9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 800sf Golden Final   Last updated : 26-10-2014 18:29:35 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
800sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
BUKOR ADAM  |
1995  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
06:42.43  |
50  |
2  |
GALTSEV VLADYSLAV  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
06:58.83  |
46  |
3  |
BESSOLOV ALEXANDER  |
1999  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
07:00.24  |
42  |
4  |
SILCHENKO VLADYSLAV  |
1993  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
07:09.55  |
39  |
5  |
KORNEEV NIKOLAY  |
1999  |
Voronezh Region  |
RUS  |
07:09.86  |
36  |
6  |
PRECH KACPER  |
1997  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
07:20.13  |
33  |
7  |
KHOVANOV DENYS  |
1998  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
07:26.24  |
30  |
8  |
VAJDA MAREK  |
1994  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
07:53.42  |
27  |
9  |
KOVARIK JAKUB  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
08:02.23  |
24  |
10  |
FEDORCHUK FEDOR  |
2000  |
Rostov region  |
RUS  |
08:12.59  |
22  |
11  |
TOKUNOV VLAS  |
1997  |
Darnitsa-303 (2)  |
UKR  |
08:22.03  |
20  |
12  |
GONDA ADAM  |
1998  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
08:39.75  |
18  |
13  |
WISNIEWSKI MIKOLAJ  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
09:11.89  |
16  |
14  |
WROTEK WOJCIECH  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
09:26.17  |
14  |
15  |
MAZAK TOMAS  |
1999  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
09:38.96  |
12  |
1  |
SELIVANOVA MARINA  |
1993  |
Voronezh Region  |
RUS  |
07:23.68  |
50  |
2  |
IVANOVA ANASTASIA  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
07:33.46  |
46  |
3  |
NALBANDIAN ALINA  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
07:35.00  |
42  |
4  |
SEMYKINA TATIANA  |
2000  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
07:35.40  |
39  |
5  |
SEMYKINA KSENIYA  |
1998  |
Voronezh Region  |
RUS  |
07:37.48  |
36  |
6  |
SENNIKOVA TAISIYA  |
2000  |
Tula Region  |
RUS  |
07:46.18  |
33  |
7  |
SOKOLOVSKA KATERYNA  |
1994  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
07:48.79  |
30  |
8  |
MALANCHII DARIA  |
1998  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
07:54.98  |
27  |
9  |
RZEPKA ZUZANNA  |
1997  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
07:55.26  |
24  |
10  |
LEVCHYK MARIIA  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
07:58.15  |
22  |
11  |
SANAMRAD DARYNA  |
1998  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
07:59.55  |
20  |
12  |
JANOSKOVA KATARINA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
08:00.32  |
18  |
13  |
BENESOVA DOMINIKA  |
1995  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
08:01.21  |
16  |
14  |
ZAKHAROVA VERONIKA  |
1999  |
Tula Region  |
RUS  |
08:01.28  |
14  |
15  |
JAKUSOVA NIKOLA  |
1995  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
08:05.61  |
12  |
16  |
RETTIG AGATA  |
2000  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
08:07.23  |
10  |
17  |
SHAKIROVA KARINA  |
2001  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
08:15.64  |
8  |
18  |
JURECKOVA NIKOLA  |
1997  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
08:18.09  |
7  |
19  |
ANDRONOVA VALERIA  |
2000  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
08:24.65  |
6  |
20  |
KLEMET TINA  |
1998  |
NEMO Plauen  |
GER  |
08:25.19  |
5  |
21  |
PALKOVA BARBORA  |
1996  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
08:34.72  |
4  |
22  |
SIMKOVA EMA  |
2001  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
08:38.95  |
3  |
23  |
HAUSDORF LARA  |
1998  |
SC Riesa Finswimming  |
GER  |
08:40.68  |
2  |
24  |
PETRIKOVICOVA VERONIKA  |
1996  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
08:58.08  |
1  |
25  |
SIMIAKOVA MIROSLAVA  |
2000  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
09:00.36  |
1  |
1  |
ODYNOKOV OLEKSANDR  |
1989  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
06:34.37  |
50  |
2  |
SHAFIGULIN ALEXEY  |
1987  |
Yaroslavl Region  |
RUS  |
06:38.00  |
46  |
3  |
SHCHERBININ MYKHAYLO  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
06:40.04  |
42  |
4  |
SMOLSKII ROMAN  |
1995  |
Tula Region  |
RUS  |
06:43.87  |
39  |
5  |
DE CEGLIE DAVIDE  |
1990  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
06:48.92  |
36  |
6  |
WEIHANG ZHOU  |
1990  |
Guang Dong  |
CHN  |
06:53.07  |
33  |
7  |
BATTISTA ALEX  |
1982  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
06:57.74  |
30  |
8  |
SOSNOVYY VLADYSLAV  |
1996  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
07:04.51  |
27  |
9  |
VOLKOV SERGEY  |
1994  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
07:04.75  |
24  |
10  |
ZHELIBA SERGII  |
1992  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
07:08.45  |
22  |
11  |
GRUBNIK DENIS  |
1988  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
07:15.99  |
20  |
12  |
DUDCHENKO PAVEL  |
1987  |
Tula Region  |
RUS  |
07:22.06  |
18  |
13  |
ZLNKA PETER  |
1996  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
07:59.79  |
16  |
14  |
NAUMENKO ROMAN  |
1996  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
08:11.08  |
14  |
1  |
YITING SUN  |
1994  |
Guang Dong  |
CHN  |
07:01.26  |
50  |
2  |
BORISOVA NADEJDA  |
1994  |
Moscow Region  |
RUS  |
07:03.44  |
46  |
3  |
CHUMAK IULIA  |
1996  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
07:07.59  |
42  |
4  |
ZHU ZHUANG  |
1996  |
Guang Dong  |
CHN  |
07:07.94  |
39  |
5  |
KRASNOGOR TETIANA  |
1985  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
07:21.06  |
36  |
6  |
OSMOLSKAIA ELENA  |
1993  |
Tomsk Region  |
RUS  |
07:22.12  |
33  |
7  |
URBITCKAIA ANASTASIIA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
07:23.59  |
30  |
8  |
SVOZILOVA ZUZANA  |
1989  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
07:23.97  |
27  |
9  |
OLIEINIKOVA YEVHENIIA  |
1990  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
07:31.71  |
24  |
10  |
MELOTTI NOEMI  |
1991  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
07:36.86  |
22  |
11  |
SMIRNOVA JELENA  |
1987  |
Maardu Finswimming Club  |
EST  |
07:44.96  |
20  |
12  |
VORONINA MARINA  |
1993  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
07:53.51  |
18  |
13  |
MONDUZZI SERENA  |
1996  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
07:56.43  |
16  |