MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 400sf Round 2   Last updated : 02-11-2008 18:53:11 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 400sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Kopil Oleg    CSTK - SIGMA  UKR  03:18.55  50 
Szolcsak, Szabolcs  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  03:18.79  46 
Szabe, Zsolt  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  03:23.10  42 
ODYNOKOV OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303  UKR  03:24.97  39 
KORISTIN ALEKSANDR  1991  VORONEHZ  RUS  03:33.51  36 
Nemeth, David  1994  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  03:34.24  33 
Spanihel, Petr  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  03:37.51  30 
Chvala, David  1993  CZE-Nemo Zlin  CZE  03:44.41  27 
Mikl, Jan  1993  CZE-Nemo Zlin  CZE  03:50.92  24 
10  Sulyok, Bence  1993  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  03:51.99  22 
11  Kral, Vit  1993  CZE-Delfin Tabor  CZE  03:53.97  20 
12  Fulop, Michail  1995  SVK-Ksp Triton  SVK  04:01.71  18 
13  Zgoniako, Filipas  1995  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  04:27.92  16 
14  KORYTOWSKI MATEUSZ  1995  POL NEPTUN Gdansk  POL  06:02.62  14 
Girls (juniors) 400sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
GODOVANA OLGA  1991  CSTK - SIGMA  UKR  03:28.38  50 
KUCHER IRYNA  1993  CSTK - SIGMA  UKR  03:38.45  46 
ROGALSKA SANDRA  1993  POL NEPTUN Gdansk  POL  03:42.68  42 
Bondor, Orsolya  1991  SVK-Ksp Triton  SVK  03:47.87  39 
Pivonkova, Aneta  1991  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  03:53.53  36 
Sakharitova, Tatiana  1993  TAGANROG  RUS  03:54.71  33 
CHOMUTOV┴ RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  03:54.77  30 
╚ERVIENKOV┴ KATKA  1993  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  03:55.45  27 
Hanakova, Ivana  1994  SVK-Ksp Triton  SVK  03:58.46  24 
10  VILAMOVA ELISKA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  03:58.71  22 
11  Habjanic, Elena  1992  SVN-Maribor  SVN  04:09.70  20 
12  Fekete, Dorina  1994  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  04:11.29  18 
13  Cudova, Tereza  1995  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  04:18.30  16 
14  Holubova, Sarka  1996  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  04:25.69  14 
15  ZIENIEWICZ ANNA  1994  DELFIN JASTARNIA  POL  04:34.64  12 
16  LINDSTADT KAROLINA  1996  DELFIN JASTARNIA  POL  04:37.71  10 
17  Kovandova, Martina  1994  CZE-Delfin Tabor  CZE  04:38.54 
18  Pronkul, Eugenija  1997  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  04:43.85 
  FEDORCHUK YELYZAVETA  1996  DARNITSA-303  UKR  DNS   
Men (seniors) 400sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Kanye, Denes  1976  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  03:08.65  50 
Rezinikov, Nikolai  1988  RUS-Kuban Rosto  RUS  03:10.59  46 
CHORNYI MAKSYM  1988  CSTK - SIGMA  UKR  03:13.20  42 
SAPRIKIN IGOR  1980  TAGANROG  RUS  03:16.91  39 
PRUS SERGEY  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  03:19.36  36 
Scasny, Patrik  1989  SVK-Ksp Triton  SVK  03:23.40  33 
Bacs, Ferenc  1987  HUN-Bacsviz - Kvsc Kecskemet  HUN  03:23.87  30 
BEREST MIKHAIL  1990  TAGANROG  RUS  03:25.08  27 
Coufal, Jan  1990  CZE-Nemo Zlin  CZE  03:29.74  24 
10  Karpyuk, Roman  1990  VORONEHZ  RUS  03:30.18  22 
11  Lichenko Oleksandr    CSTK - SIGMA  UKR  03:33.85  20 
12  K¸vy, Bence  1990  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  03:37.61  18 
13  Szajnert, Witold  1968  POL NEPTUN Gdansk  POL  04:58.40  16 
Women (seniors) 400sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Jiao, Liu  1988  CHN-Guargdong  CHN  03:22.80  50 
Xin, Yu  1988  CHN-Guargdong  CHN  03:24.11  46 
SHLYAKHOVSKA OLGA  1984  CSTK - SIGMA  UKR  03:24.81  42 
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  03:26.03  39 
NIKOLAENKO DARINA  1988  CSTK - SIGMA  UKR  03:32.38  36 
Marincakova, Nikola  1988  SVK-Ksp Triton  SVK  03:35.14  33 
KHOVILOVA OXANA  1989  VORONEHZ  RUS  03:35.65  30 
Svozilova, Zuzana  1989  CZE-Ksp Olomouc  CZE  03:39.15  27 
Turi, Kinga  1989  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  03:39.95  24 
10  ╦csai, Dorottya  1987  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  03:44.84  22 
11  Hostinska, Petra  1982  CZE-Ksp Olomouc  CZE  03:45.15  20 
12  Wirtz Melinda    Hungarian Team  HUN  03:48.49  18 
  Labodi, Laura  1980  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  DNS