MAIN PAGE Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Final     Ranking : Athlets Teams(B-G-M-W) Teams(All)

3. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Athlets ranking (Boys-Girls-Men-Women)   Last updated : 02-11-2008 18:53:44 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5FinalSum
GRUBNIK DENIS  1992  UKR Sadko Severodonetsk  UKR  150  146  150  446 
DZENISIONAK YAUHENI  1991  BLR DOSAAF-1  BLR  142  150  146  438 
SHEKERA DMYTRO  1992  CSTK - SIGMA  UKR  146  150  127  423 
SALO DENIS  1991  CSTK - SIGMA  UKR  138  150  122  410 
Kopil Oleg    CSTK - SIGMA  UKR  88  142  127  357 
HAERYLAU DZMITRY  1992  BLR DOSAAF-1  BLR  50  142  146  47  335 
Maksymenko Oleksiy    CSTK - SIGMA  UKR  111  115  60  286 
KRIULKO Nikolay  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  142  142  284 
KOVALEV Oleg  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  99  99  81  279 
10  MALKOWSKI JAN  1993  FEZ BERLIN  GER  89  120  69  278 
11  SHAFIGULIN ALEXEY  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  146  111  257 
12  DENISHENKO DENIS  1991  TRUF USC - PALNIKS  RUS  142  105  247 
13  ABD EL-MONIEM AHMED  1991  POLICE CLUB  EGY  142  101  243 
14  Zakruzhny Kiryl    BLR DOSAAF-1  BLR  55  99  84  238 
15  USAMA KARIM  1992  POLICE CLUB  EGY  116  121  237 
16  ODYNOKOV OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303  UKR  108  125  72  233 
17  PENNEWISS DAVID  1991  FEZ BERLIN  GER  67  69  92  228 
18  SEDIK HISHAM  1991  POLICE CLUB  EGY  110  117  227 
19  KOKOULIN ANTON  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  134  89  223 
20  PIECHOWIAK JAKUB  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  124  96  220 
21  NESIN VASILIY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  114  97  211 
22  MAKARAU YAHOR  1992  BLR DOSAAF-1  BLR  131  77  208 
23  ZAGUMENNY Vladimir  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  109  22  76  207 
24  Bartosz, Worach  1992  POL NEPTUN Gdansk  POL  111  88  199 
25  HELEJ MARKUS  1992  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  99  64  32  195 
26  ZAPLATKIN Yuri  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  66  85  60  41  192 
27  ANTONENKO OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303  UKR  76  108  50  184 
28  MAYBORODA MAKSIM  1993  TRUF USC - PALNIKS  RUS  114  67  181 
29  TARSUKOV MYKHAYLO  1993  DARNITSA-303  UKR  84  91  87  178 
30  MOLCHANOV KIRILL  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  87  90  177 
31  PALKA PETER  1992  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  78  79  157 
32  MALAMADAKIS EYSTRATIOS  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  150  150 
32  POLATO MATTEO  1992  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  150  150 
34  SEMCHENKO YURY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  69  39  39  147 
35  AHMED ESSAM ABD AHMED  1991  POLICE CLUB  EGY  146  146 
36  KWON, YongJun  1991  Dolphin  KOR  142  142 
36  FASSETTA NICOLA  1991  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  142  142 
38  MOLCHANOV Kirill  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  77  64  141 
39  GENNUSA EMANUELE  1991  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  138  138 
39  Gritsan, Ivan  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  138  138 
41  Abd El-fatah Shehab  1991  POLICE CLUB  EGY  87  48  135 
42  APPRESSI LORENZO  1991  SUB BOLOGNA (ITALY)  ITA  134  134 
42  Varnyu, Zoltan  1991  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  134  134 
42  MARINI CLAUDIO  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  134  134 
42  ROTA ALBERTO  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  134  134 
46  MUKHTAR OMAR  1993  POLICE CLUB  EGY  88  44  132 
47  CHEVALIER AMAURY  1992  CRCLE P.BERT DE RENNES (FRANCE)  FRA  102  28  130 
47  Szolcsak, Szabolcs  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  130  130 
49  Nagy, Mark  1991  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  128  128 
49  VIALA ELIE  1991  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  128  128 
51  MERENKOV Maxim  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  127  127 
51  KIM, YeaGun  1991  Dolphin  KOR  127  127 
51  Szabe, Zsolt  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  127  127 
51  Ibragimov, Rustan  1991  VORONEHZ  RUS  127  127 
55  AUDISIO ANDREA  1991  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  124  124 
55  DROZDOV ALEKSANDER  1992  EST Maardu FC  EST  124  124 
57  VINOGRADOV EVGENIY  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  57  66  123 
58  Meissner Ric    Germany Youth 1  GER  121  121 
59  Alejandro Fonseca    CLUB DEPORTIVO CAFAM (COLOMBIA)  COL  65  55  120 
60  MILYUTIN ANDRIY  1992  SDYSTSH VVS  UKR  117  117 
60  AHMED ABDULFATAH Shehab  1991  POLICE CLUB  EGY  117  117 
62  MIKHAILOV Alexander  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  74  42  116 
63  MOSKAL MICHAL  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  115  115 
64  MAYBORODA MAXIM  1993  TRUF USC - PALNIKS  RUS  111  111 
64  TURYGIN Ivan  1992  SVERDLOVSK TEAM  RUS  111  111 
66  IBRAGIMOV RUSTAM  1991  VORONEHZ  RUS  109  109 
67  MEDHAT MOHAMED  1991  POLICE CLUB  EGY  54  54  108 
68  OSINTCEV KIRILL  1991  SVERDLOVSK TEAM  RUS  108  108 
68  RONCAROLO SIMONE  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  108  108 
68  Spanihel, Petr  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  108  108 
68  ZANARDI KEVIN  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  108  108 
68  DOTCENKO DMITRY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  108  108 
68  MICHAL MOSKAL  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  108  108 
74  PRAMUKA JAKUB  1993  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  45  62  107 
74  PYZIK PAWEL  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  107  107 
76  USAMA SHIHATA KARIM  1992  POLICE CLUB  EGY  106  106 
77  Merenkov Maxiam    FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  45  60  105 
78  WINIARSKI ADRIAN  1992  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  105  105 
78  LEE, KyungJun  1991  Dolphin  KOR  105  105 
80  Semeniuk, Sergej  1991  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  104  104 
81  TUGNOLI JULIO  1991  NUOVO NUOTO BOLOGNA (ITALY)  ITA  102  102 
81  BILIUS IGNAS  1991  Swimm School Kaunas  LTU  102  102 
81  SANNIKOV DMITRI  1993  TAGANROG  RUS  102  102 
81  KIM, TaeWoo  1991  Dolphin  KOR  102  102 
81  MELAS STYLIANOS  1992  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  102  102 
81  VASILANTONAKIS STYLIANOS  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  102  102 
87  TIMOSHENKO NIKITA  1992  KEMEROVO  RUS  101  101 
88  Obsivac, Matej  1993  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  99  99 
88  MUDENAS GEDIMINAS  1991  LTU Vilnius VSM  LTU  99  99 
88  BOBAREV Maxim  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  99  99 
91  ORLOV ALEKSANDR  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  63  34  97 
92  GORDEEV Daniil  1994  TRUF USC - PALNIKS  RUS  96  96 
92  Dimak, David  1993  HUN-E¸tv¸s Dpse Oroshaza  HUN  96  96 
94  Nemeth, David  1994  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  93  93 
94  Karolyi, Szabolcs  1992  HUN-E¸tv¸s Dpse Oroshaza  HUN  93  93 
94  Fulop, Michail  1995  SVK-Ksp Triton  SVK  93  93 
97  UHLMANN MAXIMILIAN  1992  GER TC Greiz  GER  58  33  91 
98  AVGEROS MARIOS - MARKOS  1992  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  91  91 
99  KIERMASZ KRZYSZTOF  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  24  42  48  90 
99  KAWAMURA YUZO  1991  JPn  90  90 
99  MUDENAS VYTAUTAS  1991  LTU Vilnius VSM  LTU  90  90 
102  KORISTIN ALEKSANDR  1991  VORONEHZ  RUS  63  26  89 
103  LOZA ANDRZEJ  1991  POL NEPTUN Gdansk  POL  88  88 
104  IDESIC MICHAL  1991  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  87  87 
105  Michal Idesic    Calypso Zvolen  SVK  85  85 
106  KOUTSOURELAKIS NIKOLAOS  1991  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  84  84 
106  OSINTSEV KIRILL  1991  SVERDLOVSK TEAM  RUS  84  84 
106  ORLOV ALEKSANDER  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  84  84 
109  Elwey Amro    Smouha  EGY  82  82 
110  ALEJANDRO CORDOBA RUIZ  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  46  36  82 
110  SALACHNA DAWID  1992  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  82  82 
110  KONKOV OLEKSANDR  1992  SDYSTSH VVS  UKR  82  82 
110  Chvala, David  1993  CZE-Nemo Zlin  CZE  82  82 
110  AHMED SAID SHEBLE Ahmed  1991  POLICE CLUB  EGY  82  82 
115  AHMED ABD EL-LATIF AHMED  1992  POLICE CLUB  EGY  81  81 
115  TAMBINI LORENZO  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  81  81 
115  Klopov Ilia  1991  Saratov Team  RUS  81  81 
115  Pilgui Egor  1991  Saratov  RUS  81  81 
119  Ahmed Abd Elmohsen  1991  Suez Canal  EGY  80  80 
120  Ammer Maik    Germany Youth 1  GER  78  78 
121  ANASTASIOU TRIANTAFYLLOS  1991  GRE N.O.ARGOSTOLI  GRE  78  78 
121  SINAUSKI YARASLAU  1993  DUSTSH Minsk  BLR  78  78 
123  VITOCOLONNA MICHELE  1991  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  77  77 
123  KONDRATENKO ILIY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  77  77 
123  Kampus, Marko  1991  SVN-Maribor  SVN  77  77 
126  Turygin Ivan    SVERDLOVSK TEAM  RUS  76  76 
127  Kucheriavenkov Kirill  1992  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  76  76 
128  SWIERCZYNSKI WOJCIECH  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  68  75 
128  PEREZ LARRA?AGA MIKEL  1991  C.N. TAFALLA (SPAIN)  ESP  75  75 
128  Mazac, Martin  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  75  75 
131  MAIZTEGI DOMINGUEZ INAKI  1992  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  74  74 
132  GINO DAVIDE  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  72  72 
132  Jasensky, Lukas  1992  CZE-Nemo Zlin  CZE  72  72 
134  Jakub Karasek    Calypso Zvolen  SVK  36  34  70 
135  Sulyok, Bence  1993  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  70  70 
135  Bartek, Jan  1994  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  70  70 
