SMIRNOVA ELIZAVETA  1999  Rostov Region  RUS  0 114 0 85 0 0 0 199
29  SOKOLOVSKA KATERYNA  1998  Darnitsa-303  UKR  50 0 0 90 0 0 58 198
30  KONDRATYEVA EKATERINA  1996  Saint-Petersburg  RUS  87 0 102 0 0 0 0 189
31  ZHUKOVSKA YEVGENIYA  1997  Darnitsa-303  UKR  73 0 0 80 0 0 34 187
32  MURABITO ALESSIA  1996  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 96 90 0 0 0 0 186
33  LANGEROVA MONIKA  1999  TZP NEMO ZlIn  CZE  0 92 0 93 0 0 0 185
34  DETHLOFF LISA  1998  TSC Rostock 1957  GER  72 0 0 111 0 0 0 183
34  BETGE TARA-TANITA  1998  TC fez Berlin  GER  96 0 0 87 0 0 0 183
36  HORAKOVA GABRIELA  1999  Ksp Olomouc  CZE  54 0 0 122 0 0 0 176
37  SOBIES PAULINE  1997  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  66 105 0 0 0 0 0 171
38  KUKHTEVICH DARIA  1996  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 105 0 0 0 65 170
39  MARKINA YAROSLAVA  1996  Saint-Petersburg  RUS  0 0 105 0 0 0 64 169
40  JAKUSOVA NIKOLA  1999  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  34 68 0 48 0 0 52 168
41  MIZEROVA VENDULA  1999  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  0 63 0 60 0 0 42 165
42  KOBZAR INNA  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  87 0 0 77 0 0 0 164
43  PUSHKAREVA VALERIYA  1997  Permskiy Kray  RUS  91 0 0 0 0 0 71 162
44  HRASKOVA ZUZANA  1999  KSp Triton Saża  SVK  0 81 0 25 0 0 55 161
45  LISKOVA EMA  1997  KSp Triton Saża  SVK  26 90 0 40 0 0 23 153
46  BAITICHE CHAHINESE  1997  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  49 102 0 0 0 0 0 151
47  VARGA KRISZTINA  1996  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  150 0 0 0 0 0 0 150
47  BELOUSOVA DARYA  1996  Kemerovo Region  RUS  0 0 150 0 0 0 0 150
47  RIZZO ALEXANDRA  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  0 80 70 0 0 0 0 150
47  PONYTOVA YANA  1996  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 150 0 0 0 0 150
51  SADYKHOVA ELIZAVETA  1998  Saint-Petersburg  RUS  5 0 96 0 0 0 46 147
52  SINKEVICIUTE MONIKA  1997  LVJC Vilnius  LTU  54 0 0 91 0 0 0 145
53  CHIARELLO DEBORA  1996  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 142 0 0 0 0 0 142
54  KARDOS LAURA  1997  Mßtrai Er§mű-  HUN  138 0 0 0 0 0 0 138
54  LADÁNYI RÉKA  1996  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  138 0 0 0 0 0 0 138
56  KOPP ANASTASIIA  1997  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 134 134
57  MAŁACHOWSKA JULIA  1999  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 56 0 0 77 133
58  SZPEJNA KAROLINA  2000  Laguna 24 Torun  POL  0 68 0 41 0 0 21 130
59  JURECKOVA NIKOLA  1997  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  27 52 0 21 0 0 49 128
60  GILIAZOVA IULIIA  1996  Permskiy Kray  RUS  127 0 0 0 0 0 0 127
61  ALEKSIUNAITE AGNE  1996  GintarasSc Klaipeda  LTU  37 0 87 24 0 0 0 124
62  SEBASTIA LEA  1997  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 123 0 0 0 0 123
63  SHCHERBAN ALINA  1999  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 121 0 0 0 0 121
64  BONILLA LAURA  1997  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 0 0 0 120 120
65  YASHUK OLENA  1996  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  79 0 0 0 0 0 40 119
66  LAKUNZA ELIZALDE IRATI  1996  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 115 0 0 0 0 115
67  BEYLINA ELENA  1997  Voronezh Region  RUS  114 0 0 0 0 0 0 114
67  LOISEL MARGAUX  1997  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  0 0 114 0 0 0 0 114
67  TIPHANIE MORIN  1996  CSA KREMLIN BICETRE - FRANCE  FRA  0 114 0 0 0 0 0 114
70  AKGUN TUGCEM  1997  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 111 0 0 0 0 111
71  SHIPILINA ANASTASIYA  1999  Permskiy Kray  RUS  0 0 87 0 0 0 22 109
72  HANZELKOVA MARTINA  1996  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  27 74 0 32 0 0 3 109
73  PERZ ZUZANNA  1997  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 109 0 0 0 109
74  POLISENSKA PETRA  2000  TZP NEMO ZlIn  CZE  0 42 0 42 0 0 23 107
75  NURULLINA LENARA  1997  Permskiy Kray  RUS  40 0 66 0 0 0 0 106
75  ACHILLES SOPHIE  1996  TC fez Berlin  GER  43 0 0 63 0 0 0 106
77  KABA OLENA  1998  Motor Sich-  UKR  0 0 0 0 0 0 105 105
78  ZIZKOVA KAROLINA  2000  Uhlomost - sport Most  CZE  34 0 0 33 0 0 38 105
79  TKALENKO VALENTYNA  1998  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  40 0 0 62 0 0 0 102
80  HARMS SVENJA  1996  TSC Rostock 1957  GER  99 0 0 0 0 0 0 99
81  SUPRIANTO JANIS ROSALITA  1996  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 96 96
81  TINGAEVA MARIA  1996  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 96 96
83  LORENZ PIA  1996  NEMO Plauen  GER  0 60 0 24 0 0 11 95
84  ROUVIER CLARA  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  0 26 65 0 0 0 0 91
85  MALANCHII DARIA  1998  Darnitsa-303  UKR  20 0 0 19 0 0 49 88
86  SZŰCS REBEKA  1999  Debreceni Buvarklub  HUN  88 0 0 0 0 0 0 88
86  BOLOGNA GIULIA  1996  Record T Bologna Asd-  ITA  88 0 0 0 0 0 0 88
88  LE DOS DU DESERT EMELYNE  1998  Sportif de Gravenchon-  FRA  87 0 0 0 0 0 0 87
89  BENESOVA DOMINIKA  1999  Aquaklub Liberec  CZE  11 57 0 29 0 0 0 86
89  BERNARD MARINE  1998  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 86 0 0 0 0 0 86
91  MICHALCAKOVA GABRIELA  1998  KSp Triton Saża  SVK  0 54 0 0 0 0 31 85
92  BARELLI VANESSA  1996  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 85 0 0 0 0 0 85
93  PISARCZYK AMELIA  1998  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 83 0 0 0 83
94  STARKE JULIANE  1997  Tauchclub Potsdam  GER  0 0 0 82 0 0 0 82
95  BORZA ÁGNES  1996  Amphora-  HUN  81 0 0 0 0 0 0 81
96  KONDRATYEVA EKATARINA  1996  Saint-Petersburg_3  RUS  0 0 0 0 0 0 77 77
97  CHIKHIREVA ANASTASIA  1996  Saratov Region-  RUS  77 0 0 0 0 0 0 77
98  GERARD PAULINE  1998  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 75 0 0 0 0 75
98  SELIVANOVA MARINA  1997  Voronezh Region  RUS  75 0 0 0 0 0 0 75
98  RIVENS PAULINE  1997  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 75 0 0 0 0 75
101  CARTON ANNA  1997  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 72 0 0 0 0 72
101  BARUCCI MORGANE  1996  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 72 0 0 0 0 72
103  FUJIMAKI SATSUKI  1997  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 70 70
104  CALDERON DANIELA  1999  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 0 0 0 69 69
104  SEMIKINA TATIANA  2000  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 69 69
106  PROSPERI ALICE  1999  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 52 0 0 0 17 69
