12. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2017
Results for 50bf Round 3   Last updated : 24-09-2017 12:41:46 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
Boys (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
LUKOWICZ MARCIN  |
2000  |
UKS MANTA KOSCIERZYNA  |
POL  |
00:19.95  |
50  |
2  |
ALIASHKEVICH SIARHEI  |
2001  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:20.26  |
46  |
3  |
UNDOZEROV ANDREI  |
2000  |
SK KULDLEST  |
EST  |
00:20.28  |
42  |
4  |
GALKOWSKI BLAZEJ  |
2001  |
UKS TRYTON OLECKO  |
POL  |
00:20.34  |
39  |
5  |
KOCSIS MARCELL  |
2001  |
BACSVIZ-KVSC  |
HUN  |
00:20.36  |
36  |
6  |
YAKUBENKA ALIAKSANDR  |
2000  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:20.42  |
33  |
7  |
WISNIEWSKI KACPER  |
2000  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:21.20  |
30  |
7  |
POLTAVETS SERHII  |
2002  |
DARNITSA-303  |
UKR  |
00:21.20  |
30  |
9  |
MASALSKI PAWEŁ  |
2002  |
OSN AMFIPRION OLECKO  |
POL  |
00:21.28  |
24  |
9  |
CHSHERBAKOV RATIBOR  |
2002  |
ALMATY  |
KAZ  |
00:21.28  |
24  |
11  |
POLCHANOV MYKYTA  |
2000  |
SADKO SEVERODONETSK  |
UKR  |
00:21.35  |
20  |
12  |
SEVRUK OSKAR  |
2001  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:21.39  |
18  |
13  |
POLTAVSKYI MAKSYM  |
2002  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:21.41  |
16  |
14  |
ACTIS PERINETTI AMEDEO  |
2001  |
ASD DELFINO BIELLA  |
ITA  |
00:21.82  |
14  |
15  |
SIODMIAK SZYMON  |
2002  |
KS LAGUNA_24 TORUĐ  |
POL  |
00:22.02  |
12  |
16  |
SAŁATA ADAM  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:22.13  |
10  |
16  |
MAKESHIN YEGOR  |
2002  |
ALMATY  |
KAZ  |
00:22.13  |
10  |
18  |
KROPIDLOWSKI SZYMON  |
2002  |
UKS MANTA KOSCIERZYNA  |
POL  |
00:22.21  |
7  |
19  |
LAVESO LUCA  |
2001  |
ASD DELFINO BIELLA  |
ITA  |
00:22.22  |
6  |
20  |
OSUSKY ADAM  |
2002  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:22.28  |
5  |
21  |
HAIDAMAKHA MYKYTA  |
2002  |
SC AQUALADER KIEV_2  |
UKR  |
00:22.38  |
4  |
22  |
VISBEK EDVIN  |
2000  |
SK KULDLEST  |
EST  |
00:22.48  |
3  |
23  |
GABRIS SAMUEL  |
2001  |
SPORT CLUB SENEC  |
SVK  |
00:23.43  |
2  |
24  |
KAVALCINSKAS ARTURAS  |
2001  |
VILNIUS SPORT CENTRE  |
LTU  |
00:23.64  |
1  |
25  |
VOISHCHIEV SERHII  |
2002  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:23.65  |
1  |
26  |
ŠUMENKOV MARK  |
2003  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:23.80  |
1  |
27  |
RANISZEWSKI OSKAR  |
2003  |
KS LAGUNA_24 TORUĐ  |
POL  |
00:23.91  |
1  |
28  |
KOZYR SERGII  |
2003  |
DARNITSA-303  |
UKR  |
00:24.15  |
1  |
29  |
BUSMA MARTYNAS  |
2003  |
VILNIUS SPORT CENTRE  |
LTU  |
00:25.11  |
1  |
30  |
SEIDMAMMADOV MIRYUSIF  |
2005  |
ARGO UJUMISKLUBI  |
EST  |
00:27.56  |
1  |
Girls (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
UHLIROVA DANIELA  |
2001  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:23.38  |
50  |
2  |
KOZYR ANNA  |
2000  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:23.39  |
46  |
3  |
ILNYTSKA VALERIIA  |
2000  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:24.14  |
42  |
4  |