137  Prygunov, Aleksandr  1992  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  68  68 
137  Mikl, Jan  1993  CZE-Nemo Zlin  CZE  68  68 
139  FONSECA ALEJANDRO  1991  CLUB DEPORTIVO CAFAM (COLOMBIA)  COL  67  67 
140  KOKOLODIMITRAKIS IOANNIS  1992  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  66  66 
140  SZWARACKI JEDRZEJ  1996  POL NEPTUN Gdansk  POL  23  43  66 
142  CHEMIN LOIC  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  64  64 
143  Jarolin, Jakub  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  63  63 
143  MUIA THOMAS  1993  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  63  63 
145  WOJCIECH SWIERCZYNSKI  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  48  12  60 
145  KARASEK JAKUB  1994  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  60  60 
145  NOIR ALEXANDRE  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  60  60 
145  RAMELLO G.LUCA  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  60  60 
149  Dzedyshka Artsiom    DUSTSH Minsk  BLR  59  59 
150  CAMPANA RICCARDO  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  58  58 
150  MILANO MICHAEL  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  58  58 
152  MALERIAT GUILLAUME  1991  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  57  57 
152  MURA WOJCIECH  1991  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  57  57 
152  SHAFIGULIN Alexey  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  57  57 
155  DOTCENKO DMITRIY  1991  CKUSS ACHINSK  RUS  56  56 
155  KRITZLER FLORIAN  1992  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  56  56 
155  TORRE SEBASTIEN  1991  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  56  56 
158  SCHWARZE FELIX  1993  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  40  15  55 
158  CAVINA ROBERTO  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  55  55 
160  Kluth Sebastian    Germany Youth 2  GER  54  54 
161  CZAJKA LUKASZ  1992  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  54  54 
161  CIANFONI MASSIMILIANO  1995  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  54  54 
161  VERNADAKIS GEORGIOS  1994  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  54  54 
161  SEMINERIO DAVIDE  1994  SUB BOLOGNA (ITALY)  ITA  54  54 
165  ANDREANSKI MARTIN  1994  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  22  31  11  53 
165  NOSAL PATRYK  1995  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  53  53 
167  TOLEDO VALDEBENITO DANIEL  1991  NATATIO X TOTHOM  ESP  52  52 
168  Smejkal, Martin  1992  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  50  50 
168  FUJIMOTO SHUHEI  1991  JPn  50  50 
168  STEPANCHUK YEVGEN  1994  SDYSTSH VVS  UKR  50  50 
171  CURLETTI ROBERTO  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  49  49 
171  AMR MAISARA Abdulrahman  1993  POLICE CLUB  EGY  49  49 
173  Jakub pramuka    Calypso Zvolen  SVK  48  48 
174  Maisara Abd Elrahman  1993  POLICE CLUB  EGY  26  22  48 
175  CHELADZE PRZEMYSEAW  1992  POL TORUNCZYK Torun  POL  48  48 
175  ESCOLA VIDAL CARLED  1993  NATATIO X TOTHOM  ESP  48  48 
175  MATEJOV MAROŠ  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  32  16  48 
175  TORRES REVELLES JAVIER  1993  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  48  48 
179  Ovhinnikov Sergei  1992  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  46  46 
179  MORAIS MARTINEZ DAVID  1993  BAIXO MINO  ESP  46  46 
179  REDHABER TOBIAS  1991  GER SSV Freiburg  GER  46  46 
179  HISHAM KHALED SEDIK Hisham  1991  POLICE CLUB  EGY  46  46 
179  SIMKUNAS Gytis  1992  Swimm School Kaunas  LTU  46  46 
184  Iorge Simbaqeba    Deportivo Cafam  COL  45  45 
185  BORGATO ELIA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  44  44 
185  GIORIO EDOARDO  1996  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  44  44 
185  PEREZ BARRACHINA ESTEBAN  1992  C.N. TAFALLA (SPAIN)  ESP  44  44 
185  KRASNIKOV OLEKSIY  1992  DARNITSA-303  UKR  44  44 
189  Zgoniako, Filipas  1995  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  43  43 
189  SIERADZKI PATRYK  1991  DELFIN JASTARNIA  POL  43  43 
189  PTUCHA IRENEUSZ  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  16  27  43 
192  FUJISHIMA TAKENORI  1994  JPn  42  42 
193  EQUISOAIN AZCONA ARITZ  1992  A.D. SAN JUAN (SPAIN)  ESP  40  40 
193  ESPANA LADO IVAN  1995  BAIXO MINO  ESP  40  40 
193  Kral, Vit  1993  CZE-Delfin Tabor  CZE  40  40 
196  ROSEI ALESSANDRO  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  39  39 
196  DASKALAKIS DIMOKRITOS  1993  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  39  39 
196  JAKUB PIECHOWIAK  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  39  39 
199  Mahmoud Omar    Sporting  EGY  38  38 
199  Arndt Henning    Germany Youth 2  GER  38  38 
201  CHAUVIN ALEXIS  1992  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  38  38 
201  GIUGNI FRANCESCO  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  38  38 
201  OPPOLZER DOMINIK  1996  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  38  38 
204  Amelchugon, Alexander  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  37  37 
205  CANNAVO' MATTEO  1993  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  36  36 
205  HAMELIN Benjamin  1992  C.S. DE GRAVENCHON (FRANCE)  FRA  36  36 
207  DOTTI LUCA  1992  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  35  35 
207  SLOSIAR ROBERT  1992  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  35  35 
209  Loginov Vladimir  1992  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  34  34 
209  MILAN ALBERTO  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  34  34 
209  TIETZ ROBERT  1994  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  29  34 
212  Medhat Mohamed    POLICE CLUB  EGY  33  33 
213  TORRES REVELLES Juan Jose  1993  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  33  33 
214  Shabaan Omar    Smouha  EGY  32  32 
214  Alkeek Moeaz    Smouha  EGY  32  32 
214  Khamies Ibrahim  1992  Suez Canal  EGY  32  32 
217  Kucebo Stanislav  1994  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  32  32 
218  EGOROV VITALIY  1993  CKUSS ACHINSK  RUS  31  31 
218  GORSKI JAKUB  1994  DELFIN JASTARNIA  POL  31  31 
218  GORBACHEV SERGEIY  1992  STC DELFIN  RUS  31  31 
221  Ibrahim Mohamed  1992  Yacht  EGY  30  30 
222  Ciemiñski Micha³  1994  Laguna 24 Toru½  POL  30  30 
223  KORYTOWSKI MATEUSZ  1995  POL NEPTUN Gdansk  POL  21  29 
224  Hassan Hossam  1992  A.S.K.C  EGY  28  28 
224  Peter Palka    Calypso Zvolen  SVK  28  28 
226  CRISTOFARI GIONA  1993  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  28  28 
227  Cikin Denis  1991  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  27  27 
227  NADKIN ANTON  1993  STC DELFIN  RUS  27  27 
229  Ireneusz Ptucha    Laguna 24 Toru½  POL  26  26 
229  PALUCH SZYMON  1995  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  26  26 
231  Hassan Mohamed    A.S.K.C  EGY  25  25 
231  Ibrahim Motez  1991  Nubien General Club  EGY  25  25 
233  Ashraf Moustafa    Smouha  EGY  24  24 
234  PENNEWISS David  1991  FEZ BERLIN  GER  24  24 
234  SABATER PLANELLES PABLO  1993  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  24  24 
234  PONOMAREV ALEKSEY  1994  CKUSS ACHINSK  RUS  24  24 
234  Revay, Roman  1994  SVK-Ksp Triton  SVK  24  24 
234  Matuhov Sergei  1993  Smolensk ROSTO  RUS  24  24 
239  DAMIAN OLEG  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  22  22 
240  BONTOUX PIERRE-JEAN  1991  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  21  21 
240  IVAKIN DENIS  1992  EST Maardu FC  EST  21  21 
242  MICHALAK ADRIAN  1994  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  20  20 
242  Laureckis, Darius  1996  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  20  20 
244  Negm Moustafa    Elghaba  EGY  19  19 
244  Rastilav Nitriansky    Calypso Zvolen  SVK  19  19 
246  Sameh Ahmed  1993  Suez Canal  EGY  18  18 
246  Sedik Mohamed  1994  POLICE CLUB  EGY  18  18 
248  OSIADACZ DAMIAN  1994  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  18  18 
249  ALTUCH MICHAL  1994  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  17  17 
250  Helmy Mohamed    Smouha  EGY  16  16 
250  Elhasan Mohamed    Suez Canal  EGY  16  16 
252  CARCELER JEREMY  1992  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  15  15 
252  GIRDAUSKAS SARUNAS  1993  Swimm School Kaunas  LTU  15  15 
254  Khaled Omar  1993  Hars Hodod  EGY  14  14 
254  Ayman Mohamed  1994  POLICE CLUB  EGY  14  14 
256  TARDIEUX TOM  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  14  14 
257  Ibrahim Mahmoud  1992  El Ahly El-Scandry  EGY  13  13 
257  Hassan Ibrahim    A.S.K.C  EGY  13  13 
259  TRIVELLATO ALESSANDRO  1992  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  13  13 
260  Mohamed Motez    Nubien General Club  EGY  12  12 
260  Mahmoud Moustafa  1993  Shooting  EGY  12  12 
262  BELLINI ALESSANDRO  1993  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  12  12 
262  BERNARDI DAVIDE  1991  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  12  12 
262  ALLEGRETTI G.LUCA  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  12  12 
262  BERMEJO GONZALEZ JON  1991  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  12  12 
262  OVCINIKOV ALEKSANDR  1992  LTU Akvanautas  LTU  12  12 
267  Elsayed Ahmed    Elghaba  EGY  11  11 
267  Ashraf Marwan    Yacht  EGY  11  11 
269  ISHIKAWA YUITO  1995  JPn  11  11 
269  STRUCK MARIUSZ  1993  DELFIN JASTARNIA  POL  11  11 
271  Ramzy Ahmed    Hars Hodod  EGY  10  10 
271  Khaled Samir    Shooting  EGY  10  10 
273  ROHNISCH RICHARD  1996  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  10  10 
274  Ahmed Salam    Yacht  EGY 
275  Letonja, Timotej  1995  SVN-Maribor  SVN 
275  MOLINARI ENZO  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA 
277  Mahmoud Mazen    Sporting  EGY 
277  Ehab Ahmed    Sporting  EGY 
277  Magdi Hassan    Shooting  EGY 
277  Hussien Hasan    Elghaba  EGY 
277  Ashraf Khaled    Sporting  EGY 
277  Amr Nor Alden    Nubien General Club  EGY 
283  CANTELLI FILIPPO  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA 