107  MAŁACHOWSKA KINGA  1999  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 69 0 0 0 69
107  MUSIENKO KHRYSTYNA  1997  Darnitsa-303  UKR  69 0 0 0 0 0 0 69
109  LEGGIO CARLA  1998  Spondyle Club Antibes  FRA  0 68 0 0 0 0 0 68
109  POLAKOVA KRISTYNA  1999  Aquaklub Liberec  CZE  9 46 0 22 0 0 0 68
111  BURAK MARTYNA  1997  Laguna 24 Torun  POL  0 35 0 21 0 0 11 67
112  BERGMANN MARTA  1996  TC HARZ GERMANY  GER  0 67 0 0 0 0 0 67
113  TATEMOTO MIZUKI  1996  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 66 66
114  DI FRANCESCO ILENIA  1998  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 66 0 0 0 0 0 66
115  GARCIA MORA NAROA  1997  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 65 0 0 0 0 65
116  KOZANKIEWICZ WERONIKA  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 31 0 11 0 0 22 64
117  BLEUZE AMÉLIA  1999  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 62 0 0 0 0 62
117  DOUYÉRE MANON  1999  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  0 0 62 0 0 0 0 62
119  KÜHN TESSA  1996  TC HARZ GERMANY  GER  0 60 0 0 0 0 0 60
120  CAPODICASA DENISE  1998  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 58 0 0 0 0 0 58
121  FERNANDEZ AGUADO IRENE  1997  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 57 0 0 0 0 57
122  LITVIAKOVA ALEXANDRA  1996  Moscow Region  RUS  0 0 0 56 0 0 0 56
122  CARRENO LAURA  1996  AE BELLSPORT  SPA  0 0 56 0 0 0 0 56
122  RUDOLF NELE  2000  TSC Rostock 1957  GER  0 0 0 56 0 0 0 56
125  PONTAL MARGAUX  1998  Marsouins de Valence  FRA  0 0 54 0 0 0 0 54
125  PETRUSHCHENKO DARIA  1999  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  54 0 0 0 0 0 0 54
125  NARKOWICZ KAROLINA  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 54 0 0 0 54
128  ALBRECHTOVA IVETA  1999  KPM Pulec Praha  CZE  18 25 0 12 0 0 10 53
129  YACOUB SYRIA  1998  Flippers Team  SUI  0 0 50 0 0 0 3 53
130  VIDERGOT VOJTECH  1997  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  0 0 0 53 0 0 0 53
131  SAADANI KHOULOUD  1996  Federal Club  TUN  0 0 0 0 0 0 52 52
132  BIRNAL--PETIT CAROLE  1996  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 52 0 0 0 0 52
132  RAHNERT LISA  1996  Sc Dhfk Leipzig  GER  0 0 0 52 0 0 0 52
132  CMARKOVA DANIELA  1999  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 0 0 52 0 0 0 52
135  CAMBO CLAIRE  1997  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 51 0 0 0 0 51
136  GABALOVA NINA  1998  KSP Zralok Bratislava  SVK  0 26 0 3 0 0 21 50
137  CHIAVARINO MARIE  2001  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 36 0 0 0 13 49
138  ANDERS MARTE  1997  TSC Schwandorf  GER  0 0 0 48 0 0 0 48
138  SASSE LUISE  1997  Tauchclub Potsdam  GER  0 0 0 48 0 0 0 48
140  KONDRATENKO NATALIA  1999  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 47 47
141  CAVALLI EBE  1999  Flippers Team  SUI  0 0 40 0 0 0 7 47
142  HERRADOR TERRON AMAIA  1997  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 46 0 0 0 0 46
143  STRIEGLER FREYA  1996  NEMO Plauen  GER  0 32 0 13 0 0 0 45
144  CORMERAIS JULIE  1996  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 44 0 0 0 0 44
144  PECHARROMAN ALTUNA SARA  1998  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 44 0 0 0 0 44
144  VICKOVA ADELA  1997  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  44 0 0 0 0 0 0 44
147  MALYSHKO ANASTASIIA  1998  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  0 0 0 14 0 0 29 43
148  ODOROVA BEATA  1999  Ksp Calypso Zvolen  SVK  14 28 0 5 0 0 0 42
148  SCHRÖDER JAQCUELINE  1998  TC HARZ GERMANY  GER  0 42 0 0 0 0 0 42
148  WINDOFFER JULIA  1999  Berliner TSC  GER  0 0 0 42 0 0 0 42
151  KLEMET TINA  1998  NEMO Plauen  GER  0 0 0 3 0 0 38 41
152  TAKAHASHI KANON  1998  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 40 40
153  YATSIV VALERIA  1999  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  40 0 0 0 0 0 0 40
153  BOGUZAITE SAULE  1998  GintarasSc Klaipeda  LTU  0 0 40 0 0 0 0 40
153  ROSA MIREIA  1996  AE BELLSPORT  SPA  0 0 40 0 0 0 0 40
156  ANGERMAYR NINA  2000  Flippers Team  SUI  0 0 24 0 0 0 15 39
157  KASPEREK ALEKSANDRA  1998  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 39 0 0 0 39
158  LOMONTE LISA  1999  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 32 0 0 0 6 38
159  KNOGOTKOVA DARIA  1998  Darnitsa-303  UKR  0 0 0 25 0 0 12 37
160  DEREROVA KAROLINA  2000  Uhlomost - sport Most  CZE  3 0 0 23 0 0 11 37
161  LYTVYN VALERIA  1999  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  37 0 0 0 0 0 0 37
162  KERECSEN KINCSŐ  1997  Hˇd #szˇ SE-  HUN  36 0 0 0 0 0 0 36
162  EIZMENDI GARCIA OLATZ  1996  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 36 0 0 0 0 36
164  BEKRI FERIEL  1998  Federal Club  TUN  0 0 0 0 0 0 35 35
165  PECHENA VALERIA  1998  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  34 0 0 0 0 0 0 34
165  OTTIK ELISABETH  1996  SC RIESA GERMANY  GER  0 34 0 0 0 0 0 34
165  IRZIKEVICIUTE GABIJA  1999  LVJC Vilnius  LTU  17 0 0 17 0 0 0 34
165  HOFBAUEROVA VERONIKA  1997  KSp Triton Saża  SVK  0 34 0 0 0 0 0 34
169  HIRAI JUNA  1997  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 33 33
170  CZAJKOWSKA WERONIKA  1998  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 33 0 0 0 33
170  SIMIAKOVA MIROSLAVA  2000  Ksp Calypso Zvolen  SVK  2 31 0 0 0 0 0 33
170  HONORIN LOUISE  1901  Marsouins de Valence  FRA  0 0 33 0 0 0 0 33
173  STACHOWIAK AGNIESZKA  1998  Rekin  POL  0 0 0 32 0 0 0 32
173  SEMYKINA SENIYA  1998  Voronezh Region  RUS  32 0 0 0 0 0 0 32
173  DELHORME ANDRÉA  1999  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 32 0 0 0 0 32
176  ZHDANOVA ANASTASIIA  1998  Permskiy Kray  RUS  31 0 0 0 0 0 0 31
176  TROLLEROVA ELISKA  2000  Uhlomost - sport Most  CZE  31 0 0 0 0 0 0 31
178  FURUYA NATSUMI  1998  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 30 30
178  ONO AYAKA  1996  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 30 30
178  KARPOVA EKATERINA  2001  Permskiy Kray  RUS  0 0 0 0 0 0 30 30
181  CALOZ JULIE  1998  Flippers Team  SUI  0 0 30 0 0 0 0 30
182  MALINOWSKA PAULA  1998  KSP Zralok Bratislava  SVK  0 26 0 0 0 0 3 29
183  KRUGER PAULA  1996  TSC Rostock 1957  GER  28 0 0 0 0 0 0 28
184  PAGAN AUDREY  1900  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 23 0 0 0 4 27
185  ORTH WENCKE  1998  TSC Rostock 1957  GER  0 0 0 27 0 0 0 27
185  MARCHESCHI ELISA  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  0 27 0 0 0 0 0 27
185  LASKAVA ALEXANDRA  1999  Ksp Calypso Zvolen  SVK  14 13 0 0 0 0 0 27