HUMERCZYK MARTA  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:24.16  |
39  |
5  |
KONIUKHOVA ANNA  |
2000  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:24.37  |
36  |
6  |
KHRYPUNOVA TETIANA  |
2003  |
SADKO SEVERODONETSK  |
UKR  |
00:24.53  |
33  |
7  |
BAN NADZEYA  |
2001  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:24.54  |
30  |
8  |
TIITSU DOLORES  |
2001  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:24.79  |
27  |
9  |
PIECHOCKA SYLWANA  |
2002  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:24.87  |
24  |
10  |
GORYS KLAUDIA  |
2001  |
KLUB SPORTOWY NAUTILUS JASTRZ#BIE -ZDROJ  |
POL  |
00:24.89  |
22  |
11  |
ŚWIĘCKA JULIA  |
2000  |
UKS AURUS URSYNOW WARSAW  |
POL  |
00:25.06  |
20  |
12  |
DANKO SOFIIA  |
2005  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:25.22  |
18  |
13  |
PACYNA EMILIA  |
2004  |
KLUB SPORTOWY NAUTILUS JASTRZ#BIE -ZDROJ  |
POL  |
00:25.42  |
16  |
14  |
NEDA VASILIAUSKAITE  |
2002  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:25.43  |
14  |
15  |
DENISSOVA ANNA  |
2004  |
MAARDU FC_1  |
EST  |
00:25.56  |
12  |
16  |
METSPALU IREEN  |
2005  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:26.10  |
10  |
17  |
GREN JULIA  |
2004  |
UKS MANTA KOSCIERZYNA  |
POL  |
00:26.52  |
8  |
18  |
CARBONARA REBECCA  |
2001  |
ALBA SPORT TORINO A.S.D.  |
ITA  |
00:26.55  |
7  |
19  |
MILDA EMUZYTE  |
2002  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:26.78  |
6  |
20  |
BOCCIA ILARIA  |
2000  |
ELYSIUM SPORT SSDARL  |
ITA  |
00:26.79  |
5  |
21  |
KASPRZAK REBEKA  |
2004  |
UKS TRYTON OLECKO  |
POL  |
00:27.26  |
4  |
21  |
IWANOWSKA JULIA  |
2004  |
KS LAGUNA_24 TORUĐ  |
POL  |
00:27.26  |
4  |
23  |
SELINA CEPAITE  |
2003  |
HIPERIONAS  |
LTU  |
00:27.63  |
2  |
24  |
SZWICHTENBERG WIKTORIA  |
2003  |
UKS MANTA KOSCIERZYNA  |
POL  |
00:27.77  |
1  |
25  |
MACHNACZ DARIA  |
2004  |
UKS TRYTON OLECKO  |
POL  |
00:28.65  |
1  |
Men (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KOLODIAZHNYI DANYLO  |
1995  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:19.39  |
50  |
2  |
SKALAZUB ALIAKSEI  |
1989  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:19.56  |
46  |
3  |
GAVRILOV DZMITRY  |
1992  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:19.63  |
42  |
4  |
RUBAN VLADYSLAV  |
1997  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:19.81  |
39  |
5  |
LIASHENKO GLIB  |
1998  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:20.09  |
36  |
6  |
BURYAK ILLYA  |
1999  |
DARNITSA-303  |
UKR  |
00:20.13  |
33  |
7  |
KOSINA GERGO  |
1996  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:20.14  |
30  |
8  |
HALAICHUK PETRO  |
1998  |
SC AQUALADER KIEV_2  |
UKR  |
00:20.17  |
27  |
9  |
VISNEVSKIJ EDVIN  |
1997  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:20.23  |
24  |
10  |
ŻELECHOWSKI RAFAŁ  |
1996  |
UKS AURUS URSYNOW WARSAW  |
POL  |
00:20.63  |
22  |
11  |
STEPANCHUK YEVHEN  |
1994  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:20.65  |
20  |
12  |
LILISHENTSEV ALEKSANDR  |
1996  |
SK FORTUNA  |
EST  |
00:20.68  |
18  |
13  |
SPUDVILAS DOMINYKAS  |
1994  |
LVJC VILNIUS_1  |