283  CINELLI PAOLO  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
283  ZINNI CLAUDIO  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA 
283  YOUSSEF AWAD ANDREA  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
287  Tarek Ahmed  1995  Shooting  EGY 
287  Mohamed Omar    Shooting  EGY 
287  Mohamed Karem    Talbet Elmadares  EGY 
287  Mohamed Rafeek    Elghaba  EGY 
291  Micha³ Ciemiñski    Laguna 24 Toru½  POL 
291  DI GIESI MICHELE  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA 
291  Fidler, Ziga  1995  SVN-Maribor  SVN 
294  Sarunas Girdauskas    Swimm School Kaunas  LTU 
294  Mohamed Karem    Talbet Elmadares  EGY 
294  Ramadan Khaled    Hars Hodod  EGY 
297  OPPOLZER DOMINIK  1996  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER 
297  BURRI MATTHIAS  1991  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI 
299  Essam Mohamed    Smouha  EGY 
299  Ashraf Ayman    Elghaba  EGY 
299  Medhat Yousef    Smouha  EGY 
299  Ahmed Safwan  1991  Yacht  EGY 
303  SGARLATA MATTIA  1994  SNP PADOVA (ITALY)  ITA 
303  SCHMID DOMINIC  1992  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI 
305  Ashraf Yehia    Sporting  EGY 
305  Tarek Ahmed    Shooting  EGY 
305  Hosny Ahmed  1993  El Ahly El-Scandry  EGY 
305  Medhat Abd Elrahman    El Ahly El-Scandry  EGY 
305  Atef Ahmed  1994  Hars Hodod  EGY 
305  Abaas Ahmed    Smouha  EGY 
311  FRINOLLI JONATHAN  1995  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA 
311  ROHNISCH RICHARD  1996  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER 
311  MASETTI FABIAN  1993  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
314  Atef Eslam  1993  Elghaba  EGY 
314  Alaa Aldin Amr    Alreyad Albahry  EGY 
314  Ahmed Mohamed    Alreyad Albahry  EGY 
314  Osama Ahmed    El Ahly El-Scandry  EGY 
314  Raoof Zeyad    Shooting  EGY 
314  Ashraf Kareem    Sporting  EGY 
314  Yasser Omar    Shooting  EGY 
314  Mosad Abd Elrahman    Shooting  EGY 
322  FEDERICO MAGAGNA  1996  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA 
322  ENDERLE MAURIZIO  1994  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA 
324  Wael Abd El-Moneam  1994  Hars Hodod  EGY 
324  Khaled Amier    Shooting  EGY 
324  Gamal Ahmed    Hars Hodod  EGY 
324  Ez Aldin Asem  1992  Hars Hodod  EGY 
324  Fawzy Amr  1991  Hars Hodod  EGY 
324  Elwey Amr    Smouha  EGY 
324  Saleh Amro    Smouha  EGY 
324  Hosny Ahmed    El Ahly El-Scandry  EGY 
324  Hassan Abd Allah    Shooting  EGY 
333  SCORZONI GABRIELE  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
333  VERSARI DAVIDE  1994  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
335  Mihail Beljaev    SK FORTUNA  EST 
335  ISHIKAWA YUITO  1995  JPn 
335  Sarunas Girdauskas    Swimm School Kaunas  LTU 
335  Mohamed Karem    Talbet Elmadares  EGY 
Girls (juniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5FinalSum
GODOVANA OLGA  1991  CSTK - SIGMA  UKR  146  150  150  446 
KUCHER IRYNA  1993  CSTK - SIGMA  UKR  146  138  142  426 
BERNADSKA OLEKSANDRA  1993  CSTK - SIGMA  UKR  116  136  121  373 
TITOVA Daria  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  109  126  105  340 
SKURATOVA ELIZAVETA  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  135  116  87  338 
SCHULZ TIZIANA  1992  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  81  102  128  81  311 
KOVRYGA OLENA  1994  CSTK - SIGMA  UKR  117  76  81  274 
VIARBOUSKAYA NASTASSIA  1993  BLR DOSAAF-1  BLR  146  120  266 
CHERKASOVA VARVARA  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  115  69  76  260 
10  Nassar Dina  1992  POLICE CLUB  EGY  124  134  258 
11  MARKOVTCOVA ALINA  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  114  142  256 
12  SLÁDEÈKOVÁ BARBORA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  131  125  256 
13  ZADOENKO Polina  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  138  117  93  255 
14  ROGALSKA SANDRA  1993  POL NEPTUN Gdansk  POL  117  126  243 
15  NESTEROVA MARINA  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  125  107  232 
16  ATEF MAI  1991  POLICE CLUB  EGY  114  103  217 
17  Abd El-Fadil Toka  1993  POLICE CLUB  EGY  97  114  211 
18  Sviridenko Elizaveta    TEAM 47 - SKF 81  RUS  106  36  65  207 
19  Tiutiun Evgenia    CSTK - SIGMA  UKR  135  70  205 
20  KARAM SARA  1995  POLICE CLUB  EGY  102  99  201 
21  Bondor, Orsolya  1991  SVK-Ksp Triton  SVK  112  69  181 
22  KALASHNIK VALERIA  1994  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  93  85  178 
23  LEPILINA EKATERINA  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  102  72  174 
24  CIBULOVÁ ZUZKA  1993  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  101  72  71  173 
25  VILAMOVA ELISKA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  42  88  82  170 
26  RAATZ CAROLIN  1991  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  108  60  168 
27  BABIY VERONIKA  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  84  78  162 
28  SVIRIDENKO Elizaveta  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  88  66  154 
29  TOSCO ALEXIA  1991  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  150  150 
29  KANAPINA ALMIRA  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  150  150 
31  ADLER LINDA  1991  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  40  27  81  148 
32  METELEVA EKATERINA  1992  KEMEROVO  RUS  108  39  147 
33  Senanszky, Petra  1994  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  146  146 
33  MASTROIANNI ROBERTA  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  146  146 
33  HEO, YoonSun  1991  Dolphin  KOR  146  146 
33  KALOGEROPOULOU STYLIANI  1994  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  146  146 
33  STOUMOVA KSENIA  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  146  146 
33  TAGHETTI ALESSIA  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  146  146 
39  BENEDIKTOVA EVGENIA  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  142  142 
39  DREGER DARJI  1994  PERM KS ROSTO  RUS  142  142 
41  CHOMUTOVÁ RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  70  70  13  140 
42  Dibirova Aisha    DJSS-21  UKR  138  138 
43  SLADECKOVA BARBORA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  138  138 
43  BUSHTUHINA MARIA  1992  PERM KS ROSTO  RUS  138  138 
43  WRONKOWSKA NASTASSJA  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  92  46  138 
43  BORISOVA KSENIA  1994  PERM KS ROSTO  RUS  138  138 
43  VIERO VALENTINA  1994  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  138  138 
48  NIKITINA ANASTASIYA  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  134  134 
49  KALAMARIDI AIKATERINI  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  130  130 
50  HOSSAM EL-DIN Enji  1992  POLICE CLUB  EGY  128  128 
51  Kuehnel Melanie    Germany Youth 2  GER  58  69  127 
52  Nagy, Dorottya  1992  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  127  127 
52  DOISY MARINE  1991  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  127  127 
52  ASHAEVA EKATERINA  1993  KEMEROVO  RUS  127  127 
52  WITOWSKA SANDRA  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  127  127 
56  MOHSEN MENA  1991  POLICE CLUB  EGY  66  60  126 
57  MARKOVCOVA Alina  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  125  125 
58  RIBASAUSKAITE INA  1991  Swimm School Kaunas  LTU  52  72  124 
59  LOCHERT ALINA  1991  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  50  31  73  123 
60  YOU, JiEun  1992  Dolphin  KOR  121  121 
61  NOIR KARINE  1993  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  40  80  120 
61  LONGOVASCHETTI FEDERICA  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  120  120 
61  SAUPE Christin  1991  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  120  120 
61  Stier, Lilla  1994  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  120  120 
65  Svozilova, Marketa  1991  CZE-Ksp Olomouc  CZE  118  118 
66  Ozerova Elena    TEAM 47 - SKF 81  RUS  117  117 
67  MELNIKOVA ELIZAVETA  1994  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  117  117 
68  Osama Rana  1992  POLICE CLUB  EGY  76  40  116 
69  ÈERVIENKOVÁ KATKA  1993  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  52  55  61  116 
70  ZIENIEWICZ ALEKSANDRA  1995  DELFIN JASTARNIA  POL  69  46  25  115 
70  MORILLO VALLE NAZARETH  1993  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  76  39  115 
70  BATTILANI LAURA  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  115  115 
73  PETERYTE GINTARE  1995  Swimm School Kaunas  LTU  61  52  113 
74  KLEMENTIEVA LYUBOV  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  112  112 
75  DIRKMAAT FARIDA  1992  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  111  111 
75  KALAVREZOU KASSANDRA  1991  EAT ALEXANDROS THESSALONIKI (GREECE)  GRE  111  111 
75  LEE, KangHee  1992  Dolphin  KOR  111  111 
75  SAKHARITOVA TATIANA  1993  TAGANROG  RUS  111  111 
79  MERKURENA ELIZAVETA  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  52  58  110 
80  STRUCK AGATA  1995  DELFIN JASTARNIA  POL  30  80  28  110 
80  MALISHEVA VALERIA  1994  PERM KS ROSTO  RUS  110  110 
82  LAZEBRII ALINA  1991  UKR Motor Seech Zaporoge  UKR  108  108 
82  KARAM BADAWI Sara  1995  POLICE CLUB  EGY  108  108 
84  KAKHOMOVA MARGARITA  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  74  32  106 
85  Tregub Ekaterina    FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  105  105 
86  RATTIGHIERI CRISTINA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  105  105 
86  STRUK ALEKSANDRA  1994  DELFIN JASTARNIA  POL  27  57  48  105 
86  AZUMA YUKO  1991  JPn  78  27  105 
89  DOISY Marine  1991  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  104  104 
90  Schaefer Lisa    Germany Youth 2  GER  102  102 
91  KIM, MinJu  1992  Dolphin  KOR  102  102 
91  Sakharitova, Tatiana  1993  TAGANROG  RUS  102  102 
91  YAMAOKA AKINA  1992  JPn  102  102 
91  NESTEROVA ANASTASIYA  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  102  102 
95  TASZ AGATA  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  91  10  101 
96  Fiedler Melanie    Germany Youth 1  GER  99  99 