188  SANCHEZ MONICA  1997  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 0 0 0 26 26
189  TIU DÉSIRÉ  1998  Flippers Team  SUI  0 0 24 0 0 0 2 26
190  HAUSDORF LARA  1998  SC RIESA GERMANY  GER  0 26 0 0 0 0 0 26
190  NOVAKOVA MARTINA  1997  KP Pardubice  CZE  23 0 0 3 0 0 0 26
192  CSÉNYI LÍVIA  1998  Hˇd #szˇ SE-  HUN  25 0 0 0 0 0 0 25
192  NEUMANN ANTONIA  1997  NEMO Plauen  GER  0 25 0 0 0 0 0 25
194  TIKHIK ALEKSANDRA  2000  Region Chelyabinsk  RUS  0 0 0 0 0 0 24 24
195  SÄCKEL ANN-SOPHIE  1997  NEMO Plauen  GER  0 24 0 0 0 0 0 24
195  PEKK NIKOLETT  1999  BVSK Eger  HUN  24 0 0 0 0 0 0 24
195  CIBULOVA BARBORA  2000  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 0 0 24 0 0 0 24
198  SOSINSKA ALEKSANDRA  1998  Cityzen Poznan  POL  0 0 0 23 0 0 0 23
198  ZUSCAKOVA MICHAELA  1996  KSp Triton Saża  SVK  16 0 0 7 0 0 0 23
198  DALICHOW FREDERIKE  1997  TC HARZ GERMANY  GER  0 23 0 0 0 0 0 23
198  STRELCOVA LUCIE  1996  TZP NEMO ZlIn  CZE  0 23 0 0 0 0 0 23
202  LANGOVA MONIKA  1999  TZP NEMO ZlIn  CZE  22 0 0 0 0 0 0 22
202  SARVASOVA KATARINA  2000  Ksp Calypso Zvolen  SVK  22 0 0 0 0 0 0 22
204  ASENSIO CURIEL ITXASO  1997  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 21 0 0 0 0 21
204  KORALIKOVA LUCIE  2001  Uhlomost - sport Most  CZE  7 0 0 14 0 0 0 21
204  PETRI ANTONIA  1999  TC fez Berlin  GER  11 0 0 10 0 0 0 21
204  STRACHANOWSKA HELENA  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 21 0 0 0 21
208  GARMENDIA ZUBELDIA AIORA  1998  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 20 0 0 0 0 20
208  SARNA JOANNA  1996  Rekin  POL  0 0 0 20 0 0 0 20
208  ARBIZA GARMENDIA OLATZ  1997  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 20 0 0 0 0 20
211  TOLEUZHAN DANA  1999  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 19 19
212  CHEMIN EMILIE  1901  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 9 0 0 0 10 19
213  NAGY RÉKA  1997  Debreceni Buvarklub  HUN  19 0 0 0 0 0 0 19
213  DUBBERKE ANTONIA  1997  Tauchclub Oberspree  GER  0 0 0 19 0 0 0 19
213  GALYTSKA VIKTORIA  2001  Aqualeader CSTK-3 Kiev  UKR  19 0 0 0 0 0 0 19
213  GROSJEAN AMELIE  1998  UCKANGE EVOLUTION PALMES_2 FRANCE  FRA  0 19 0 0 0 0 0 19
217  DESCHER CHRISTIN  1997  NEMO Plauen  GER  0 18 0 0 0 0 0 18
217  JOP MATYLDA  1999  Rekin  POL  0 0 0 18 0 0 0 18
217  BALOGH EVELIN  2001  Vienna Dolphins  AUT  0 18 0 0 0 0 0 18
220  BAITICHE SIHAME  1998  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 17 0 0 0 0 0 17
221  RETTIG AGATA  2000  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 0 0 0 16 16
222  BERTOKOVA BERNADETTA  1998  KSp Triton Saża  SVK  9 0 0 3 0 0 3 15
223  TEICHLER MAXI  2000  TC fez Berlin  GER  8 0 0 7 0 0 0 15
224  WATANABE NANAKO  1999  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 14 14
225  WASILEWICZ JULIA  2000  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 14 0 0 0 14
225  NYERGES PETRA  1999  Mßtrai Er§mű-  HUN  14 0 0 0 0 0 0 14
227  KLIMOVA ANASTASIIA  2000  Permskiy Kray  RUS  13 0 0 0 0 0 0 13
228  RAGOZINA SOFIA  2000  Voronezh Region  RUS  12 0 0 0 0 0 0 12
228  JAGIELSKA AGATA  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 12 0 0 0 12
230  ZWOLINSKA ANGELIKA  1996  Termy MaltaNskie &  POL  0 0 0 11 0 0 0 11
231  PONCAKOVA KRISTYNA  1998  KPM Pulec Praha  CZE  10 0 0 0 0 0 0 10
231  BOLBOTENKO MARGARITA  1999  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  10 0 0 0 0 0 0 10
233  MOZZETTI SARA  2000  Flippers Team  SUI  0 0 0 0 0 0 9 9
234  PISAREK KATARZYNA  1998  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 9 0 0 0 9
234  UNGER LISA-SOPHIE  1997  Vienna Dolphins  AUT  0 9 0 0 0 0 0 9
234  GOROSTEGI AMONARRIZ ANE  1997  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 9 0 0 0 0 9
237  PAGAN ELODIE  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 8 8
237  ABDRAIMOVA SHAKHNOZA  1998  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 8 8
239  MCCONELL LICIA  1999  Berliner TSC  GER  0 0 0 8 0 0 0 8
239  GOSTKOWSKA MARTA  2001  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 8 0 0 0 8
239  PUZOVA ADELA  1996  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  8 0 0 0 0 0 0 8
242  SHAGAROVA ANASTASIYA  2000  Permskiy Kray  RUS  0 0 0 0 0 0 7 7
243  ANDERS JARLA  1999  TSC Schwandorf  GER  0 0 0 7 0 0 0 7
244  ANDRONOVA VALERIIA  2000  Permskiy Kray  RUS  0 0 0 0 0 0 6 6
245  KOHNKE JULIA  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 4 0 0 0 4
245  LILEIKYTE MEIDA  1997  LVJC Vilnius  LTU  2 0 0 2 0 0 0 4
247  NOZAWA NATSUMI  1997  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 3 3
247  BARJON AURELIE  1999  Dauphins Geneve  SUI  0 0 0 0 0 0 3 3
247  LABBADI ANGÉLIQUE  2001  Dauphins Geneve  SUI  0 0 0 0 0 0 3 3
250  KONKEL WIKTORIA  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 3 0 0 0 3
250  MARTINSKA BARBORA  2000  Ksp Calypso Zvolen  SVK  0 0 0 3 0 0 0 3
250  NOWACKA PATRYCJA  1999  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 3 0 0 0 3
250  GRUBEL ALINA  1999  Berliner TSC  GER  0 0 0 3 0 0 0 3
250  SCERBINA ALIKA  1998  GintarasSc Klaipeda  LTU  0 0 0 3 0 0 0 3
255  ANDRIUNAITE MIGLE  1998  LVJC Vilnius  LTU  0 0 0 2 0 0 0 2
255  MICHALSKA SOPHIA  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 2 0 0 0 2
255  MATKOWSKA MAJA  2001  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 2 0 0 0 2
255  HRBALOVA ESTER  2001  Ksp Calypso Zvolen  SVK  2 0 0 0 0 0 0 2
259  BELHACHEMI MELISSA  1900  Pays d'Aix Natation_2  FRA  0 0 1 0 0 0 0 1
Men (seniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6FinalSum
NAVA ANDREA  1982  G.S. FIAMME ORO ROMA  ITA  0 150 139 0 0 0 126 415
NOIR ALEXANDRE  1994  Pays d'Aix Natation  FRA  0 142 130 0 0 0 94 366
ODYNOKOV OLEKSANDR  1993  Darnitsa-303  UKR  108 0 0 126 0 0 116 350
FIGINI STEFANO  1987  G.S. FIAMME ORO ROMA  ITA  0 131 96 0 0 0 120 347
SYDORENKO DMYTRO  1988  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  123 0 0 136 0 0 85 344
POSCHART MAX  1994  TC fez Berlin  GER  105 0 0 119 0 0 114 338
GRUBNIK DENYS  1992  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  109 0 0 117 0 0 111 337
KONKOV OLEKSANDR  1992  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  131 0 0 112 0 0 94 337
NEUMANN ALEX  1986  Paris Palmes Olympique  FRA  0 150 120 0 0 0 46 316
10  STRIEGLER MALTE  1993  NEMO Plauen  GER  88 119 0 111 0 0 64 294
11  GAVRILOV DZMITRY  1992  DOSAAF  BLR  138 0 0 0 0 0 150 288
12  LAUSCHUS MAX  1990  TSC Rostock 1957  GER  138 142 0 146 0 0 0 288
13  SERYAKOV DMITRIY  1995  Yaroslavl region  RUS  0 0 50 100 0 0 131 281
14  OCAMPO JUAN FERNANDO  1994  Aquator  COL  0 0 92 92 0 0 96 280
