MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Round 6   Final  



10. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2015
Results for 800sf Golden Final   Last updated : 14-10-2015 18:17:29 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
Boys (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
BUKOR ADAM  1999  KVS BARAKUDA  SVK  06:45.38  50 
GALTSEV VLADYSLAV  1999  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:02.36  46 
GEORGE EMAD  1998  SHOTING CAIRO  EGY  07:06.44  42 
AHMED ADEL  1999  SHOTING CAIRO  EGY  07:08.53  39 
MAZEN NAEIM  1998  SEMOHA  EGY  07:11.47  36 
OMAR SHERIF  1998  ABO KIER  EGY  07:15.81  33 
SAMY GAMAL  1998  ISMAILY CLUB  EGY  07:23.91  30 
GURSU SAYAR  1998  BAKIRKOY ATASPOR KULUBU  TUR  07:24.81  27 
MOHAMED NABIL KHALED  2000  EL GHABA  EGY  07:25.98  24 
10  TKALENKO BORYS  2001  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:30.22  22 
11  ZEYAD MOHAMED  2001  POLICE  EGY  07:31.15  20 
12  ABD ELRAHMAN AYMAN  2001  POLICE  EGY  07:31.31  18 
13  MOHAMED SALEH  2002  FACULTY OF VICTORY CLUB  EGY  07:43.00  16 
14  SEAF ELDIN ABDELRAHMAN  2000  SEMOHA  EGY  07:44.06  14 
15  HAZEM NADER  2000  ABO KIER  EGY  07:50.54  12 
Girls (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
IVANOVA ANASTASIIA  1999  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:36.13  50 
SOKOLOVSKA KATERYNA  1998  DARNITSA-303 KIEV  UKR  07:37.77  46 
BORMINA TATIANA  1998  ST-PETERSBURG-1  RUS  07:41.68  42 
LEVCHUK MARIIA  1998  ST-PETERSBURG-1  RUS  07:47.78  39 
MALYSHKO ANASTASIIA  1998  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:49.38  36 
HABIBA WALEED  1999  SHOTING CAIRO  EGY  07:56.93  33 
HAYDI MAGDY  1998  SHOTING CAIRO  EGY  07:58.66  30 
OMNIA TAREK  2001  EL GHABA  EGY  08:15.82  27 
MARYEM SAYED  2001  EL GHABA  EGY  08:34.31  24 
10  MONA MOHAMED  1999  SEMOHA  EGY  08:48.08  22 
11  NADA ALHUSSNI  1999  POLICE  EGY  08:49.10  20 
12  YUSTINA SAMIR  1999  GEZIRA YOUTH  EGY  08:59.01  18 
13  FARAH SHERIF  1999  SEMOHA  EGY  09:00.68  16 
14  RAWAN MOHAMED  2002  FACULTY OF VICTORY CLUB  EGY  09:16.75  14 
Men (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
ODYNOKOV OLEKSANDR  1993  DARNITSA-303 KIEV  UKR  06:39.25  50 
SMIRNOV EVGENY  1994  SVERDLOVSK REGION  RUS  06:45.16  46 
ZHONG WENTAO  1994  CHINA  CHN  06:49.45  42 
ABANOB SARWAT  1993  SEMOHA  EGY  06:59.15  39 
PORYVAEV MIKHAIL  1995  KRASNOYARSKIY REGION  RUS  07:04.99  36 
VOLKOV SERGEI  1994  KRASNOYARSKIY REGION  RUS  07:17.17  33 
AMR KHALED  1998  POLICE  EGY  07:30.91  30 
OSAMA ABBAS  1996  ARMY CLUB  EGY  07:38.63  27 
AKRAM MOHAMED  1997  OLYMPIC  EGY  07:46.67  24 
10  MAHMOUD MOUSTAFA  1999  POLICE  EGY  07:50.37  22 
11  AHMED MOUSTAFA  1996  EL GHABA  EGY  08:06.51  20 
12  AHMED AMR  1996  EL GHABA  EGY  08:51.14  18 
13  AHMED SALEH  1997  FACULTY OF VICTORY CLUB  EGY  09:27.38  16 
Women (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SUN YITING  1994  CHINA  CHN  07:01.02  50 
BORISOVA NADEZDA  1993  MOSCOV REGION  RUS  07:03.45  46 
ZHUANG ZHU  1997  CHINA  CHN  07:06.62  42 
KRASNGOR TETIANA  1988  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:07.43  39 
CHUMAK IULIA  1996  SC AQUALEADER_1 KIEV  UKR  07:10.48  36 
OLEYNIKOVA YEVGENIYA  1994  DARNITSA-303 KIEV  UKR  07:20.92  33 
TROFYMETS IANA  1987  TONUS-MOTOR SICH ZAPORIZHA  UKR  07:22.11  30 
OLOVIANISHNIKOVA ALENA  1990  TOMSK REGION  RUS  07:43.65  27 
RADWA MOHAMED  1997  EL GHABA  EGY  08:08.26  24 
10  HAGAR ALAA ALDIN  1996  POLICE  EGY  08:13.06  22 
11  MARRAM ABD ELSLAM  1998  ARMY CLUB  EGY  08:33.24  20 
12  YASMIN ABDOU  1998  ARMY CLUB  EGY  08:57.58  18 
13  RODINA AMR  1997  SHOTING CAIRO  EGY  09:03.00  16 
14  NOURAN IBRAHIM_  1997  FACULTY OF VICTORY CLUB  EGY  09:27.22  14 
15  REHAM SAID  2001  SEMOHA  EGY  10:25.18  12