97  POLOVINÈÁKOVÁ DENISA  1994  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  51  48  14  99 
97  ATEF ABDUKFATAH MAI  1991  POLICE CLUB  EGY  99  99 
97  PIVNEVA Anastasiya  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  99  99 
97  MAIERA' LUISA  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  99  99 
97  HAMED NASSAR Dina  1992  POLICE CLUB  EGY  99  99 
97  KOTSKINA JANA  1996  EST Maardu FC  EST  99  99 
97  Pivonkova, Aneta  1991  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  99  99 
104  NESTEROVA Marina  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  98  98 
105  MOHSEN HASSAN MENATALLAH  1991  POLICE CLUB  EGY  96  96 
106  Tschense Luise  1993  Germany Youth 1  GER  94  94 
107  Abd El-latif Sohila  1992  Smouha  EGY  28  66  94 
108  Hanakova, Ivana  1994  SVK-Ksp Triton  SVK  93  93 
108  KABELIS ALEKSANDRA  1993  POL MKP FLOTA PTTK  POL  93  93 
110  MORAN MUNOZ Salud  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  92  92 
111  VARELA LUQUE MARA  1992  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP  91  91 
112  CORTIAL Salome  1991  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  90  90 
112  Svodobova, Radka  1994  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  90  90 
112  FLORCZAK PAULINA  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  66  24  90 
115  BECHIS JAELE  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  87  87 
115  PARTYKA JOANNA  1994  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  87  87 
117  Polaskova, Viktorie  1993  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  85  85 
117  RAO SIMONA  1992  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  85  85 
119  Elsayad Yara  1991  Yacht  EGY  84  84 
120  DOGANA STEFANIA  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  84  84 
120  DEVIATNIKOVA VIKTORIJA  1992  LTU Vilnius VSM  LTU  84  84 
120  LOPEZ CARCEL MARIA  1992  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP  84  84 
120  FEDORCHUK YELYZAVETA  1996  DARNITSA-303  UKR  84  84 
124  DE VITIS GIULIA  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  82  82 
125  POLAK JUSTYNA  1992  POL MKP FLOTA PTTK  POL  81  81 
126  TEREILOVA ELIZAVETA  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  79  79 
127  Osama Salma    Smouha  EGY  78  78 
128  LINDSTADT KAROLINA  1996  DELFIN JASTARNIA  POL  22  56  19  78 
129  Tolpygina, Nataliya  1993  DARNITSA-303  UKR  76  76 
129  FEDORCHUK YELIZAVETA  1996  DARNITSA-303  UKR  76  76 
131  AGATA TASZ  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  50  24  74 
131  HATANO FUBUKI  1993  JPn  74  74 
133  WISAM AHMED HUSSIEN Wisam  1994  POLICE CLUB  EGY  73  73 
134  Hussien Wesam  1994  POLICE CLUB  EGY  72  72 
135  LUNA ACEITUNO Victoria  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  20  52  72 
136  BUCELLI SILVIA  1991  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  71  71 
136  ZIENIEWICZ ANNA  1994  DELFIN JASTARNIA  POL  41  30  14  71 
138  FERRARI ERICA  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  70  70 
139  GRENDZICKA ZANETA  1994  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  69  69 
140  SALACHNA PAULINA  1994  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  68  68 
141  Kelly Perez    CLUB DEPORTIVO CAFAM (COLOMBIA)  COL  67  67 
142  JARQUERA MARINE  1993  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  67  67 
142  GIORIO CHIARA  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  67  67 
144  FUJISHIMA YUKA  1992  JPn  65  65 
144  OGAWA MOE  1993  JPn  65  65 
144  ASIA PARTYKA  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  29  36  65 
147  POULAKA PELAGIA - MARIA  1992  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  64  64 
148  SALUD MORAN MU?OS  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  63  63 
148  BARAVELLI BARBARA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  63  63 
150  Holubova, Sarka  1996  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  61  61 
150  MALAGOLI FEDERICA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  61  61 
150  PAPADAKI DIMITRA  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  61  61 
153  Saupe Kristin    TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  60  60 
154  IUFFRIDA LETIZIA  1995  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  60  60 
154  CORTIAL SALOME  1991  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  60  60 
156  Pyanova Alexsandra    KEMEROVO  RUS  59  59 
157  KIKUCHI AYAKA  1992  JPn  58  58 
158  LAI SARA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  57  57 
158  BREZGINA EKATERINA  1995  PERM KS ROSTO  RUS  57  57 
158  GLATKOVA KSENIA  1995  PERM KS ROSTO  RUS  57  57 
161  Struck, Patrycja  1992  DELFIN JASTARNIA  POL  56  56 
161  HERNANDEZ ARENAS Elena  1994  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  56  56 
161  Figarova, Vendula  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  56  56 
161  GARCIA SANCHEZ LARA  1993  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP  56  56 
161  Habjanic, Elena  1992  SVN-Maribor  SVN  56  56 
161  Ilushina Anastasiia  1994  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  56  56 
161  GUERRERO COLL Leonor  1994  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  56  56 
168  TOMASZEWSKA MAGDALENA  1994  POL TORUNCZYK Torun  POL  54  54 
168  KOCHERGINA ELENA  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  54  54 
168  NIKOLOUDAKI MARIA  1993  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  54  54 
171  Hanzelkova, Martina  1996  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  53  53 
171  KORCHUGANOVA ROZA  1993  KEMEROVO  RUS  53  53 
173  TIMOFEEVA MARGARITA  1996  SPUTNIK KRASNOYARSK  RUS  52  52 
173  Sklenarova, Veronika  1993  CZE-Delfin Tabor  CZE  52  52 
173  VLAMAKI KIRIAKI  1993  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  52  52 
176  Hatem Amira    Shooting  EGY  51  51 
177  PETERYTE LEVA  1993  Swimm School Kaunas  LTU  42  51 
177  GUYOT NOEMIE  1993  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  51  51 
179  struck patrucia  1992  DELFIN JASTARNIA  POL  16  34  50 
179  Kun, Greti  1995  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  50  50 
181  PHILIPON MARINE  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  48  49 
181  Fekete, Dorina  1994  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  49  49 
183  Magdy Merna    Nubien General Club  EGY  48  48 
184  SANVITO SARAH  1995  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  48  48 
184  GUYOT NOEMIE  1993  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  48  48 
184  MATTHIES OTTILIE  1993  FEZ BERLIN  GER  48  48 
184  JORQUERA MARINE  1993  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  48  48 
188  HAMID EL-SAYED NORHAN  1992  POLICE CLUB  EGY  47  47 
189  Emad Sohila    Nubien General Club  EGY  46  46 
190  Cudova, Tereza  1995  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  46  46 
190  Molnar, Bernadett  1995  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  46  46 
190  MORAN MUNOZ SALUD  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  46  46 
190  DI CREDICO GIORGIA  1992  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  46  46 
194  Esmat Yasmin    Elghaba  EGY  44  44 
195  MELANDRI CHIARA  1991  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  44  44 
195  GORSKA MONIKA  1993  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  44  44 
195  FORNES ARTIGUEZ Catiana  1993  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  44  44 
195  OSMANSKA ZOFIA  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  16  28  44 
199  TIRBISCH LEA  1991  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  43  43 
200  Kovandova, Martina  1994  CZE-Delfin Tabor  CZE  42  42 
201  Magdy Somia    Nubien General Club  EGY  40  40 
201  Wageh Malak  1995  Smouha  EGY  40  40 
203  CONDOTTA ANNASILVIA  1992  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  40  40 
203  SVISTUNOVA ALBINA  1992  TAGANROG  RUS  40  40 
203  MUZHBATULINA REGINA  1995  TRUF USC - PALNIKS  RUS  40  40 
206  Kanisova, Barbora  1992  SVK-Ksp Triton  SVK  39  39 
206  GOLOVKO IRINA  1993  SVERDLOVSK TEAM  RUS  39  39 
206  VORONINA Marina  1993  ROSTO - SKA PURVO  RUS  39  39 
209  PIETRZAK EMILIA  1992  POL TORUNCZYK Torun  POL  38  38 
210  RAVAGLIA CHIARA  1991  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  37  37 
210  MAIORANO FEDERICA  1991  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  37  37 
212  Nabil Naden  1993  Yacht  EGY  36  36 
213  Pronkul, Eugenija  1997  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  36  36 
213  BELLINI FEDERICA  1996  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  36  36 
215  Pfaffenbach Sandra    Germany Youth 2  GER  34  34 
215  Mohamed Esrra    Nubien General Club  EGY  34  34 
217  IVANKINA KSENIYA  1993  KEMEROVO  RUS  34  34 
217  KLAAN LIESA  1993  FEZ BERLIN  GER  34  34 
219  ZANON MARTA  1991  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  33  33 
220  HUTTICH MARLENE  1993  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  32  32 
220  SATO KONOMI  1991  JPn  32  32 
222  RIZZI ILARIA  1993  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  31  31 
223  KONKEL MARTYNA  1996  DELFIN JASTARNIA  POL  30  30 
223  BRIOSNE CLEMENCE  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  30  30 
225  GEHBAUER FLEURIANE  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  29  29 
226  Essmat Nehal    Smouha  EGY  28  28 
227  MELOTTI NOEMI  1991  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  28  28 
228  Karam Monika    Smouha  EGY  26  26 
228  Said Farida    Shooting  EGY  26  26 
230  SZALKOWSKA ALEKSANDRA  1993  POL TORUNCZYK Torun  POL  26  26 
230  Senanszky, Flera  1995  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  26  26 
232  FALKIEWICZ MARTYNA  1991  POL MKP FLOTA PTTK  POL  25  25 
233  Hesham Soha    Yacht  EGY  24  24 
234  POMPEY CINDY  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  24  24 
234  MARCARELLI BENEDETTA  1995  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  24  24 