15  STEPANCHUK EVGEN  1992  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  97 0 0 89 0 0 80 266
16  SZURMIEJ MATEUSZ  1985  Torunczyk Torun I  POL  94 108 0 84 0 0 61 263
17  MARKIN IEVGEN  1994  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  80 0 0 94 0 0 88 262
18  SMIRNOV EVGENY  1994  Sverdlovsk Region  RUS  139 117 0 0 0 0 0 256
19  DANILOV ALEXANDER  1995  Saint-Petersburg  RUS  0 0 138 0 0 0 117 255
20  JAROLIM JAKUB  1995  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  0 0 0 138 0 0 105 243
21  KRITZLER FLORIAN  1993  Sc Dhfk Leipzig  GER  75 127 0 105 0 0 0 232
21  MALKOWSKI JAN  1993  TC fez Berlin  GER  77 115 0 117 0 0 0 232
23  SHCHERBININ MYKHAILO  1992  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  52 0 0 92 0 0 83 227
24  OEFNER CHRISTOPH  1990  TC Submarin Poessneck  GER  48 109 0 118 0 0 0 227
25  LUNSKIS EGIDIJUS  1995  GintarasSc Klaipeda  LTU  57 0 0 99 0 0 52 208
26  FULOP MICHAL  1995  KSp Triton Saża  SVK  72 0 0 74 0 0 50 196
27  MAYOR JORDAN  1993  Pays d'Aix Natation  FRA  0 127 42 0 0 0 26 195
28  YAKUSHEV DMITRY  1995  Saint-Petersburg  RUS  0 0 127 0 0 0 67 194
29  SKALAZUB ALIAKSEI  1989  DOSAAF  BLR  124 0 0 0 0 0 66 190
30  BIAZMEN ALIAKSANDR  1993  DOSAAF  BLR  125 0 0 0 0 0 60 185
31  SHAFIGULIN ALEXSEY  1990  Yaroslavl region  RUS  0 0 81 0 0 0 100 181
32  IDESIC MICHAL  1991  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 105 0 65 0 0 0 170
33  ANDREANSKY MARTIN  1994  KSp Triton Saża  SVK  57 0 0 51 0 0 48 156
34  KOTIKUUSI VILLE  1991  Kouvolan Uimarit K  FIN  0 0 86 66 0 0 0 152
35  SOMMER PATRICK ULRICH  1988  Egir Sportsdykkerklub  DEN  0 0 84 67 0 0 0 151
36  KABANOV PAVEL  1985  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 150 150
37  MUIA THOMAS  1993  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  63 85 0 0 0 0 0 148
38  SPANIHEL PETR  1995  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  0 0 0 61 0 0 86 147
39  FERNANDEZ MAURICIO  1987  Colombia HC  COL  0 0 146 0 0 0 0 146
40  KANYÓ DÉNES  1976  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  142 0 0 0 0 0 0 142
41  KOKOREV DMITRII  1989  Tomsk Region  RUS  0 0 138 0 0 0 0 138
42  REZNIKOV NIKOLAY  1983  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 134 0 0 0 0 134
42  PELLET HUGO  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  0 71 63 0 0 0 0 134
44  SHELEG NIKITA  1994  Yaroslavl region  RUS  0 0 76 0 0 0 54 130
45  YANCHENKO NIKITA  1995  Rostov Region  RUS  0 128 0 0 0 0 0 128
46  DUPONT BRUNO  1989  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 61 49 0 0 0 16 126
47  BARABASH ANDREY  1993  Voronezh Region  RUS  126 0 0 0 0 0 0 126
48  MILIUTIN ANDRII  1992  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  75 0 0 49 0 0 0 124
49  LISKA MICHAL  1992  KSP Zralok Bratislava  SVK  50 0 0 60 0 0 13 123
50  SHEKERA DMYTRO  1992  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  61 0 0 61 0 0 0 122
51  IVANETC ALEKSANDR  1987  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 121 121
52  CIMBUREK JOSEF  1988  KP Pardubice  CZE  32 0 0 33 0 0 54 119
53  TESAR JAN  1994  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  54 0 0 65 0 0 0 119
54  MAKARAU YAHOR  1992  DOSAAF  BLR  87 0 0 0 0 0 31 118
54  KARLIKOV DENIS  1995  Moscow Region  RUS  0 87 0 0 0 0 31 118
56  KASANTSEV ALEXEY  1989  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 117 117
57  IAKYSHEV DMITRII  1995  Saint-Petersburg  RUS  117 0 0 0 0 0 0 117
57  KRIULKO NIKOLAI  1992  Tomsk Region  RUS  0 0 117 0 0 0 0 117
59  MEYER HUGO  1998  Pays d'Aix Natation  FRA  0 43 46 0 0 0 27 116
60  CRISTOFARI GIONA  1993  SUB BARACCA LUGO ITALIA  ITA  0 111 0 0 0 0 0 111
60  OSTROWSKY JENS PETER  1990  TSC Rostock 1957  GER  0 0 0 111 0 0 0 111
62  FEHERVARY JANOS ALADAR  1977  Vienna Dolphins  AUT  24 71 39 24 0 0 0 110
62  KEMPA BARTOSZ  1988  Rekin  POL  0 0 0 110 0 0 0 110
64  SZENES MÁTYÁS  1990  Debreceni Buvarklub  HUN  108 0 0 0 0 0 0 108
65  ROSENTHAL NOE  1994  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 47 48 0 0 0 11 106
66  SENF ALEXANDER  1994  NEMO Plauen  GER  0 52 0 31 0 0 22 105
67  JIMENEZ ALEXANDER  1993  Azul Profundo  COL  0 0 105 0 0 0 0 105
68  KRZYSPIAK TOMASZ  1994  ORKA Bytom  POL  72 0 0 32 0 0 0 104
69  CESARE FUMAROLA  1985  ASD SWEET TEAN NP MODENA ITALY  ITA  0 103 0 0 0 0 0 103
70  SABOV BORYS  1992  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  0 0 0 102 0 0 0 102
71  BORN LUKAS  1993  Tauchclub Potsdam  GER  31 58 0 42 0 0 0 100
72  CARABALLO ESTEBAN  1994  Aquator  COL  0 0 0 96 0 0 0 96
73  SNOUSSI WASSIM  1993  Pays d'Aix Natation  FRA  0 84 0 0 0 0 10 94
74  ZHURMAN DMITRII  1997  Tomsk Region  RUS  0 0 94 0 0 0 0 94
75  LI HUI  1987  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 93 93
75  MIKHAYLOV ANTON  1994  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 0 0 0 0 93 93
77  WILLRUTH TIM  1995  TC fez Berlin  GER  22 0 0 49 0 0 22 93
78  GRACHEV VITALY  1995  Yaroslavl region  RUS  0 0 0 93 0 0 0 93
79  SELEZNEV SERGEI  1991  Permskiy Kray  RUS  92 0 0 0 0 0 0 92
79  JENS PETER OSTROWSKY  1990  TSC Rostock 1957  GER  0 92 0 0 0 0 0 92
79  DURD DOMINIK  1994  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  26 66 0 0 0 0 0 92
79  SREMEC MARKO  1993  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  11 81 0 0 0 0 0 92
83  KAMBEY PETROL APOSTEL G.  1986  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 91 91
84  COCHOU NICOLAS  1985  Subaquatique Lorientais  FRA  91 0 0 0 0 0 0 91
84  BALABAEV EVGENY  1995  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 91 0 0 0 0 91
86  JIAN KA  1988  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 90 90
86  KHAYRULIN ANDREY  1995  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 90 90
88  SHAMANIN VLADISLAV  1994  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 90 0 0 0 0 90
89  MEDO MILAN  1991  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 88 0 0 0 88
90  ROBIN OLIVER  1990  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 0 87 0 0 0 0 87
90  BIDIUK DMYTRO  1989  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  48 0 0 39 0 0 0 87
92  SOSTARIC VLADIMIR  1990  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  42 44 0 0 0 0 0 86
93  TIRBISCH KEVIN  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 84 0 0 0 0 0 84
94  CEN JINLONG  1986  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 82 82
95  VIALA ELIE  1991  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 82 0 0 0 0 82
