10. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2015
Results for 50sf Round 2   Last updated : 14-10-2015 18:17:16 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
Boys (juniors) 50sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
PODHORNY PETR  |
1998  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:17.04  |
50  |
2  |
ZALEVSKII NAZARII  |
1999  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:17.68  |
46  |
3  |
ESHKILEV VIKTOR  |
1998  |
PERMSKIY KRAY  |
RUS  |
00:18.58  |
42  |
4  |
KULEBAKIN YAROSLOV  |
1998  |
KEMEROVO REGION  |
RUS  |
00:18.67  |
39  |
5  |
BARKIN ANDREI  |
1998  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:18.72  |
36  |
6  |
MENC MIROSLAV  |
1999  |
AQUA KLUB LIBEREC  |
CZE  |
00:18.73  |
33  |
7  |
KHAMBIR MAKSYM  |
1999  |
SPORTSCHOOL -21 KIEV  |
UKR  |
00:18.86  |
30  |
7  |
ZAGAR IGOR  |
1998  |
RK GERONIMO ZAGREB  |
CRO  |
00:18.86  |
30  |
9  |
SAMSONCHYK YAUHENI  |
1999  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:19.05  |
24  |
10  |
POLTAVETS ANDRII  |
2000  |
SPORTSCHOOL UKRAINE  |
UKR  |
00:19.09  |
22  |
11  |
JANCSOVICS DANIEL  |
1998  |
DVCSH UBSE  |
HUN  |
00:19.22  |
20  |
12  |
DUKA NIKITA  |
1999  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
00:19.42  |
18  |
13  |
KADAR-NEMETH KRISTOF  |
2000  |
BACSVIZ-KVSC_1  |
HUN  |
00:19.46  |
16  |
14  |
SUSHCHENKO VITALII  |
2000  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:19.68  |
14  |
14  |
ABD ELRAHMAN AHMED  |
2001  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:19.68  |
14  |
16  |
BOROVICKA JAN  |
1998  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
00:19.86  |
10  |
17  |
KIS ROLAND  |
2000  |
BACSVIZ-KVSC_1  |
HUN  |
00:19.92  |
8  |
18  |
SHEVERDIAKOV MAKSYM  |
2001  |
SC AQUALEADER_2 KIEV  |
UKR  |
00:20.04  |
7  |
19  |
AHMED MOHAMED  |
1998  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:20.11  |
6  |
20  |
MILASAUSKAS LUKAS  |
1998  |
LVJC VILNIUS  |
LTU  |
00:20.38  |
5  |
21  |
CASTVEN LUKAS  |
2001  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:20.44  |
4  |
22  |
VIDINEVIC ANDREJ  |
2000  |
LVJC VILNIUS  |
LTU  |
00:20.46  |
3  |
23  |
GALKOWSKI BLAZEJ  |
2001  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE - ZDROJ  |
POL  |
00:20.86  |
2  |
24  |
KLINDUKHOV VOLODYMYR  |
2001  |
DARNITSA-303 KIEV  |
UKR  |
00:20.99  |
1  |
25  |
KONCEK MIKULAS  |
1999  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:21.25  |
1  |
26  |
KOCSIS MARCELL  |
2001  |
BACSVIZ-KVSC_2  |
HUN  |
00:21.28  |
1  |
27  |
VASICEK RENE  |
2001  |
SKORPEN PREROV  |
CZE  |
00:21.35  |
1  |
28  |
OZKAN MUMIN  |
1998  |
TENIS YUZME KAYAK SPORT CLUP  |
TUR  |
00:21.41  |
1  |
29  |
ZSEMBERI BENDEGUZ  |
1998  |
AMPHORA BUVAR KLUB  |
HUN  |
00:21.52  |
1  |
30  |
LYASHUK DAVYD  |
2002  |
DARNITSA-303 KIEV  |
UKR  |
00:21.97  |
1  |
31  |
VERES DAVID  |
1999  |
AMPHORA BUVAR KLUB  |
HUN  |
00:21.98  |
1  |
32  |
KRYSKOV MATVIY  |
2001  |