236  Bassettova, Nikola  1994  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  23  23 
237  OROZCO DE PARAMO Estela  1992  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  22  22 
237  OKUHIRA YUKINO  1991  JPn  22  22 
237  ZANNONI CARLOTTA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  22  22 
237  CRIVELLARI GIORGIA  1994  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  22  22 
241  Krasnenkova Anastasiia  1991  SPORTUN  RUS  20  20 
242  Paulina Florczak    Laguna 24 Toru½  POL  16  16 
242  TREBBIN FINA  1994  FEZ BERLIN  GER  16  16 
242  ADLER LINDA  1991  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  16  16 
245  CASADIO MARINA  1991  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  15  15 
245  VOLINBERG ANASTASSIA  1992  EST Maardu FC  EST  15  15 
247  SCOZZOLI GAIA  1995  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  14  14 
247  HELENA HERNANDEZ ARENAS  1994  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  14  14 
247  NAHON AURELIE  1992  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  14  14 
247  GALASSO NICOLE  1991  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  14  14 
247  LARRION ALBERTO OIHANE  1993  A.D. SAN JUAN (SPAIN)  ESP  14  14 
247  RENATA TOKARSKA  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  14  14 
253  DRAG ADRIANNA  1996  DELFIN JASTARNIA  POL  12  12 
253  MARTINEZ FERNANDEZ AMAIA  1991  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  12  12 
253  TORNOS SOLA UXUE  1992  A.D. SAN JUAN (SPAIN)  ESP  12  12 
256  PIRON SARA  1994  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  11  11 
257  MURABITO ALESSIA  1996  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  10  10 
258  MAGOGA LAURA  1994  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA 
258  CARRERA ERASO NERE  1992  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP 
258  LUKASZEWSKA ANNA  1994  POL NEPTUN Gdansk  POL 
258  Ferlic, Anja  1993  SVN-Maribor  SVN 
262  Butaviciute, Eimante  1995  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU 
262  CHIARELLO DEBORA  1996  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA 
264  MIGANI CHIARA  1991  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
264  REMIREZ I?IGO LEIRE  1991  C.D. AMAYA (SPAIN)  ESP 
264  TRAVERSARO LETIZIA  1992  SNP PADOVA (ITALY)  ITA 
267  BORTOLAMI GIORGIA  1994  SNP PADOVA (ITALY)  ITA 
268  ERRANI FRANCESCA  1994  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA 
268  SARAGA SARAH  1993  RK GERONIMO ZAGREB (CROATIA)  CRO 
268  COSTANTINI BENEDETTA  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA 
268  FLORIAN VERONICA  1993  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA 
268  GOMEZ CELIA  1993  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA 
268  TURRINI ELENA  1993  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA 
268  LORENZ TANJA  1992  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI 
268  GARCIA CALONGE BEATRIZ  1991  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP 
268  SEREGNI IRENE  1994  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA 
277  FAVIA MONIA  1994  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA 
277  ALDI LUCIA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
277  TRIACCA MARTINA  1995  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA 
277  MARTINAZZO SARTOR BEATRICE  1993  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA 
277  PIANA ALICE  1991  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA 
277  MENDIZABAL ANCIZAR ELISABET  1992  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP 
277  ZUBELDIA CURIEL INGE  1993  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP 
277  MEUL MICHAELA  1993  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI 
277  TOMMASSINI FEDERICA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
286  BRIOSNE CLEMENCE  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA 
286  BERNABEU ARACIL CLAUDIA  1993  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP 
288  Osama Salma    Smouha  EGY 
288  KORENEVSKAYA OLGA  1996  STC DELFIN  RUS 
288  BENETTI GIULIA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA 
Men (seniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5FinalSum
LUTZKENDORF SVEN    TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  150  139  150  439 
SYDORENKO DMYTRO  1988  CSTK - SIGMA  UKR  146  146  138  430 
SOROKA IGOR  1986  CSTK - SIGMA  UKR  142  88  150  380 
KONDRATENKO ALEKSEY  1987  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  92  142  131  365 
SOKOLOV VADIMIR  1985  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  127  150  85  362 
Rezinikov, Nikolai  1988  RUS-Kuban Rosto  RUS  142  118  86  346 
DANCHENKO ANDRII  1987  CSTK - SIGMA  UKR  96  146  90  332 
STEPANOV ALEKSEY  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  138  88  93  319 
IATSENKO MYKHAILO  1987  CSTK - SIGMA  UKR  139  92  87  318 
10  KUVAISHIN DENIS  1982  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  72  105  126  303 
11  RAMPAZZO ANDREA  1987  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  150  146  296 
12  BURNOS ANTON  1989  DUSTSH Minsk  BLR  78  114  102  294 
13  Rozkladka Iaroslav    CSTK - SIGMA  UKR  78  120  87  285 
14  CHORNYI MAKSYM  1988  CSTK - SIGMA  UKR  92  108  78  278 
15  ATEF ABDULFATAH MOUSTAFA  1983  POLICE CLUB  EGY  90  117  64  271 
16  Kabanadza Bachana    UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  72  102  90  264 
17  FORMIN ALEXANDER  1981  TEAM 47 - SKF 81  RUS  134  129  263 
18  AYTOV Maksim  1987  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  99  78  69  246 
19  BABAEV FEDOR  1988  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  75  57  108  240 
20  Haifeng, Yuan  1988  CHN-Guargdong  CHN  134  100  234 
20  Cen jinlong  1986  CHN-Guargdong  CHN  142  92  234 
22  AMADEI ALESSANDRO  1983  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  118  99  217 
23  SAPRIKIN IGOR  1980  TAGANROG  RUS  115  96  211 
24  AHMED AHMED ELHASSAN  1990  POLICE CLUB  EGY  122  88  210 
25  Lichenko Oleksandr    CSTK - SIGMA  UKR  98  109  207 
26  LAUCKA MARTYNAS  1989  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  114  93  207 
27  FUMAROLA CESARE  1985  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  99  100  199 
28  MAJEWSKI WOJCIECH  1990  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  102  96  198 
29  EIFE CHRISTIAN  1985  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  114  78  75  192 
30  PRUS SERGEY  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  114  75  189 
31  KULAKOV PAVEL  1982  TOMSK STATE UNIVERISTY  RUS  85  100  88  188 
32  SCHAFER TIM  1988  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  111  75  186 
32  ROLACK YVES  1981  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  84  84  102  186 
34  Efimov, Andrii  1988  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  96  87  183 
35  ADEL ASHRAF  1987  POLICE CLUB  EGY  79  102  181 
36  BEREST MIKHAIL  1990  TAGANROG  RUS  116  63  179 
37  PAVLÍK JÁN  1989  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  87  79  90  177 
38  KUZMIN ALEXEY  1988  TEAM 47 - SKF 81  RUS  105  64  169 
39  ZIEGLER FLORIAN  1987  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  82  87  169 
40  FONTANA ALESSANDRO  1990  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  93  72  165 
41  PONOMAREV Sergey  1985  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  57  99  156 
42  ZAMECHAIEV ANDRII  1986  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  66  82  148 
43  LASSAK SEBASTIAN  1984  FEZ BERLIN  GER  84  61  145 
44  FIGINI STEFANO  1987  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  142  142 
44  NAVA ANDREA  1982  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  142  142 
46  Kanye, Denes  1976  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  139  139 
47  MANCINI GIANLUCA  1980  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  138  138 
48  Li yi  1984  GUANGXI (CHINA)  CHN  135  135 
49  HOERA CHRISTIAN  1987  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  86  46  132 
50  KHROMAU RAMAN  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  130  130 
50  BARBIRATO ERIC  1990  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA  130  130 
50  PANIOV VIKTOR  1985  CSTK - SIGMA  UKR  130  130 
50  Belyaev Dmitriy  1988  Tom-Aqua  RUS  130  130 
54  LYSOV DMITRIY  1987  TEAM 47 - SKF 81  RUS  125  125 
55  Islamov Ilia    SVERDLOVSK TEAM  RUS  124  124 
56  TSOUROUNAKIS IOANNIS  1984  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  124  124 
57  Szenes, Matyas  1990  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  123  123 
58  FIDEL FLORENSA PIJUAN  1977  C.N. ALMENAR  ESP  46  75  121 
59  Ahmed Alhassan    POLICE CLUB  EGY  120  120 
60  BALKIEWICZ TOMASZ  1976  POL NEPTUN Gdansk  POL  54  66  120 
60  SAKAI HIDEAKI  1980  JPn  120  120 
62  Pavlov Oleksandr  1988  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  84  35  119 
63  CHOMUT MIROSLAV  1989  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  65  54  119 
64  LANDI FRANCESCO  1979  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  118  118 
65  PICCHI FABIO  1975  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  117  117 
66  MAIZ BARANDIARAN ODEI  1985  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  44  68  112 
67  Joszt, Adam  1987  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  111  111 
67  Neu, Gabor  1985  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  111  111 
67  PANTSIALEI DZMITRY  1986  DUSTSH Minsk  BLR  111  111 
70  PESTEROV PAVEL  1990  TEAM 47 - SKF 81  RUS  72  38  110 
71  DIMARIDIS ACHILEAS  1980  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  108  108 
71  Bacs, Ferenc  1987  HUN-Bacsviz - Kvsc Kecskemet  HUN  108  108 
73  ROESICKE FELIX  1990  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  76  30  106 
74  WILLE FRANK  1974  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  105  105 
74  SEKINO YOSHIHIDE  1990  JPn  105  105 
74  Scasny, Patrik  1989  SVK-Ksp Triton  SVK  105  105 