95  BARUCCI FLORENT  1994  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 82 0 0 0 0 82
97  CHOJNOWSKI PAWEŁ  1995  "W.M.""Bars""GorzOw"  POL  0 0 0 81 0 0 0 81
97  BURAKOV NIKITA  1995  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 81 0 0 0 0 81
99  ROMERO LEONIDAS  1982  Colombia HC  COL  0 0 78 0 0 0 0 78
99  MEDO MARTIN  1992  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 78 0 0 0 78
101  ORSAG DALIBOR DANIEL  1988  KSp Triton Saża  SVK  0 75 0 0 0 0 0 75
102  TROFYMETS DMYTRO  1986  Motor Sich-  UKR  0 0 0 0 0 0 74 74
103  BRET JULIEN  1988  Marsouins de Valence  FRA  0 0 74 0 0 0 0 74
104  MALETIN ROMAN  1984  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 70 70
105  MOLCHANOV KIRILL  1992  Saint-Petersburg  RUS  0 0 60 0 0 0 10 70
106  LENGYEL ZSOMBOR  1995  Amphora  HUN  70 0 0 0 0 0 0 70
106  ALLEGRETTI GIANLUCA  1994  ASD SWEET TEAN NP MODENA ITALY  ITA  0 70 0 0 0 0 0 70
108  TURKOGLU MEHMET  1994  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 69 0 0 0 0 69
108  HAMELIN BENJAMIN  1991  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  31 0 38 0 0 0 0 69
110  GIOLITO STEFANO  1995  ALBA SPORT TORINO ASD ITALY  ITA  0 66 0 0 0 0 0 66
110  SAPRYKIN IGOR  1980  Rostov Region  RUS  0 0 66 0 0 0 0 66
110  NÉMETH DÁVID  1994  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  66 0 0 0 0 0 0 66
110  DOTCENKO SVIATOSLAV  1995  Tomsk Region  RUS  0 0 66 0 0 0 0 66
110  ŠTEFANIĆ JOSIP  1995  KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  CRO  0 66 0 0 0 0 0 66
110  SULEYMANOV IVAN  1995  Yaroslavl region  RUS  0 0 66 0 0 0 0 66
116  ARCHANGIELSKI ARKADIU  1995  ORKA Bytom  POL  0 0 0 64 0 0 0 64
116  BERGERON MAXIME  1986  Subaquatique Lorientais  FRA  64 0 0 0 0 0 0 64
116  LAUCKA MARTYNAS  1989  GintarasSc Klaipeda  LTU  64 0 0 0 0 0 0 64
119  POLO ALVARO HUGO  1978  Aquator  COL  0 0 0 36 0 0 27 63
120  BITYAEV DANIL  1995  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 63 0 0 0 0 63
120  TIMOFEEV ILYA  1995  Yaroslavl region  RUS  0 0 63 0 0 0 0 63
120  RAMOS YOBERT  1987  Acuatic Ranger  VEN  0 0 63 0 0 0 0 63
123  MATASEK ANTON  1995  KSp Delfin Zilina  SVK  0 27 0 35 0 0 0 62
123  LEVIN DENIS  1993  SC Sadko Severedone  UKR  0 0 0 62 0 0 0 62
123  ESEN OZCAN  1986  TYK ISTANBUL  TUR  0 0 62 0 0 0 0 62
126  PONIMAN NARADIPA  1992  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 61 61
127  SERGEEV VALENTIN  1982  Saint-Petersburg  RUS  0 0 61 0 0 0 0 61
128  ZAITSEV VLADIMIR  1989  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 60 60
129  ANTONENKO OLEKSANDR  1993  Darnitsa-303  UKR  0 0 0 58 0 0 0 58
129  MIKICIN MIŁOSZ  1993  Torunczyk Torun I  POL  0 0 0 58 0 0 0 58
131  CERMAN DAVID  1994  Aquaklub Liberec  CZE  57 0 0 0 0 0 0 57
132  VAN-TIEGHEM NICOLAS  1985  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 56 0 0 0 0 56
133  SAADANI MEHREZ  1994  Federal Club  TUN  0 0 55 0 0 0 0 55
134  PONIATISHIN IVAN  1994  Saint-Petersburg_3  RUS  0 0 54 0 0 0 0 54
134  GODDE JOHAN  1989  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 54 0 0 0 0 0 54
136  MONGE AROCENA PATXI  1967  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 53 0 0 0 0 53
137  TAKIMOTO YUSUKE  1993  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 52 52
137  SEKINO YOSHIHIDE  1990  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 52 52
139  BAKARYUK DMITRY  1995  Rostov Region  RUS  0 52 0 0 0 0 0 52
140  MATYUKSHIN ALEXANDR  1990  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 50 50
141  BON HUGO  1988  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 38 0 0 0 12 50
142  SITNIKOV ANDREY  1995  Moscow Region  RUS  0 50 0 0 0 0 0 50
143  VAN DE SAND ERIK  1994  Sc Dhfk Leipzig  GER  0 0 0 49 0 0 0 49
144  SEZGIN ENIS  1995  TYK ISTANBUL  TUR  0 0 48 0 0 0 0 48
145  TOMÁŠ VANDLIK  1989  KSp Delfin Zilina  SVK  0 47 0 0 0 0 0 47
146  KOLESHKO VALERY  1995  Saint-Petersburg  RUS  0 0 43 0 0 0 3 46
147  FISCHER GEORG  1995  Sc Dhfk Leipzig  GER  0 0 0 46 0 0 0 46
147  MUIA JORIS  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 46 0 0 0 0 0 46
147  MALERIAT GUILLAUME  1991  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 46 0 0 0 0 0 46
150  DIMÁK DÁVID  1993  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  45 0 0 0 0 0 0 45
151  TOMEL REINHARD  1990  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 44 44
151  TANIGAWA TETSURO  1984  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 44 44
153  JANISZEWSKI MACIEJ  1989  Torunczyk Torun II  POL  0 0 0 44 0 0 0 44
153  DUQUE JUAN DAVID  1990  Aquator  COL  0 0 0 44 0 0 0 44
153  SEITZ JOHANNES  1995  Vienna Dolphins  AUT  0 24 0 20 0 0 0 44
153  SEBIRE JULIEN  1983  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 44 0 0 0 0 44
157  KATSUMATA TAIKI  1992  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 43 43
158  BIDEAU SEBASTIEN  1978  UCKANGE EVOLUTION PALMES_2 FRANCE  FRA  0 43 0 0 0 0 0 43
159  BLAGODIR ROMAN  1994  Dush 21  UKR  0 0 0 0 0 0 42 42
159  KAKIZOE TAKEFUMI  1982  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 42 42
161  BUDINA JOSEF  1986  KP Pardubice  CZE  42 0 0 0 0 0 0 42
162  CRASSIN JEAN  1996  Marsouins de Valence  FRA  41 0 0 0 0 0 0 41
162  DOSPEL LEOS  1992  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  41 0 0 0 0 0 0 41
162  SZABÓ LÁSZLÓ  1988  BacsvÝz-Kvsc  HUN  41 0 0 0 0 0 0 41
162  PECHENEV VLADISLAV  1995  Voronezh Region  RUS  41 0 0 0 0 0 0 41
162  KALIS CHRIS  1988  TC HARZ GERMANY  GER  0 41 0 0 0 0 0 41
167  COVAL NIKITA  1995  Kranoyarsky Region  RUS  0 0 0 0 0 0 40 40
168  PERNA MARC-ALEXANDRE  1989  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 40 0 0 0 0 40
169  STASI FRANCESCO  1990  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 0 39 0 0 0 0 39
169  GEORGE SAMUEL  1987  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 22 17 0 0 0 0 39
169  LUETZKENDORF SVEN  1985  Sc Dhfk Leipzig  GER  39 0 0 0 0 0 0 39
172  SOLDATEK JAROSLAV  1995  Uhlomost - sport Most  CZE  38 0 0 0 0 0 0 38
172  FAUVEAU ANTOINE  1992  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 38 0 0 0 0 38
172  REVERBEL THEO  1998  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 38 0 0 0 0 38
175  DE CEGLIE DAVIDE  1990  Record T Bologna Asd-  ITA  36 0 0 0 0 0 0 36
175  PRISHCHEPNIY OLEKSANDR  1985  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  36 0 0 0 0 0 0 36
175  ARINO MIQUEL  1994  AE BELLSPORT  SPA  0 0 36 0 0 0 0 36
175  DIADYK BOGDAN  1995  SC Sadko Severedone  UKR  36 0 0 0 0 0 0 36
179  HASEGAWA YUTA  1985  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 35 35