LTU  |
00:20.85  |
16  |
14  |
NIKITENKO ARTJOM  |
1999  |
MAARDU FC_1  |
EST  |
00:20.87  |
14  |
15  |
GRUDININ VLADISLAV  |
1997  |
TOMSK REGION  |
RUS  |
00:20.90  |
12  |
16  |
REKOS ALEXANDER  |
1997  |
SPORT CLUB SENEC  |
SVK  |
00:20.98  |
10  |
17  |
OSUSKY DOMINIK  |
1998  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:20.99  |
8  |
18  |
LUNKIS EGIDIJUS  |
1995  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:21.51  |
7  |
19  |
GIOLITO STEFANO  |
1995  |
ALBA SPORT TORINO A.S.D.  |
ITA  |
00:22.17  |
6  |
20  |
RUDZINSKI MACIEJ  |
1992  |
UKS AURUS URSYNOW WARSAW  |
POL  |
00:22.35  |
5  |
21  |
AUGUSTIN SAMUEL  |
1999  |
KVS BARAKUDA SALA  |
SVK  |
00:22.36  |
4  |
22  |
JULIUS LUKOSIUS  |
1999  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:22.63  |
3  |
23  |
TERRANOVA ANDREA  |
1998  |
ALBA SPORT TORINO A.S.D.  |
ITA  |
00:22.86  |
2  |
Women (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
SENANSZKY PETRA  |
1994  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:20.62  |
50  |
2  |
VARGA KRISZTINA  |
1996  |
KAPOSVARI_1.MCM-DIAMANT ADORJAN SE.  |
HUN  |
00:21.72  |
46  |
2  |
PIKINER IRYNA  |
1990  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:21.72  |
46  |
4  |
VARABEI MARYNA  |
1991  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:22.12  |
39  |
5  |
PISARCZYK AMELIA  |
1998  |
KLUB SPORTOWY NAUTILUS JASTRZ#BIE -ZDROJ  |
POL  |
00:22.63  |
36  |
6  |
PRENTKA WERONIKA  |
1997  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:22.68  |
33  |
7  |
MORENO ALEGRIA DIANA PAOLA  |
1991  |
BARRACUDAS  |
COL  |
00:22.70  |
30  |
8  |
ZITO FEDERICA  |
1998  |
ELYSIUM SPORT SSDARL  |
ITA  |
00:22.84  |
27  |
9  |
SKRYPEL KSENIIA  |
1990  |
UKRAINE NATIONAL TEAM  |
UKR  |
00:22.93  |
24  |
10  |
HRASKOVA ZUZANA  |
1999  |
KVS BARAKUDA SALA  |
SVK  |
00:23.08  |
22  |
11  |
MALACHOWSKA JULIA  |
1999  |
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEZ  |
POL  |
00:23.10  |
20  |
12  |
GABALOVA NINA  |
1998  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:23.56  |
18  |
13  |
PRYBYSH ANNA  |
1998  |
SC AQUALADER KIEV_1  |
UKR  |
00:23.68  |
16  |
14  |
ONDRUSKOVA MARIA  |
1999  |
KSP DELFIN ZILINA  |
SVK  |
00:23.93  |
14  |
15  |
SZUCS REBEKA  |
1999  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:23.97  |
12  |
16  |
VAREIKAITE LAURA  |
1995  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:24.21  |
10  |
17  |
ALINA VENCKUTE  |
1993  |
KLAIPEDOS GINTARAS SC  |
LTU  |
00:24.45  |
8  |
18  |
IEVA ZURUMSKAITE  |
1993  |
HIPERIONAS  |
LTU  |
00:24.81  |
7  |
19  |
UYTTEWALL NICOLE  |
1995  |
ASD NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI  |
ITA  |
00:25.17  |
6  |
20  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
00:25.24  |
5  |
21  |
POLIAKOVA OLEKSANDRA  |
1997  |
SC AQUALADER KIEV_2  |
UKR  |
00:25.64  |
4  |
22  |
RZEWUSKA ADA  |
1997  |
UKS AURUS URSYNOW WARSAW  |
POL  |
00:25.65  |
3  |
23  |
ROMANELLI GIULIA  |
1996  |
ALBA SPORT TORINO A.S.D.  |
ITA  |
00:25.87  |
2  |
24  |
LOBPREISOV SOPHIA  |
1999  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:26.20  |
1  |