74  ROSLYAKOV VIKTOR  1988  TEAM 47 - SKF 81  RUS  105  105 
78  Shama Eslam    1985  EGY  104  104 
79  GADALLAH MOHAMED  1988  POLICE CLUB  EGY  102  102 
80  Maletin Roman  1984  Novosibirsk  RUS  100  100 
81  STALEV ANDREI  1989  EST Maardu FC  EST  99  99 
81  Kekai, Daniel  1988  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  99  99 
83  FUGA FRANCESCO  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  98  98 
84  SCHAFER JAKOB  1990  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  77  20  18  97 
85  Chernish Sergii    UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  96  96 
86  GRATTESSOL VINCENT  1977  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  96  96 
86  GENOVESI ANDREA  1988  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  35  61  96 
86  Greczi, Attila  1987  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  96  96 
86  KAMOIZAN RAPHAEL  1989  C.S. DE GRAVENCHON (FRANCE)  FRA  96  96 
90  FIORINI COSIMO  1985  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  93  93 
90  PANAMAROU ALIAKSEI  1988  DUSTSH Minsk  BLR  93  93 
92  Miao jingwei  ????  CHN-Guargdong  CHN  92  92 
92  SANTAMBROGIO MATTIA  1990  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  92  92 
92  TSOUROUNAKIS ANTONIOS  1986  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  92  92 
95  FIORUCCI ROBERTO  1972  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  89  89 
96  CINELLI GIULIO  1990  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  88  88 
96  BURAKOV ANDREY  1988  KSPN  RUS  88  88 
96  WU YUE LONG  1990  GUANGXI (CHINA)  CHN  88  88 
99  CHOULAKIS MICHAIL  1990  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  87  87 
99  BORISENKO DENIS  1990  SVERDLOVSK TEAM  RUS  87  87 
99  RAESE Tom  1987  TSC ROSTOCK 1957 E.V.  GER  87  87 
102  CAVINA ANDREA  1980  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  86  86 
102  HEINZE RICHARD  1989  FEZ BERLIN  GER  46  40  86 
104  TAMBINI DANIELE  1990  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  85  85 
105  Samih Ahmed  1992  POLICE CLUB  EGY  84  84 
106  Saigalov Ctanislav  1980  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  81  81 
107  NEGRELLO NICOLA  1985  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  32  48  80 
108  Coufal, Jan  1990  CZE-Nemo Zlin  CZE  79  79 
109  TESTONI GIAN LUCA  1990  SUB BOLOGNA (ITALY)  ITA  78  78 
109  SANCHEZ ENRIQUEZ MIGUEL  1990  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  78  78 
111  FEDOROV DMITRIY  1988  SPUTNIK KRASNOYARSK  RUS  76  76 
112  OEFNER CHRISTOPH  1990  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  75  75 
113  KLEINE BENJAMIN  1989  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  74  74 
114  Musil, Tomas  1988  CZE-Delfin Tabor  CZE  73  73 
115  Hany Hassan  1989  Shooting  EGY  72  72 
116  Jiang Xinchu  1983  CHN-Guargdong  CHN  72  72 
116  K÷vy, Bence  1990  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  72  72 
116  PAPADOPOULOS MICHAIL  1982  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  72  72 
116  COVILI SEBASTIEN  1990  SPONDYLE CLUB ANTIBES (FRANCE)  FRA  72  72 
120  SOROKIN ALEKSANDR  1987  SPUTNIK KRASNOYARSK  RUS  70  70 
121  SHEBL AHMED  1991  POLICE CLUB  EGY  69  69 
122  Danyi Gabor, Andras  1990  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  68  68 
122  Karpyuk, Roman  1990  VORONEHZ  RUS  68  68 
122  KAPLUK ALEXANDER  1990  TAGANROG  RUS  68  68 
125  SOLIMAN EL SAYED BARUKI  1985  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  66  66 
125  TSEPETIS AIMILIOS  1980  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  66  66 
127  FLORENSA PIJUAN RICARDO  1977  C.N. ALMENAR  ESP  38  27  65 
128  MICHALKIEWICZ KAROL  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  64  64 
129  BEER MICHAEL  1984  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  63  63 
130  Hatem Omar    Nubien General Club  EGY  62  62 
131  MANGINO MARCO  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  62  62 
131  Orlov, Oleksiy  1992  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  62  62 
131  ORLOV OLEKSIJ  1992  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  62  62 
134  Szajnert, Witold  1968  POL NEPTUN Gdansk  POL  60  60 
134  UEHARA YUTO  1988  JPn  60  60 
134  Dudtchenko Pavel  1987  STC DELFIN  RUS  60  60 
134  LAZZERETTI UGO  1977  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  60  60 
138  SHAMA ESLAM  1985  POLICE CLUB  EGY  59  59 
139  GEHBAUER MARVIN  1989  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  58  58 
139  CHASTAN HUGO  1990  HYPOCAMPUS - (FRANCE)  FRA  58  58 
141  Abd Elfatah Serag  1990  POLICE CLUB  EGY  57  57 
142  BASIM MOHAMED MOKHTAR OMAR  1993  POLICE CLUB  EGY  57  57 
143  MPOULTADAKIS EMMANUIL  1985  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  56  56 
143  BATTISTA ALEX  1982  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  56  56 
145  Magdy Mohamed  1996  Suez Canal  EGY  54  54 
145  Seyam Ibrahim  1986  Suez Canal  EGY  54  54 
147  INIESTA SEVILLANO GREGORIO  1989  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP  54  54 
148  Raafat Eslam    Shooting  EGY  52  52 
149  BALOKAS LOUKAS  1986  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  52  52 
150  CIEMINSKI MICHAL  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  50  50 
151  Hosny Ahmed  1993  POLICE CLUB  EGY  49  49 
152  SANTINELLO IGOR  1982  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  49  49 
152  SARKISYAN ARSHAK  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  49  49 
154  Adel Mohamed    Suez Canal  EGY  48  48 
154  Tarek Mohamed    Elghaba  EGY  48  48 
156  DI FEDE MATTIA  1989  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  48  48 
156  SKIBINSKI KONRAD  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  48  48 
158  KONDRATENKO Alexey  1987  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  46  46 
159  LUPPI MIRKO  1988  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  42  45 
160  Mohamed Ahmed    Nubien General Club  EGY  44  44 
160  Reda Moustafa  1990  Smouha  EGY  44  44 
162  PRZYBYLSKI LUKASZ  1988  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  44  44 
162  SIVIERO DIEGO  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  44  44 
164  PERPINA SANCHEZ ADRIA  1990  C.N. ALMENAR  ESP  43  43 
165  GEORGIADIS GEORGIOS  1973  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  42  42 
165  ALONSO PORTELA Ivan  1979  MEDITERRANI  ESP  42  42 
167  Neverovich Vladislav    UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  40  40 
168  DEL MOPRAL MATEOS Javier  1975  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP  40  40 
168  MOHAMED AHMED NAGY Mohamed  1993  POLICE CLUB  EGY  40  40 
170  SAHIM ABDEL TAWAB Ahmed  1992  POLICE CLUB  EGY  39  39 
171  Tarif Mohamed    Sporting  EGY  38  38 
172  BOTELLERO FABREGUES GERARD  1988  NATATIO X TOTHOM  ESP  38  38 
172  BADILLO ENRIQUEZ Salvador Yared  1990  UNAM-PUMAS  MEX  38  38 
172  Vandlik, Tomas  1989  SVK-Delfin Zilina  SVK  38  38 
172  ANZUINI LUCA  1990  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  38  38 
176  Mahmoud Mohamed  1993  Shooting  EGY  36  36 
176  Sherif Ahmed  1988  Yacht  EGY  36  36 
178  HEYNE NORBERT  1986  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  36  36 
179  RODRIGUEZ MUNOZ Carlos  1990  NATATIO X TOTHOM  ESP  35  35 
180  AHEMD ABD EL-FATAH Serag  1990  POLICE CLUB  EGY  34  34 
180  REGGIANI DANIELE  1983  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  34  34 
182  Hassan Aly    Shooting  EGY  32  32 
183  MARCHELLI THIERRY  1988  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  32  32 
183  RONCAROLO MANUEL  1995  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  32  32 
185  STASI FRANCESCO  1990  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  31  31 
185  SBARIGIA MICHELE  1987  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  31  31 
187  RODRIGUEZ MUNOZ MIGUEL  1981  MEDITERRANI  ESP  30  30 
187  PALMER COMAS Damia  1990  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  30  30 
187  BADILLO ENRIQUEZ Salvador Yared  1990  UNAM-PUMAS  MEX  30  30 
190  CONSIGLIO BERNARDO  1994  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  29  29 
190  FIGINI ANDREA  1980  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  29  29 
192  ARABKIN SERGEY  1988  EST Maardu FC  EST  28  28 
192  INIESTA SEVILLANO JOSE MIGUEL  1968  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP  28  28 
192  SANTINELLO THOMAS  1988  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  28  28 
195  Elshazly Kareem    Sporting  EGY  27  27 
196  ZEGKINOGLOU FOIVOS - IOANNIS  1986  O.E.NA. PIRAEUS (GREECE)  GRE  27  27 
196  TORRES REVELLES JUAN JOSE  1989  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  27  27 
198  Alhussieny Adham    Elghaba  EGY  26  26 
198  Hussein Hassan  1993  Suez Canal  EGY  26  26 
200  LARRAZA MAIZA Xabier  1988  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  26  26 
201  MONGE AROCENA PATXI  1967  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP  24  25 
201  BONGIORNI SIMONE  1987  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  25  25 
203  Abd Elaziz Mohamed    Suez Canal  EGY  24  24 
204  MILAN ALBERTO  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  24  24 
205  MIRABILE LUCA  1994  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  23  23 
205  HAHNKE Markus  1990  FEZ BERLIN  GER  23  23 
207  Moaaz Ahmed    Nubien General Club  EGY  22  22 
208  NEGRELLO Nicola  1985  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  22  22 
208  LUPPI Mirko  1988  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  22  22 
208  ZIELINSKI Julius  1985  FEZ BERLIN  GER  22  22 
208  REUS VIDAL Antonio  1982  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  22  22 
212  Ahmed Salah Alden    Nubien General Club  EGY  21  21 
213  BABINI MATTEO  1984  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  20  20 
214  Mohamed Amr  1985  Suez Canal  EGY  19  19 
214  Salah Karem    Yacht  EGY  19  19 
216  AOUIDAD ANTOINE  1982  PARIS PALME OLYMPIQUE(FRANCE)  FRA  19  19 