180  HORA CHRISTIAN  1986  NEMO Plauen  GER  35 0 0 0 0 0 0 35
181  CHI CHENG  1988  Guangxi  CHN  0 0 0 0 0 0 34 34
182  ZEPHIR JEAN LUC  1993  Tours NAP  FRA  0 0 34 0 0 0 0 34
183  FERNANDEZ AGUADO FERNANDO  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 33 0 0 0 0 33
184  CAMPANA RICCARDO  1994  Record T Bologna Asd-  ITA  32 0 0 0 0 0 0 32
184  DUPRAT JOSE  1994  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  9 0 23 0 0 0 0 32
184  SKIBINSKI IGOR  1993  Torunczyk Torun I  POL  0 0 0 32 0 0 0 32
187  LAHAYE FLORIAN  1987  Subaquatique Lorientais  FRA  31 0 0 0 0 0 0 31
187  MUSARRA SIMONE  1990  Record T Bologna Asd-  ITA  31 0 0 0 0 0 0 31
187  GOROSTIZU ORTHOUS GURUTZ  1994  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 31 0 0 0 0 31
190  BIASI GIUSEPPE  1988  ALBA SPORT TORINO ASD ITALY  ITA  0 30 0 0 0 0 0 30
190  BERMEJO GONZALEZ JON  1991  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 30 0 0 0 0 30
190  LYASHUK ANTON  1995  Darnitsa-303  UKR  30 0 0 0 0 0 0 30
190  KÁROLYI SZABOLCS  1992  Eotvos Dpse  HUN  30 0 0 0 0 0 0 30
194  FILINSKI MACIEJ  1995  Rekin  POL  0 0 0 29 0 0 0 29
195  BAHAMON SEBASTIAN  1995  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 0 0 0 28 28
196  GUBA MICHAŁ  1993  Torunczyk Torun I  POL  0 0 0 28 0 0 0 28
197  ISRAILOV IGOR  1995  Sverdlovsk Region  RUS  27 0 0 0 0 0 0 27
198  LOZANO ROMANO  1984  Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  COL  0 0 0 1 0 0 25 26
199  CASTEL PRIVAËL  1995  Tours NAP  FRA  0 0 26 0 0 0 0 26
200  SCHRÖDER PHILLIP  1992  TC HARZ GERMANY  GER  0 25 0 0 0 0 0 25
200  KUZMIN ALEXEY  1988  Saint-Petersburg_2  RUS  0 0 25 0 0 0 0 25
200  CAKAR ALPER  1993  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 25 0 0 0 0 25
203  SOLDATKIN VASILIY  1992  Dolphin-Tula-  RUS  24 0 0 0 0 0 0 24
203  KRAUSE WILFRIED  1990  Sc Dhfk Leipzig  GER  0 0 0 24 0 0 0 24
203  DRAEGER JAN  1993  TC fez Berlin  GER  24 0 0 0 0 0 0 24
203  VANDLIK TOMAS  1989  KSp Delfin Zilina  SVK  0 0 0 24 0 0 0 24
207  REVAY ANDREJ  1996  KSp Triton Saża  SVK  12 0 0 11 0 0 0 23
208  KŁOSINSKI JAKUB  1992  Rekin  POL  0 0 0 22 0 0 0 22
209  FEDOROV YAROSLAV  1995  NTU KhPI  UKR  0 0 0 21 0 0 0 21
209  TRAVERSO ERIC  1970  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 21 0 0 0 0 21
211  FUKANO YUSUKE  1992  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 19 19
212  SCHWARZE FELIZ  1993  TC Submarin Poessneck  GER  0 19 0 0 0 0 0 19
212  SARNA MARCIN  1993  Rekin  POL  0 0 0 19 0 0 0 19
214  FAJRI M.NURUL  1990  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 18 18
215  AOUBID CYRIL  1990  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 18 0 0 0 0 18
216  SARASOLA MUGIKA GORKA  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 17 0 0 0 0 17
217  GARIN GARMENDIA INAKI  1995  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 16 0 0 0 0 16
217  MOREK KAROL  1985  Torunczyk Torun II  POL  0 0 0 16 0 0 0 16
219  MIKL JAN  1993  TZP NEMO ZlIn  CZE  15 0 0 0 0 0 0 15
220  SMARUJ MARIUSZ  1989  UKS Delfinek Chodzi  POL  0 0 0 0 0 0 14 14
221  BRIŽIĆ MATE  1995  KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  CRO  0 14 0 0 0 0 0 14
221  GRAF SVEN  1972  NEMO Plauen  GER  0 0 0 14 0 0 0 14
223  FUSINAZ JEAN-CLAUDE  1973  Dauphins Geneve  SUI  0 0 0 0 0 0 13 13
224  ESTEBAN ALONSO MIKEL  1986  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 13 0 0 0 0 13
225  TAMPIGNY NIKOLAS  1995  Sportif de Gravenchon-  FRA  12 0 0 0 0 0 0 12
226  HALDEMANN ANDREA  1995  Flippers Team  SUI  0 0 11 0 0 0 0 11
226  KUS MATEJ  1995  KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  CRO  0 11 0 0 0 0 0 11
226  PONTAL JEHAN  1997  Marsouins de Valence  FRA  11 0 0 0 0 0 0 11
229  BRILHAULT HUGUES  1980  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 10 0 0 0 0 10
229  DOLETINA DARIUS  1995  KSp Triton Saża  SVK  10 0 0 0 0 0 0 10
229  MARINO YOANN  1984  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 10 0 0 0 0 10
232  AOUIDAD ANTOINE  1982  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 0 0 0 0 9 9
232  NOZAWA SHUNSAKU  1993  Japan Student Club  JPN  0 0 0 0 0 0 9 9
234  DILDABEKOV ISALM  1994  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 8 8
235  PALUCH SZYMON  1995  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 8 0 0 0 8
236  REVAY ROMAN  1994  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 0 0 0 7 7
236  KIUCHI KAZUNARI  1981  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 7 7
238  CORDONE DOMINIQUE  1995  Flippers Team  SUI  0 0 3 0 0 0 4 7
239  GRÉCZI MARTIN  1994  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  7 0 0 0 0 0 0 7
239  SEITZ MANUEL  1993  Vienna Dolphins  AUT  0 0 0 7 0 0 0 7
239  VIDERGOT VOJTECH  1995  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  7 0 0 0 0 0 0 7
242  HENSELLEK JAN  1976  TC fez Berlin  GER  6 0 0 0 0 0 0 6
243  TERNIKOV OLEG  1996  Krasnodarskiy kray  RUS  0 0 5 0 0 0 0 5
244  COURTOT PIERRE  1993  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 3 3
244  LUKASZEWSKI SZYMON  1994  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 0 0 0 3 3
246  OLLIVIER FABIEN  1987  Toulouse Olympique Palme  FRA  0 0 3 0 0 0 0 3
247  BERTHOMIER GUILYAN  1990  Tours NAP  FRA  0 0 2 0 0 0 0 2
247  MAERO AXEL  1993  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 2 0 0 0 0 2
249  SATYBALDINOV SEIL  1990  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 1 1
250  MERON FLAVIEN  1991  Tours NAP  FRA  0 0 1 0 0 0 0 1
250  SALKAUSKAS AIVARAS  1986  LVJC Vilnius  LTU  0 0 0 1 0 0 0 1
Women (seniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5Round 6FinalSum
DYELOVA KATERYNA  1983  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  150 134 0 146 0 0 131 427
GODOVANA OLGA  1991  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  142 146 0 134 0 0 114 402
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  Rostov Region  RUS  0 100 138 138 0 0 116 392
HEITZ CAMILLE  1986  Paris Palmes Olympique  FRA  0 122 132 0 0 0 111 365
SERY JEANNE  1995  Pays d'Aix Natation  FRA  0 124 108 0 0 0 73 305
BARTYK BOGDANA  1994  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  108 0 0 111 0 0 77 296
LECOEUR MAELLE  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  0 131 111 0 0 0 50 292
POLISENSKA BEATA  1995  TZP NEMO ZlIn  CZE  0 117 0 97 0 0 75 289
OLEYNIKOVA YEVGENIYA  1994  Darnitsa-303  UKR  102 0 0 94 0 0 91 287
10  VOGEL PATRICIA  1991  Sc Dhfk Leipzig  GER  130 146 0 138 0 0 0 284