SC PEDAGOGICAL UNIVERSITY KH.  |
UKR  |
00:23.15  |
1  |
Girls (juniors) 50sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
AGUIRRE JOYA PAULA ALEJANDRA  |
1999  |
PRONAT BOGOTA  |
COL  |
00:18.84  |
50  |
2  |
KREPELKOVA KLARA  |
1998  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
00:19.80  |
46  |
3  |
KUKHAR KATERYNA  |
2000  |
SPORTSCHOOL UKRAINE  |
UKR  |
00:20.29  |
42  |
4  |
GALYTSKA VIKOTRIA  |
2001  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:20.81  |
39  |
5  |
SHAGAROVA ANASTASIYA  |
2000  |
PERMSKIY KRAY  |
RUS  |
00:20.87  |
36  |
6  |
BERNARD MARINE  |
1998  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES  |
FRA  |
00:21.11  |
33  |
7  |
ZIBTSEVA IRYNA  |
1998  |
SPORTSCHOOL UKRAINE  |
UKR  |
00:21.24  |
30  |
8  |
SHIPILINA ANASTASIIA  |
1999  |
PERMSKIY KRAY  |
RUS  |
00:21.29  |
27  |
9  |
IRZIKEVICIUTE GABIJA  |
1999  |
LVJC VILNIUS  |
LTU  |
00:21.30  |
24  |
10  |
TROLLEROVA ELISKA  |
2000  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:21.36  |
22  |
11  |
SAVCHENKO DARIA  |
2000  |
DARNITSA-303 KIEV  |
UKR  |
00:21.53  |
20  |
11  |
MANN JETTE  |
1998  |
TC FEZ BERLIN  |
GER  |
00:21.53  |
20  |
13  |
KNOGOTKOVA DARIIA  |
1998  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:21.56  |
16  |
14  |
MONORI FANNI  |
1999  |
BACSVIZ-KVSC_1  |
HUN  |
00:21.78  |
14  |
15  |
LEONIUK OLIWIA  |
1999  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE - ZDROJ  |
POL  |
00:21.79  |
12  |
16  |
DEREROVA KAROLINA  |
2000  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:21.84  |
10  |
17  |
SYCH OLENA  |
1998  |
SPORTSCHOOL -21 KIEV  |
UKR  |
00:21.90  |
8  |
18  |
SVOBODOVA BARBORA  |
2001  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
00:22.10  |
7  |
19  |
GORYS KLAUDIA  |
2001  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE - ZDROJ  |
POL  |
00:22.23  |
6  |
20  |
MUKHAI VALERIA  |
2000  |
SPORTSCHOOL -21 KIEV  |
UKR  |
00:22.26  |
5  |
21  |
BERTOKOVA BERNADETTA  |
1998  |
KVS BARAKUDA  |
SVK  |
00:22.50  |
4  |
22  |
DOBRANSZKY HANNA  |
2000  |
DEBRECENI BUVARKLUB  |
HUN  |
00:22.56  |
3  |
23  |
PLOKSTYTE GABIJA  |
1998  |
LVJC VILNIUS  |
LTU  |
00:22.62  |
2  |
24  |
KOTHENCZ PETRA  |
2002  |
MAKOI USZO KLUB  |
HUN  |
00:23.14  |
1  |
25  |
KOSNACOVA MONIKA  |
1999  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:23.39  |
1  |
25  |
YASMIN IBRAHIM  |
2000  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:23.39  |
1  |
27  |
KREMMER DANIELLA  |
1999  |
AMPHORA BUVAR KLUB  |
HUN  |
00:24.32  |
1  |
28  |
GELIR SIMGE  |
2000  |
TENIS YUZME KAYAK SPORT CLUP  |
TUR  |
00:24.88  |
1  |
29  |
LICKOVA TEREZA  |
1999  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
00:25.01  |
1  |
30  |
STEPANOVAITE GABRIELE  |
2001  |
GINTARAS KLAIPEDA SC  |
LTU  |
00:25.08  |
1  |
31  |
MOHAMED HASSAN RWAN  |
2001  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:26.55  |
1  |
32  |
PADALIKOVA KATERINA  |
2003  |
SKORPEN PREROV  |
CZE  |
00:27.45  |