217  Ahmed Mooas  1990  Nubien General Club  EGY  18  18 
217  Abd Elaziz Mohamed    Suez Canal  EGY  18  18 
219  FRANCESE NICOLO'  1989  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA  18  18 
220  Mohamed Abd Elrahman  1993  Shooting  EGY  17  17 
221  PANZARINI MARCO  1974  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  17  17 
222  Hossam Ahmed  1992  Sporting  EGY  16  16 
223  PEGHETTI DAVIDE  1989  SUB BOLOGNA (ITALY)  ITA  16  16 
224  ABDELKHALEK SAMI  1979  PARIS PALME OLYMPIQUE(FRANCE)  FRA  15  15 
224  URKIOLA ELORZA AITOR  1988  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  15  15 
226  Ezat Adham  1991  Nubien General Club  EGY  14  14 
227  HINOJOSA GONZALEZ Raul  1979  A.E BELLSPORT  ESP  14  14 
227  MUIA ROMAIN  1989  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  14  14 
227  DASKALAKIS DIMOKRITOS  1993  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  14  14 
230  BRET JULIEN  1988  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  13  13 
230  LEVADA RUBES  1978  RK GERONIMO ZAGREB (CROATIA)  CRO  13  13 
230  BENFENATI ALESSANDRO  1986  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  13  13 
230  NERI ALESSANDRO  1988  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  13  13 
234  DE CEGLIE DAVIDE  1990  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  12  12 
234  RAMELLO G.LUCA  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  12  12 
234  ZANETTE SAMUELE  1980  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  12  12 
237  SARASOLA MUGIKA GORKA  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  11  11 
237  BELLOMO MATTEO  1989  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  11  11 
239  GARIN GARMENDIA JUAN JOSE  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  10  10 
239  AFANASJEV VIACHESLAV  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  10  10 
239  BRILHAULT HUGUES  1980  PARIS PALME OLYMPIQUE(FRANCE)  FRA  10  10 
239  AOUIDAD ANTOINE  1982  PARIS PALME OLYMPIQUE(FRANCE)  FRA  10  10 
243  GIANOLA MAURO  1969  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
244  Aly Mahmoud    Yacht  EGY 
244  Ashraf Khaled    Sporting  EGY 
246  SANZ ARRONIZ XABIER  1982  A.D. SAN JUAN (SPAIN)  ESP 
246  DE MIGUEL MARTINEZ XABIER  1976  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP 
246  VANDINI PAOLO  1958  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
249  FONTANESI LUCA  1995  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA 
249  DI GIESI MICHELE  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA 
249  MARTINI VALERIO  1975  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA 
252  BASTUS CAMON Xavier  1978  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP 
252  KULLAK JOSEF  1987  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER 
254  Ahmed Rami    Nubien General Club  EGY 
254  Tarek Mohamed  1991  Elghaba  EGY 
256  SABATER PLANELLES BORJA  1980  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP 
257  LUQUE EIZAGIRRE IBAI  1990  TOLOSALDEA IKT (SPAIN)  ESP 
257  ASURMENDI GUEMBE OSCAR  1989  C.N. TAFALLA (SPAIN)  ESP 
257  MIZZULINICH BRUNO  1996  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA 
257  DALLE CRODE ANDREA  1970  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
257  BELLETTI GIANLUCA  1976  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA 
262  Osama Mahmoud  1990  Hars Hodod  EGY 
263  SCHILIRO' MARCO  1984  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA 
263  INSAUSTI IRUARRIZ AITOR  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP 
263  FIORINI DAVIDE  1975  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
263  PRESTIPINO MARCO  1990  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA 
263  ZINNI CLAUDIO  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA 
268  Gadallah Mohamed  1989  POLICE CLUB  EGY 
269  LARRAZA MAIZA XABIER  1988  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP 
269  TOSELLI DAVID  1981  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA 
271  Elsayed Amin  1989  Smouha  EGY 
271  CURLETTI ROBERTO  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA 
271  SOSTARIC VLADIMIR  1990  DSV SODERICA KOPRIVNICA (CROATIA)  CRO 
271  Ahmed Amin  1989  Smouha  EGY 
271  NIKOLAI TOVER  1982  SK FORTUNA  EST 
Women (seniors)
PlaceNameGr.Birth dateTeamNationRound 1Round 2Round 3Round 4Round 5FinalSum
DYELOVA KATERYNA  1983  CSTK - SIGMA  UKR  150  130  142  422 
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  146  128  111  134  408 
SHLYAKHOVSKA OLGA  1984  CSTK - SIGMA  UKR  134  126  142  402 
KASIMOVA YANA  1984  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  42  150  139  112  401 
KRAVCHUK VASILISA  1987  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  100  139  150  389 
PEREZ Alix Victoria  1980  CLUB DEPORTIVO CAFAM (COLOMBIA)  COL  130  131  123  384 
TATKOVA ANNA  1988  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  134  105  138  377 
RADKEVICH LIUDMILA  1987  CSTK - SIGMA  UKR  139  121  96  356 
ADAYKINA NATALIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  78  121  105  127  353 
10  PIKINER IRINA  1990  CSTK - SIGMA  UKR  138  134  74  346 
11  NIKOLAENKO DARINA  1988  CSTK - SIGMA  UKR  120  114  108  342 
12  KONONOVA ELENA  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  128  87  111  326 
13  REKA KATERYNA  1989  CSTK - SIGMA  UKR  108  114  96  318 
14  LIANG YAOYUE  1989  GUANGXI (CHINA)  CHN  150  138  288 
15  Baozhen, Zhu  1988  CHN-Guargdong  CHN  142  142  284 
16  CHUEVA ANNA  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  108  111  64  283 
17  SHVEDINA ANNA  1986  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  102  78  93  273 
18  CALLEGARI MARTA  1990  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  150  111  261 
19  BARABANOVA Elena  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  88  82  90  260 
20  MAKSIMOVA MARINA  1988  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  39  128  88  255 
21  BABICH NATALIA  1985  TEAM 47 - SKF 81  RUS  36  129  88  253 
22  ZHONG JIEXIA  1985  GUANGXI (CHINA)  CHN  146  105  251 
23  Bakanova Elena    SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  72  85  92  249 
24  Jing, Li  1988  CHN-Guargdong  CHN  134  115  249 
25  HIRSCFELDT TINA  1985  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  150  96  246 
26  Jiao, Liu  1988  CHN-Guargdong  CHN  133  100  233 
27  DEDYUKH SVETLANA  1986  TOMSK STATE UNIVERISTY  RUS  114  114  228 
28  ZORDAN ELENA  1990  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  134  90  224 
29  CHEN XIAOPING  1984  GUANGXI (CHINA)  CHN  127  92  219 
30  AHMED SHAMA ESRAA  1990  POLICE CLUB  EGY  82  126  208 
31  OBADAVA KATSIARYNA  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  103  99  202 
32  POZII ANNA  1985  CSTK - SIGMA  UKR  69  58  75  202 
33  SCHREIBER FRANZISKA  1988  FEZ BERLIN  GER  96  105  201 
34  HUANG JIEFEN  1987  GUANGXI (CHINA)  CHN  118  81  199 
35  HOLUBEV ALIONA  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  121  59  180 
36  Xin, Yu  1988  CHN-Guargdong  CHN  92  88  180 
37  Yasianovich Volga    BLR DOSAAF-1  BLR  130  45  175 
38  FALEEVA Alla  1984  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  78  87  165 
39  Huanshan, Xu  1988  CHN-Guargdong  CHN  150  150 
40  ZAKI YASSMIN  1988  POLICE CLUB  EGY  66  81  147 
41  HAASE CAROLIN  1990  FEZ BERLIN  GER  66  81  147 
42  Wirtz Melinda    Hungarian Team  HUN  65  78  143 
43  Xu huanshan  1988  CHN-Guargdong  CHN  142  142 
44  BARKAWITZ SUSANN  1975  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  69  69  138 
44  HEITZ Camille  1986  TOP  FRA  138  138 
46  Karolyi, Csilla  1989  HUN-E¸tv¸s Dpse Oroshaza  HUN  136  136 
46  ZUKAUSKAITE STANISLAVA  1990  LTU Vilnius VSM  LTU  74  62  136 
48  MANONELLES CARBONELL MERITXELL  1988  C.N. ALMENAR  ESP  50  84  134 
48  HOSSAM YAKOUT Norhan  1990  POLICE CLUB  EGY  72  62  134 
50  BER ANNA  1989  TOMSK STATE UNIVERISTY  RUS  131  131 
51  PLESKYTE LINA  1989  Swimm School Kaunas  LTU  130  130 
51  KOTCHETKOVA Alona  1987  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP  130  130 
51  Dzhavakhishvili Medea  1988  Novosibirsk  RUS  130  130 
54  AMMETTO CLAUDIA  1986  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  128  128 
55  KHOVILOVA OXANA  1989  VORONEHZ  RUS  72  54  126 
56  LEPILINA EKATERINA  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  121  121 
57  VIERO GIORGIA  1988  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  117  117 
58  Debreczeni, Hajnalka  1980  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  116  116 
59  Shabaan Sameha  1987  POLICE CLUB  EGY  64  51  115 
60  TRUSZCZYNSKA KATARZYNA  1990  POL TORUNCZYK Torun  POL  115  115 
60  MATTHES NICOLE  1985  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  115  115 
62  Eremcova Sofia  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  50  63  113 
63  SEREGNI PETRA  1990  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  112  112 
64  Dudas, Zita  1990  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  108  108 
64  Kopcsa, Kamilla  1988  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  108  108 
66  AHMED YOUNIS Aja  1996  POLICE CLUB  EGY  56  51  107 
67  RADCHENKO RARIA  1989  TOMSK STATE UNIVERISTY  RUS  107  107 
68  GRANKINA Ekaterina  1987  TOMSK STATE UNIVERISTY  RUS  105  105 
69  BABKINA Maria  1987  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  102  102 
69  Szekely, Lilla  1986  HUN-Bacsviz - Kvsc Kecskemet  HUN  102  102 
69  TSIKLI ANASTASIA  1978  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  102  102 
72  Kochneva Anastasia    FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  99  99 
73  EL-SAYED NOURHAN  1992  POLICE CLUB  EGY  99  99 
73  MURABITO SERENA  1988  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  99  99 
73  KOZLACHKOVA SVETLANA  1990  TEAM 47 - SKF 81  RUS  99  99 
73  KRASNOGOR TATYANA  1988  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  99  99 
77  Marincakova, Nikola  1988  SVK-Ksp Triton  SVK  96  96 