11  BORISOVA NADEJDA  1993  Moscow Region  RUS  0 0 132 0 0 0 125 257
12  SVOZILOVA ZUZANA  1989  Ksp Olomouc  CZE  84 134 0 121 0 0 0 255
13  BER ANNA  1989  Tomsk Region  RUS  0 0 123 0 0 0 130 253
14  VENCKUTE ALINA  1993  GintarasSc Klaipeda  LTU  81 0 0 102 0 0 67 250
15  PILZ SANDRA  1980  Sc Dhfk Leipzig  GER  72 120 0 117 0 0 0 237
16  PLESKYTE LINA  1989  Swim School Kaunas  LTU  0 0 0 132 0 0 103 235
17  HOLM KATJA NORMANN  1994  Egir Sportsdykkerklub  DEN  0 0 121 114 0 0 0 235
18  SHLIAKHOVSKA OLGA  1984  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  0 0 0 142 0 0 90 232
19  TRUSZCZYNSKA KATARZYNA  1990  Laguna 24 Torun  POL  111 117 0 90 0 0 0 228
20  SHARPANTYE NATALIA  1993  Saint-Petersburg  RUS  0 0 129 0 0 0 93 222
21  NOIR AMANDINE  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  0 89 65 0 0 0 64 218
22  SLADECKOVA BARBORA  1992  Ksp Olomouc  CZE  79 114 0 102 0 0 0 216
23  FIGAROVA VENDULA  1995  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  75 90 0 79 0 0 43 212
24  LAZARIOVA MARTINA_NELA  1992  KSP Zralok Bratislava  SVK  66 87 0 81 0 0 40 208
25  SCHNEIDER DIANA  1987  NEMO Plauen  GER  0 96 0 84 0 0 25 205
26  DIBIROVA AISHA  1993  Dush 21  UKR  102 0 0 99 0 0 0 201
26  KOHNERT LISA  1995  Sc Dhfk Leipzig  GER  99 0 0 102 0 0 0 201
28  VAREIKAITE LAURA  1995  GintarasSc Klaipeda  LTU  74 0 99 87 0 0 0 186
29  IKONEN TERHI  1988  Tampereen Urheilusukeltajat  FIN  0 0 85 96 0 0 0 181
30  VANEKOVA ANNA  1995  KVS OCEAN Bratislava  SVK  0 87 0 87 0 0 0 174
31  KRASNOGOR TETIANA  1988  Aqualeader CSTK-1 Kiev  UKR  96 0 0 0 0 0 77 173
32  AMMAN DANA  1995  DJK VFR MUlheim Saarn  GER  0 90 0 76 0 0 0 166
33  LOPEZ CHLOE  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  0 77 65 0 0 0 22 164
34  SIX CHARLOTTE  1988  Aquani-Nivelles  BEL  0 0 66 93 0 0 0 159
35  GIUBILEO ELISA  1986  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 91 67 0 0 0 0 158
36  XU HUANSHAN  1988  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 150 150
37  FACHE ANNA  1995  Spondyle Club Antibes  FRA  0 84 66 0 0 0 0 150
37  SENÁNSZKY PETRA  1994  Debreceni Buvarklub  HUN  150 0 0 0 0 0 0 150
39  CORTIAL SALOME  1991  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 102 0 0 0 44 146
40  PEREZ VICTORIA  1980  Colombia HC  COL  0 0 146 0 0 0 0 146
40  KRAVCHUK VASILISA  1987  Kemerovo Region  RUS  0 0 146 0 0 0 0 146
40  TROFIMEZ YANA  1987  Motor Sich-  UKR  146 0 0 0 0 0 0 146
43  VODNEVA IRINA  1994  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 142 142
43  SUN YITING  1994  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 142 142
45  LOU HERBIN  1995  CSA KREMLIN BICETRE - FRANCE  FRA  0 142 0 0 0 0 0 142
46  DEREVYANKO INNA  1995  Darnitsa-303  UKR  59 0 0 82 0 0 0 141
47  PALKOVA BARBORA  2000  KSp Triton Saża  SVK  44 67 0 45 0 0 28 140
48  SIDOROVA IRINA  1990  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 138 138
49  SVOZILOVÁ MARKÉTA  1991  Ksp Olomouc  CZE  0 138 0 0 0 0 0 138
50  HAASE CAROLIN  1990  TSC Rostock 1957  GER  38 0 0 99 0 0 0 137
51  LIU JIAO  1987  Guangxi  CHN  0 0 0 0 0 0 135 135
52  ARTIUSHENKO MARGO  1989  Darnitsa-303  UKR  134 0 0 0 0 0 0 134
52  BOCHYNSKA SONIA  1990  Torunczyk Torun I  POL  0 0 0 134 0 0 0 134
54  SASTRE MARINE  1993  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 62 52 0 0 0 18 132
55  FERNANDEZ GRACE  1995  Colombia HC  COL  0 0 127 0 0 0 0 127
56  HOFBAUEROVA VERONIKA  1997  KSp Triton Saża  SVK  38 0 0 33 0 0 54 125
57  SZÉKELY LILLA  1986  BacsvÝz-Kvsc  HUN  125 0 0 0 0 0 0 125
58  LIU SIMIN  1992  Guangxi  CHN  0 0 0 0 0 0 124 124
59  STRUCK AGATA  1995  Uks Delfin Jastarni  POL  0 0 0 124 0 0 0 124
60  SKURLATOVA ALEKSANDRA  1997  Tomsk Region  RUS  0 0 123 0 0 0 0 123
61  LIANG YAOYUE  1989  Guangxi  CHN  0 0 0 0 0 0 122 122
62  POLOVINCAKOVA DENISA  1994  KSp Triton Saża  SVK  64 0 0 58 0 0 0 122
63  ANDRIENKO ELIZAVETA  1991  Tomsk Region  RUS  0 0 117 0 0 0 0 117
64  BAKSHEEVA IULIIA  1997  Tomsk Region  RUS  0 0 116 0 0 0 0 116
65  DREGER DARIA  1994  Permskiy Kray  RUS  115 0 0 0 0 0 0 115
66  OSMOLSKAIA ELENA  1993  Tomsk Region  RUS  0 0 114 0 0 0 0 114
67  YAMASHINA SAKI  1988  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 111 111
67  POPOVA ANASTASIIA  1995  Saint-Petersburg  RUS  0 0 0 0 0 0 111 111
69  POHLOVA BARBORA  1992  Ksp Olomouc  CZE  44 67 0 0 0 0 0 111
69  OLOVIANISHNIKOVA ALENA  1990  Tomsk Region  RUS  0 0 111 0 0 0 0 111
69  STRELNIKOVA VALENTINA  1995  Sverdlovsk Region  RUS  111 0 0 0 0 0 0 111
72  OVSYANNIKOVA MARIA  1995  Saint-Petersburg  RUS  109 0 0 0 0 0 0 109
73  PIVONKOVA ANETA  1991  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  0 0 0 56 0 0 52 108
74  DI CREDICO GIORGIA  1992  Record T Bologna Asd-  ITA  108 0 0 0 0 0 0 108
74  PATRIE NOLWENN  1994  Subaquatique Lorientais  FRA  108 0 0 0 0 0 0 108
74  CHRISTOVOVA ZUZANA  1992  KSp Delfin Zilina  SVK  0 0 0 108 0 0 0 108
77  DUJARDIN DELPHINE  1969  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  0 63 0 0 0 0 42 105
78  CORTIAL SALOME'  1991  Pays d'Aix Natation  FRA  0 105 0 0 0 0 0 105
78  KÁROLYI CSILLA  1989  Eotvos Dpse  HUN  105 0 0 0 0 0 0 105
80  ILYUSHINA VERA  1996  Novosibirsk Region  RUS  0 0 0 0 0 0 102 102
81  KOVÁCS ZSÓFIA  1991  Kaposvßri Adorjßn SE-  HUN  101 0 0 0 0 0 0 101
82  UNGER EVA-MARIA  1995  Vienna Dolphins  AUT  0 56 0 44 0 0 0 100
83  ZHATKINA ANASTASIA  1995  Kranoyarsky Region  RUS  0 0 0 0 0 0 96 96
84  SALAZAR YESICA  1994  Colombia HC  COL  0 0 96 0 0 0 0 96
85  CORRE MATHILDE  1995  Marsouins de Valence  FRA  43 0 52 0 0 0 0 95
86  SAINT-JOURS LISA  1982  Paris Palmes Olympique  FRA  0 94 0 0 0 0 0 94
87  LIN YAQUI  1994  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 93 93
88  SANVITO SARAH  1995  Nord Padania Sub Varedo  ITA  0 93 0 0 0 0 0 93
89  BARNÉS SILVIA  1992  AE BELLSPORT  SPA  0 0 90 0 0 0 0 90
89  RADCHENKO MARIIA  1989  Tomsk Region_2  RUS  0 0 90 0 0 0 0 90
91  BARONCINI SILVIA  1985  Record T Bologna Asd-  ITA  89 0 0 0 0 0 0 89
92  PEREZ KELLY  1993  Colombia HC  COL  0 0 87 0 0 0 0 87
93  BASSI DORA  1993  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  30 55 0 0 0 0 0 85
94  DACHEVOSKY CÉLIA  1994  Club Nautique de Houilles Carri?res  FRA  0 0 84 0 0 0 0 84
95  KATO ERIKO  1984  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 81 81
96  DUDÁS ZITA  1990  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  81 0 0 0 0 0 0 81
97  DIRKMAAT FARIDA  1992  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 80 0 0 0 0 0 80
97  PAGAN ELODIE  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  0 46 34 0 0 0 0 80
