MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 200sf Round 2   Last updated : 02-11-2008 18:53:09 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SHEKERA DMYTRO  1992  CSTK - SIGMA  UKR  01:28.77  50 
Kopil Oleg    CSTK - SIGMA  UKR  01:30.26  46 
Szolcsak, Szabolcs  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  01:30.73  42 
Szabe, Zsolt  1992  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  01:33.77  39 
ODYNOKOV OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303  UKR  01:38.66  36 
Dimak, David  1993  HUN-E¸tv¸s Dpse Oroshaza  HUN  01:38.91  33 
ANTONENKO OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303  UKR  01:39.40  30 
KORISTIN ALEKSANDR  1991  VORONEHZ  RUS  01:39.70  27 
Nemeth, David  1994  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  01:41.10  24 
10  Chvala, David  1993  CZE-Nemo Zlin  CZE  01:43.16  22 
11  Kral, Vit  1993  CZE-Delfin Tabor  CZE  01:46.52  20 
12  Sulyok, Bence  1993  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  01:50.20  18 
13  Amelchugon, Alexander  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:51.95  16 
14  Mazac, Martin  1995  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  01:52.86  14 
15  Laureckis, Darius  1996  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  02:23.78  12 
  Zgoniako, Filipas  1995  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  DQ   
Girls (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
GODOVANA OLGA  1991  CSTK - SIGMA  UKR  01:35.24  50 
KUCHER IRYNA  1993  CSTK - SIGMA  UKR  01:36.95  46 
ROGALSKA SANDRA  1993  POL NEPTUN Gdansk  POL  01:42.21  42 
METELEVA EKATERINA  1992  KEMEROVO  RUS  01:43.31  39 
Svozilova, Marketa  1991  CZE-Ksp Olomouc  CZE  01:47.40  36 
Pivonkova, Aneta  1991  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  01:47.94  33 
Sakharitova, Tatiana  1993  TAGANROG  RUS  01:48.46  30 
Bondor, Orsolya  1991  SVK-Ksp Triton  SVK  01:49.49  27 
VILAMOVA ELISKA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  01:49.81  24 
10  CHOMUTOVÁ RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  01:52.59  22 
11  STRUCK AGATA  1995  DELFIN JASTARNIA  POL  01:55.65  20 
12  CIBULOVÁ ZUZKA  1993  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  01:57.07  18 
13  Struck, Patrycja  1992  DELFIN JASTARNIA  POL  02:00.10  16 
14  Holubova, Sarka  1996  CZE-Laguna Novy Jicin  CZE  02:00.55  14 
15  Sklenarova, Veronika  1993  CZE-Delfin Tabor  CZE  02:05.37  12 
16  Molnar, Bernadett  1995  HUN-Buvar SE Szolnok  HUN  02:05.59  10 
17  Bassettova, Nikola  1994  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  02:07.93 
18  Kovandova, Martina  1994  CZE-Delfin Tabor  CZE  02:08.95 
19  Senanszky, Flera  1995  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  02:09.50 
20  Pronkul, Eugenija  1997  LTU-Gintaras Klaipeda  LTU  02:11.02 
  Habjanic, Elena  1992  SVN-Maribor  SVN  DNF   
Men (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Kanye, Denes  1976  HUN-Murena Ubk Szeged  HUN  01:25.62  50 
Rezinikov, Nikolai  1988  RUS-Kuban Rosto  RUS  01:26.67  46 
PRUS SERGEY  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:28.57  42 
Rozkladka Iaroslav    CSTK - SIGMA  UKR  01:29.55  39 
Lichenko Oleksandr    CSTK - SIGMA  UKR  01:29.82  36 
Scasny, Patrik  1989  SVK-Ksp Triton  SVK  01:30.43  33 
SAPRIKIN IGOR  1980  TAGANROG  RUS  01:30.68  30 
Kekai, Daniel  1988  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  01:33.42  27 
K÷vy, Bence  1990  HUN-Debreceni Buvarklub  HUN  01:34.45  24 
10  Coufal, Jan  1990  CZE-Nemo Zlin  CZE  01:36.31  22 
11  CHOMUT MIROSLAV  1989  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  01:41.04  20 
12  Vandlik, Tomas  1989  SVK-Delfin Zilina  SVK  01:41.60  18 
13  Orlov, Oleksiy  1992  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  01:45.24  16 
Women (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  01:33.55  50 
Jing, Li  1988  CHN-Guargdong  CHN  01:34.69  46 
SHLYAKHOVSKA OLGA  1984  CSTK - SIGMA  UKR  01:34.81  42 
NIKOLAENKO DARINA  1988  CSTK - SIGMA  UKR  01:36.14  39 
Karolyi, Csilla  1989  HUN-E¸tv¸s Dpse Oroshaza  HUN  01:38.95  36 
Jiao, Liu  1988  CHN-Guargdong  CHN  01:39.45  33 
Marincakova, Nikola  1988  SVK-Ksp Triton  SVK  01:40.01  30 
Svozilova, Zuzana  1989  CZE-Ksp Olomouc  CZE  01:40.95  27 
Turi, Kinga  1989  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  01:42.09  24 
10  Labodi, Laura  1980  HUN-Kaposvari Adorjan SE  HUN  01:44.19  22 
11  Wirtz Melinda    Hungarian Team  HUN  01:44.82  20 
12  Patsera, Viktoria  1990  UKR-Dyss-21 Kiev  UKR  01:46.53  18 
13  Hostinska, Petra  1982  CZE-Ksp Olomouc  CZE  01:46.69  16 
14  Ëcsai, Dorottya  1987  HUN-Matrai Eromu Visonta  HUN  01:50.04  14 
15  JANCZAK KAROLINA  1990  POL NEPTUN Gdansk  POL  02:02.61  12