77  Nechitaylo Ganna  1980  Altayskiy kray  RUS  96  96 
77  LAZEBRIY YANA  1987  UKR Motor Seech Zaporoge  UKR  96  96 
77  Kwapisiewicz, Agnieszka  1989  POL NEPTUN Gdansk  POL  96  96 
81  GROSJEAN MARINE  1989  UNION QUIPER NATATION (FRANCE)  FRA  94  94 
81  ALLEGRETTI FEDERICA  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  94  94 
83  MUELLER CHRISTINE  1978  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  93  93 
83  CASILLO CINDY  1985  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  93  93 
85  BENETTI GIULIA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  56  34  90 
86  FANTONI AURELIA  1990  MONOPALME CLUB MOYEUVRE (FRANCE)  FRA  89  89 
87  DONATO ALESSANDRA  1989  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  87  87 
87  Patsera, Viktoria  1990  UKR-Dyss-21 Kiev  UKR  87  87 
87  JUDIT BERMAN QUINTANA  1988  C.N. ALMENAR  ESP  87  87 
90  YAKOUT REEM  1995  POLICE CLUB  EGY  42  44  86 
91  Tylova, Nada  1990  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  85  85 
92  GARBETTA JESSICA  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  84  84 
92  Svozilova, Zuzana  1989  CZE-Ksp Olomouc  CZE  84  84 
94  GIANOLA MARTA  1976  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  83  83 
94  SAINT JOURS lisa  1982  TOP  FRA  83  83 
96  Birute Lasaite    Swimm School Kaunas  LTU  30  52  82 
97  BAKHANTSOVA YULIYA  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  81  81 
98  WITTAMANN Alice  1978  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  40  40  80 
98  BOETTCHER BEATRICE  1989  FEZ BERLIN  GER  35  45  80 
100  CASSANELLI ALICE  1988  NUOVO NUOTO BOLOGNA (ITALY)  ITA  79  79 
101  MERCURI ANNA  1982  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  78  78 
102  LECOMTE LAURA  1988  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  77  77 
103  BARONCINI SILVIA  1985  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  75  75 
103  PILZ SANDRA  1980  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  75  75 
105  FONTANESI ALESSIA  1996  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  74  74 
106  SIMANOVSKAYA SVETLANA  1970  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  36  37  73 
107  CAROSI GAIA  1989  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  73  73 
108  Turi, Kinga  1989  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  72  72 
108  Ëcsai, Dorottya  1987  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  72  72 
108  JANCZAK KAROLINA  1990  POL NEPTUN Gdansk  POL  22  50  72 
108  QUENTIN Veronique  1982  TOP  FRA  72  72 
108  FERRARESI FRANCESCA  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  72  72 
113  HASSE Anika  1988  FEZ BERLIN  GER  31  40  71 
113  DELIZE MARION  1990  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  71  71 
115  Yakout Norhan  1990  POLICE CLUB  EGY  70  70 
116  OTTOLINI COSTANZA  1996  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  70  70 
116  LYAKINA DARIA  1990  TEAM 47 - SKF 81  RUS  70  70 
116  LOPEZ HINOJOSA CRISTINA  1988  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  70  70 
119  Jna Ribasauskaite    Swimm School Kaunas  LTU  68  68 
120  Osama Dina    Nubien General Club  EGY  67  67 
121  SEHAM AHMED EL-KARMA SEHAM  1990  POLICE CLUB  EGY  67  67 
121  KOPPING Carolin  1988  TSC ROSTOCK 1957 E.V.  GER  67  67 
123  CANNAVO' SARA  1992  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  66  66 
123  BISCAZZO LINDA  1987  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  66  66 
125  UNT ANNA  1985  KOHTLA-JARVE VEESPORDIKLUBI  EST  64  64 
126  CARRIERI VERONICA  1993  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  63  63 
126  GARELLI VALENTINA  1995  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  63  63 
128  TAYAMA YUKI  1990  JPn  62  62 
128  KOC KATARZYNA  1988  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  62  62 
130  SMIRNOVA OLGA  1989  EST Maardu FC  EST  60  60 
131  Yousef Khadega    Nubien General Club  EGY  58  58 
132  WECKENER KATHARINA  1984  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  58  58 
132  CANTELLI FEDERICA  1995  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  58  58 
134  Shama Esraa  1990  POLICE CLUB  EGY  57  57 
135  GIANNAKOPOULOU ATHINA  1979  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  56  56 
135  Hostinska, Petra  1982  CZE-Ksp Olomouc  CZE  56  56 
137  MALBERTI MARTA  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  55  55 
137  IZQUIERDO CUESTA Sara  1986  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP  55  55 
139  KAMOSKA IRYNA  1987  BLR DOSAAF-1  BLR  54  54 
139  ROJO ARENAL Susana  1984  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  54  54 
139  ALMAZOVA NATALJA  1987  KOHTLA-JARVE VEESPORDIKLUBI  EST  54  54 
139  IVASCENKOVA VIKTORIJA  1990  LTU Vilnius VSM  LTU  54  54 
143  Salah Aya  1988  Nubien General Club  EGY  52  52 
144  BRUNOT GARAU Laura  1988  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  51  51 
145  MIR PIZARRO MONTSERRAT  1984  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP  50  50 
146  TERLYAHINA KARINA  1990  KEMEROVO  RUS  48  48 
146  PICCHIO ELEONORA  1990  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  48  48 
148  Sayed Nourhan  1992  POLICE CLUB  EGY  47  47 
149  Aiad Hala  1993  Suez Canal  EGY  46  46 
150  PORTAL JULIE  1990  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  46  46 
150  DONADELLO VIOLA  1990  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  46  46 
150  LLORENTE ARMENDARIZ MAITE  1989  C.N. TAFALLA (SPAIN)  ESP  46  46 
150  SATTAROVA GALIJA  1983  EST Maardu FC  EST  46  46 
154  SOTO ARMA?ANZAS ISABEL  1987  A.D. SAN JUAN (SPAIN)  ESP  45  45 
155  ARREGUI LASA AMAIA  1982  C.D. AMAYA (SPAIN)  ESP  44  44 
155  TOKARSKA RENATA  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  44  44 
155  SMIRNOVA JELENA  1987  EST Maardu FC  EST  44  44 
155  SCHLAEPFER CLELIA  1990  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI  44  44 
155  SMIRNOVA EKATERINA  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  44  44 
160  MODOL IGLESIAS Marta  1990  NATATIO X TOTHOM  ESP  42  42 
161  Galal Rasha  1987  Nubien General Club  EGY  40  40 
161  Salah Salma  1990  POLICE CLUB  EGY  40  40 
163  ZANNONI CARLOTTA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  40  40 
163  GRZELAK ALEKSANDRA  1990  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  40  40 
165  Polozhenzeva, Iryna  1989  DARNITSA-303  UKR  39  39 
166  OSMANSKA DIANA  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  38  38 
167  Esmat Marwa    Elghaba  EGY  37  37 
168  Mohey Rodina    Nubien General Club  EGY  36  36 
169  YOUNIS AYA  1995  POLICE CLUB  EGY  36  36 
169  SMIRNOVA Maria  1987  KOHTLA-JARVE VEESPORDIKLUBI  EST  36  36 
169  TOMASSI ALESSIA  1995  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA  36  36 
172  AYMAN ALBIER GINA  1994  POLICE CLUB  EGY  35  35 
173  ANGER WENCKE  1988  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  34  34 
173  DIAZZI LISA  1993  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  34  34 
173  PORTA PEREZ Carolina  1984  CLUB NATACIO MONTJUIC  ESP  34  34 
176  Wu xi  1989  GUANGXI (CHINA)  CHN  33  33 
177  MALAVASI GIULIA  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  32  32 
178  AHMED ZAKARA Sohaila  1992  POLICE CLUB  EGY  30  30 
179  RODZEWICZ AGATA  1989  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  29  29 
180  BONGIORNI GIULIA  1993  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  28  28 
180  AVILA RANCHAL Irene  1990  A.E BELLSPORT  ESP  28  28 
182  Jakus Lada  1980  Nautilus  CRO  27  27 
183  ROIG SERRANO SILVIA  1978  MEDITERRANI  ESP  26  26 
184  LACENOVÁ ERIKA  1990  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  25  25 
184  ISOLA ELISABETTA  1990  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  25  25 
186  MODENA SILVIA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  23  23 
186  GALUPPO DEBORAH  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  23  23 
188  MIZZULINICH ANASTASIA  1995  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  22  22 
188  ARAKELYAN Galina    ROSTO - SKA PURVO  RUS  22  22 
188  Labodi, Laura  1980  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  22  22 
188  Krasnenkova Anastasiia  1991  SPORTUN  RUS  22  22 
192  MENDIZABAL ARROABARRENA AINHOA  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  21  21 
193  SCOZZOLI GAIA  1995  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  20  20 
194  PERSAKI DIAMANTOULA  1988  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  18  18 
195  PIRONE CAROLE  1981  C.C.N.P. (FRANCE)  FRA  16  16 
196  NATELLA MONIA  1994  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  15  15 
196  SALAH AD-DIN Salma  1990  POLICE CLUB  EGY  15  15 
196  SALI MARTA  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  15  15 
199  NAVARRO OLMOS Elena  1990  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  14  14 
200  POTKONJAK ANA  1989  RK GERONIMO ZAGREB (CROATIA)  CRO  13  13 
200  GARMENDIA ZUAZNABAR ALAZNE  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  13  13 
200  PANTELIDI ALEXANTRA  1977  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  13  13 
203  DE NITTIS GIULIA  1994  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  12  12 
203  BURRI NATHALIE  1989  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI  12  12 
203  FERRANDIZ GONZALEZ Mireia  1980  A.E BELLSPORT  ESP  12  12 
206  MINARDI ELISA  1990  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  11  11 
207  CORDONE GIADA  1984  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  10  10 
208  BUGNOLI SILVIA  1973  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
209  FAVIA MONIA  1994  NEW LINE AMENDOLA ROMA (ITALY)  ITA 
210  ALDI LUCIA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
211  TOMMASSINI FEDERICA  1993  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
212  PILOTTI STEFANIA  1975  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA 
212  TSOMBOS-DIOS EVE  1990  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA