MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Round 6   Final  



10. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2015
Results for 50sf Round 6   Last updated : 14-10-2015 18:17:18 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
Boys (juniors) 50sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
PODHORNY PETR  1998  UHLOMOST - SPORT MOST  CZE  00:17.27  50 
DI IANNI THEO  2000  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:17.45  46 
DI LAURA ALESSANDRO  1998  NUOTO CLUB PRALINO BIELLA  ITA  00:17.48  42 
SHAPOVALOV VLADISLAV  1998  ROSTOV REGION  RUS  00:17.56  39 
FOJTIK LUKAS  1998  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:17.91  36 
SKACANYO FILIP  1998  KSP NEPTUN - SLOVAKIA  SVK  00:18.02  33 
CRISCI TOMMASO  2000  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:18.30  30 
ZAGAR IGOR  1998  RK GERONIMO ZAGREB  CRO  00:18.48  27 
ALAIMO LEONARD  1999  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  BEL  00:19.20  24 
10  KLOPAN TONI  1998  KPA KOSTRENA  CRO  00:19.46  22 
11  CASTVEN LUKAS  2001  KSP ZRALOK BRATISLAVA  SVK  00:19.91  20 
12  BOROVICKA JAN  1998  KSP OLOMOUC  CZE  00:19.92  18 
12  ZUGMEYER COLAS  2001  FFESSM TEAM - FRANCE  FRA  00:19.92  18 
14  MELOTTI MATTIA  1999  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:20.62  14 
15  DE LA CRUZ GABRIEL  2000  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:20.87  12 
16  REVERBEL GABIN  2000  PAYS D'AIX NATATION  FRA  00:21.17  10 
17  RAMIREZ JUAN JOSE  2000  ESTURIONES  COL  00:21.21 
18  KELEMEN RENE  2001  KPA DRAVA VARAZDIN  CRO  00:21.30 
19  DECKY MARTIN  2000  KSP OLOMOUC  CZE  00:21.45 
20  LICEK DAVID  1999  KPM PULEC PRAHA  CZE  00:21.55 
21  VASICEK RENE  2001  SKORPEN PREROV  CZE  00:21.87 
22  HRUSKA MATĚJ  2001  AQUA KLUB LIBEREC  CZE  00:23.94 
23  HANZLIK JAN  2003  AQUA KLUB LIBEREC  CZE  00:23.98 
Girls (juniors) 50sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
ALICICCO EUGENIA  1999  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:19.67  50 
FANTON NOEMI  2000  NUOTO CLUB PRALINO BIELLA  ITA  00:19.75  46 
KREPELKOVA KLARA  1998  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:19.77  42 
SMIRNOVA ELIZAVETA  1999  ROSTOV REGION  RUS  00:20.72  39 
MADONIA CHIARA  1998  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:20.96  36 
DEREROVA KAROLINA  2000  UHLOMOST - SPORT MOST  CZE  00:21.02  33 
CHROMCOVA TEREZA  2000  KSP OLOMOUC  CZE  00:21.07  30 
ZIZKOVA KAROLINA  2000  UHLOMOST - SPORT MOST  CZE  00:22.00  27 
OLMASTRONI SOFIA  2001  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:22.01  24 
10  MOGETTA ARIANNA  1999  NEWLINE-AGEPISIS ROMA  ITA  00:22.06  22 
11  BERTOKOVA BERNADETTA  1998  KVS BARAKUDA  SVK  00:22.07  20 
12  DUSSAUGE JULIA  2000  PAYS D'AIX NATATION  FRA  00:22.55  18 
13  POLAKOVA KRISTYNA  1999  AQUA KLUB LIBEREC  CZE  00:22.63  16 
14  CHEMIN EMILIE  2001  PAYS D'AIX NATATION  FRA  00:22.77  14 
15  LABEID ZOUARI SIWAR  1998  TUNISIAN NATIONAL TEAM  TUN  00:23.20  12 
16  LAURIE HUERTA-VIVES  1998  TOULOUSE METROPOLE PALMES  FRA  00:23.21  10 
17  CHOVANCOVA JOHANKA  2001  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:23.70 
18  MALINOWSKA LENA  2000  KSP ZRALOK BRATISLAVA  SVK  00:23.82 
19  KOSNACOVA MONIKA  1999  KSP ZRALOK BRATISLAVA  SVK  00:24.62 
20  PADALIKOVA KATERINA  2003  SKORPEN PREROV  CZE  00:26.49 
Men (seniors) 50sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
FUMAROLA CESARE  1985  SWEET TEAM MODENA ASD  ITA  00:16.30  50 
CRISTOFARI GIONA  1993  SWEET TEAM MODENA ASD  ITA  00:16.59  46 
MUSARRA SIMONE  1990  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:17.38  42 
ZEUNER SIDNEY  1996  TAUCHCLUB NEMO PLAUEN E.V.  GER  00:17.63  39 
NASSI FRANCESCO  1998  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:17.66  36 
KONJEDIC STEFANO  1997  ASD EURO TEAM TORINO - ITALY  ITA  00:18.25  33 
SEMINERIO DAVIDE  1994  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:18.70  30 
CIANFONI MASSIMILANO  1995  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:18.89  27 
CHIUMENTO MIRKO  1996  NEWLINE-AGEPISIS ROMA  ITA  00:21.54  24 
10  LONGIN DORIAN  1998  KPA KOSTRENA  CRO  00:25.84  22 
11  HITREC CHRISTIAN  1999  KPA KOSTRENA  CRO  00:26.68  20 
Women (seniors) 50sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
BARONCINI SILVIA  1985  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:19.26  50 
NANETTI VIRGINIA  1993  RECORD TEAM BOLOGNA A.S.D.  ITA  00:20.77  46 
BAYEROVA BARBORA  1998  KPM PULEC PRAHA  CZE  00:20.91  42 
DIRKMAAT FARIDA  1992  NEWLINE-AGEPISIS ROMA  ITA  00:20.93  39 
BEN HAJ ROMDHAN MARIEM  1997  TUNISIAN NATIONAL TEAM  TUN  00:21.03  36 
KUHNREICH DANIELA  1995  USS DARIO GONZATTI GENOVA - ITALY  ITA  00:21.48  33 
MONSALVE MARIA ISABEL  1997  ESTURIONES  COL  00:21.51  30 
SCHNEIDER DIANA  1987  TAUCHCLUB NEMO PLAUEN E.V.  GER  00:21.57  27 
DUJARDIN DELPHINE  1969  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  BEL  00:21.68  24 
10  CAROSI GAIA  1989  SSDDS BELLE ARTI ROMA  ITA  00:22.55  22