99  GOLOKHVASTOVA SVETLANA  1995  Saratov Region-  RUS  78 0 0 0 0 0 0 78
100  RAVAGLIA CHIARA  1991  SUB BARACCA LUGO ITALIA  ITA  0 77 0 0 0 0 0 77
101  KAMATA KAORI  1990  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 76 76
102  SCHAFER LISA  1992  TSC Rostock 1957  GER  76 0 0 0 0 0 0 76
103  BRODIAK OLGA  1994  DOSAAF  BLR  0 0 0 0 0 0 73 73
104  FISCHER LUISE  1995  TC HARZ GERMANY  GER  0 73 0 0 0 0 0 73
104  MARCHESCHI ELISA  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  0 45 28 0 0 0 0 73
106  LI JING  1989  Guangxi  CHN  0 0 0 0 0 0 72 72
107  ISICI ZUHRE  1992  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 72 0 0 0 0 72
108  MATHLOUTHI ZAINEB  1995  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 71 71
109  VILCHINSKA LILIA  1994  Aqualeader CSTK-2 Kiev  UKR  71 0 0 0 0 0 0 71
110  BUŁAKOWSKA NINA  2001  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 70 0 0 0 70
110  DELIZE MARION  1990  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 70 0 0 0 0 70
112  TROFYMEZ YANA  1987  Motor Sich-  UKR  0 0 0 0 0 0 69 69
113  MUHLIG JOSEPHA  1995  TC fez Berlin  GER  0 0 0 68 0 0 0 68
113  SPANKOVA TATIANA  1998  KSp Triton Saża  SVK  0 0 0 68 0 0 0 68
115  KHOVILOVA OXANA  1989  Voronezh Region  RUS  0 0 66 0 0 0 0 66
115  TISCHER JULIA  1992  TC fez Berlin  GER  22 0 0 44 0 0 0 66
117  PASQUALOTTI LÉA  1987  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 64 0 0 0 0 64
117  SAINT JOURS LISA  1982  Paris Palmes Olympique  FRA  0 0 64 0 0 0 0 64
119  PETERYTE GINTARE  1995  Swim School Kaunas  LTU  63 0 0 0 0 0 0 63
120  WALIGORA PATRYCJA  1994  ORKA Bytom  POL  0 0 0 62 0 0 0 62
120  HAUSDORF ELSA  1994  SC RIESA GERMANY  GER  0 62 0 0 0 0 0 62
122  MAZZA LAURA  1995  Flippers Team  SUI  0 0 25 0 0 0 36 61
123  SZOVICS KATA  1995  MurÚna Ubk Szeged-  HUN  58 0 0 0 0 0 0 58
123  GONDUIN EMILIE  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  0 58 0 0 0 0 0 58
125  KASAMO SUZUNO  1994  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 57 57
126  YUCEL DUYGU  1994  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 56 0 0 0 0 56
127  COULANGE MARION  1991  Marsouins de Valence  FRA  0 0 55 0 0 0 0 55
128  OGATA RAN  1977  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 54 54
129  SUGIER CÉLINE  1991  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 54 0 0 0 0 54
129  AZE CORALINE  1992  Sportif de Gravenchon-  FRA  54 0 0 0 0 0 0 54
131  ABADI SEROJA MUTIARA  1994  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 52 52
132  LUQUE CARLA  1991  AE BELLSPORT  SPA  0 0 52 0 0 0 0 52
132  NIEDZIELSKA OLGA  1995  KS Nautilus Jastrze  POL  0 0 0 52 0 0 0 52
134  FETEN GUESMI  1990  Pays d'Aix Natation  FRA  0 0 0 0 0 0 50 50
135  LEBLOND KATIE  1995  Sportif de Gravenchon-  FRA  50 0 0 0 0 0 0 50
136  LARRAZA MAIZA IRATI  1988  ORDIZIA K.E. URPEKOAK  SPA  0 0 49 0 0 0 0 49
137  CHUDZIK JULIA  1993  Vienna Dolphins  AUT  0 0 0 48 0 0 0 48
137  KARPOVA EKATERINA  2001  Permskiy Kray  RUS  48 0 0 0 0 0 0 48
137  RUMOCKA NATALIA  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 48 0 0 0 48
137  ŽIKOVIĆ MICHELLE  1992  KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  CRO  0 48 0 0 0 0 0 48
141  YAMAMOTO NATSUKI  1990  Tokyo FC  JPN  0 0 0 0 0 0 46 46
142  SHACHKOVA ALINA  1995  Kemerovo Region  RUS  46 0 0 0 0 0 0 46
142  RĘKAWEK DARIA  1999  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 46 0 0 0 46
144  KNOGOTKOVA DARIA  1998  Darnitsa-303  UKR  44 0 0 0 0 0 0 44
145  SHIPILINA ANASTASIYA  1999  Permskiy Kray  RUS  43 0 0 0 0 0 0 43
146  YAMASAKI SACHIKA  1970  Japan Underwater Sports Federation  JPN  0 0 0 0 0 0 42 42
146  ROSYADI FACHRIZA  1995  Jatim and DKI Club  INA  0 0 0 0 0 0 42 42
148  GESMUNDO CLELIA  1995  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 42 0 0 0 0 0 42
148  REMIREZ INIGO LEIRE  1991  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 42 0 0 0 0 42
148  HASLAK ISIL  1994  ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  TUR  0 0 42 0 0 0 0 42
148  SZALKOWSKA JAGNA  2001  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 42 0 0 0 42
152  NANETTI VIRGINIA  1993  Record T Bologna Asd-  ITA  39 0 0 0 0 0 0 39
153  TRABUCCHI NICOLETTA  1995  Flippers Team  SUI  0 0 22 0 0 0 16 38
154  KUEHNEL MELANIE  1993  Sc Dhfk Leipzig  GER  0 0 0 37 0 0 0 37
155  RUZICKOVA SYLVIE  1994  COCHTANKLUB Zdar na  CZE  36 0 0 0 0 0 0 36
156  TURGANBAYEVA BALKIYA  1995  Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  KAZ  0 0 0 0 0 0 34 34
157  ELENA CINDY  1992  Marsouins de Valence  FRA  0 0 34 0 0 0 0 34
157  CHAPELLE LAURENA  1900  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  0 0 34 0 0 0 0 34
157  TOLOSA ECEIZA AINHOA  1985  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 34 0 0 0 0 34
157  BEREZEVSKAJA MARGARITA  1963  Northern Lights Finswimming Club  GBR  0 0 34 0 0 0 0 34
161  KNOLL HANNA S  1999  Berliner TSC  GER  0 0 0 32 0 0 0 32
161  LAGARDE CHLOÉ  1999  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 32 0 0 0 0 32
161  EISENBERG ANNE  2000  TSC Rostock 1957  GER  0 0 0 32 0 0 0 32
164  SHAGAROVA ANASTASIYA  2000  Permskiy Kray  RUS  31 0 0 0 0 0 0 31
165  MAVANGA CYNTHIA  1995  TC fez Berlin  GER  30 0 0 0 0 0 0 30
166  CORRE ANAIS  1995  Marsouins de Valence  FRA  0 0 29 0 0 0 0 29
167  PILNIOK SANDRA S  1999  Berliner TSC  GER  0 0 0 28 0 0 0 28
168  HE LIPING  1995  Guangdong  CHN  0 0 0 0 0 0 27 27
169  KUNDROTAITE JUSTINA  1995  Swim School Kaunas  LTU  0 0 0 27 0 0 0 27
170  ANDRONOVA VALERIIA  2000  Permskiy Kray  RUS  25 0 0 0 0 0 0 25
171  APKINA VERONIKA  1998  Permskiy Kray  RUS  21 0 0 0 0 0 0 21
172  BARELLI VANESSA  1996  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  0 18 0 0 0 0 0 18
172  SIBOUL JULIE  1998  Club Ciotaden de Nage avec Palmes  FRA  0 0 18 0 0 0 0 18
174  KLARKOWSKA WIKTORIA  2000  Laguna 24 Torun  POL  0 0 0 17 0 0 0 17
174  FERMENT MANON  1901  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  0 0 17 0 0 0 0 17
174  LOISEL NORA  1900  Cercle Paul Bert de Rennes  FRA  0 0 17 0 0 0 0 17
177  SUVEIZDYTE GRETA  1996  LVJC Vilnius  LTU  0 0 0 16 0 0 0 16
178  ARREGUI LASA AMAIA  1982  IGARONDO URPEKOAK  SPA  0 0 14 0 0 0 0 14
179  KOT EWELINA  1988  ORKA Bytom  POL  0 0 0 12 0 0 0 12
180  RAVERA CHRISTEL  1995  Dauphins Geneve  SUI  0 0 0 0 0 0 10 10
181  MARINCAKOVA NIKOLA  1988  KSp Triton Saża  SVK  10 0 0 0 0 0 0 10
182  ALBRECHTOVA IVETA  1999  KPM Pulec Praha  CZE  0 0 0 0 0 0 7 7
183  JLASSI FAWZ  1994  Federal Club  TUN  0 0 7 0 0 0 0 7