1  |
33  |
OZKUTUKCU YONCA  |
2002  |
TENIS YUZME KAYAK SPORT CLUP  |
TUR  |
00:27.67  |
1  |
Men (seniors) 50sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KRATZOPOULOS LOUKAS  |
1991  |
HELLENIC SWIMMING FEDERATION  |
GRE  |
00:15.88  |
50  |
2  |
MAZAC MARTIN  |
1995  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
00:16.04  |
46  |
3  |
SYDORENKO DMYTRO  |
1988  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:16.52  |
42  |
4  |
POSCHART MAX  |
1994  |
TAUCHCLUB NEMO PLAUEN E.V.  |
GER  |
00:16.94  |
39  |
5  |
TROFYMETS DMYTRO  |
1986  |
TONUS-MOTOR SICH ZAPORIZHA  |
UKR  |
00:17.00  |
36  |
6  |
KOKKINOS THOMAS  |
1994  |
HELLENIC SWIMMING FEDERATION  |
GRE  |
00:17.02  |
33  |
7  |
BIAZMEN ALIAKSANDR  |
1993  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:17.04  |
30  |
8  |
MAKARAU YAHOR  |
1992  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:17.20  |
27  |
9  |
GOLOVLIOV MYKYTA  |
1996  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:17.42  |
24  |
10  |
PRONIN ANTON  |
1996  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
00:17.71  |
22  |
11  |
LAZARCHUK PAVLO  |
1996  |
SC AQUALEADER_2 KIEV  |
UKR  |
00:17.94  |
20  |
12  |
MANASEK JIRI  |
1996  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
00:18.16  |
18  |
13  |
MITAKOS VASILEIOS  |
1996  |
AC LARISSAIKOS - TITANES  |
GRE  |
00:18.30  |
16  |
14  |
PRYSCHEPNYY OLEKSANDR  |
1985  |
SC AQUALEADER_2 KIEV  |
UKR  |
00:18.32  |
14  |
15  |
SEZGIN ENIS  |
1995  |
TENIS YUZME KAYAK SPORT CLUP  |
TUR  |
00:19.22  |
12  |
16  |
VUKASINOVIC STEFAN  |
1995  |
SRK AQUAMONT  |
SRB  |
00:19.27  |
10  |
17  |
CIMBUREK JOSEF  |
1988  |
KP PARDUBICE  |
CZE  |
00:19.54  |
8  |
18  |
SHADY MAMDOUH  |
1997  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:20.07  |
7  |
19  |
KAROLYI SZABOLCS  |
1992  |
EOTVOS DPSE  |
HUN  |
00:20.19  |
6  |
20  |
HANZLICEK MARTIN  |
1990  |
UHLOMOST - SPORT MOST  |
CZE  |
00:20.63  |
5  |
21  |
YASSER MOHAMED SHERIF  |
1998  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
00:23.38  |
4  |
Women (seniors) 50sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
PEREZ RUBIO ALIX VICTORIA  |
1980  |
PRONAT BOGOTA  |
COL  |
00:18.53  |
50  |
2  |
KOHNERT LISA  |
1995  |
SC DHFK LEIPZIG (TC)  |
GER  |
00:18.74  |
46  |
3  |
ANTONIAK ANASTASIIA  |
1997  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:18.77  |
42  |
4  |
NISIOTI ALEXANDRA  |
1997  |
GLAFKOS SCP  |
GRE  |
00:19.72  |
39  |
5  |
KAROLYI CSILLA  |
1989  |
EOTVOS DPSE  |
HUN  |
00:19.75  |
36  |
6  |
DUDAS ZITA  |
1990  |
MURENA SZEGEDI USZO ES BK.  |
HUN  |
00:20.45  |
33  |
7  |
YASHCHUK OLENA  |
1996  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
00:21.44  |
30  |
8  |
SHACKOVA ALINA  |
1995  |
KEMEROVO REGION  |
RUS  |
00:21.58  |
27  |
9  |
PÕCZE JULIA  |
1997  |
AMPHORA BUVAR KLUB  |
HUN  |
00:24.51  |
24  |
10  |
KESLOVA TEREZA  |
1996  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
00:25.27  |
22  |