9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 400sf Golden Final   Last updated : 26-10-2014 18:29:32 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
400sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
BUKOR ADAM  |
1995  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
03:06.84  |
50  |
2  |
SILCHENKO VLADYSLAV  |
1993  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:14.29  |
46  |
3  |
BESSOLOV ALEXANDER  |
1999  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
03:14.79  |
42  |
4  |
GALTSEV VLADYSLAV  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:20.81  |
39  |
5  |
KORNEEV NIKOLAY  |
1999  |
Voronezh Region  |
RUS  |
03:27.76  |
36  |
6  |
PRECH KACPER  |
1997  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
03:28.99  |
33  |
7  |
KHOVANOV DENYS  |
1998  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
03:29.57  |
30  |
8  |
KASHURIN IVAN  |
1999  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
03:35.02  |
27  |
9  |
SUSHCHENKO VITALII  |
2000  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
03:35.84  |
24  |
10  |
KRSEK JOZEF  |
1993  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
03:38.59  |
22  |
11  |
STUKALO YEVHENII  |
1995  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
03:39.86  |
20  |
12  |
PILNIK NIKITA  |
1999  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
03:41.82  |
18  |
13  |
MODRZYNSKI MACIEJ  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
03:44.29  |
16  |
14  |
VAJDA MAREK  |
1994  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
03:44.45  |
14  |
15  |
ARSLANOV RODION  |
99  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
03:46.69  |
12  |
16  |
TOKUNOV VLAS  |
1997  |
Darnitsa-303 (2)  |
UKR  |
03:59.64  |
10  |
17  |
FEDORCHUK FEDOR  |
2000  |
Rostov region  |
RUS  |
04:01.04  |
8  |
18  |
PRIBYLYNA JOZEF  |
2002  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
04:03.96  |
7  |
19  |
VASIL MICHAL  |
2001  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
04:04.80  |
6  |
20  |
SZTANKIER JAKUB  |
1999  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
04:09.85  |
5  |
21  |
WINSZCZYK PATRYK  |
2001  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
04:16.22  |
4  |
22  |
MAZAK TOMAS  |
1999  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
04:31.65  |
3  |
1  |
SELIVANOVA MARINA  |
1993  |
Voronezh Region  |
RUS  |
03:28.96  |
50  |
2  |
SOKOLOVSKA KATERYNA  |
1994  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:33.14  |
46  |
3  |
NALBANDIAN ALINA  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
03:33.98  |
42  |
4  |
SEMYKINA KSENIYA  |
1998  |
Voronezh Region  |
RUS  |
03:36.35  |
39  |
5  |
SEMYKINA TATIANA  |
2000  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
03:38.75  |
36  |
6  |
SENNIKOVA TAISIYA  |
2000  |
Tula Region  |
RUS  |
03:39.69  |
33  |
7  |
BORMINA TATIANA  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
03:41.01  |
30  |
8  |
IVANOVA ANASTASIA  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:41.60  |
27  |
9  |
SHAKIROVA KARINA  |
2001  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
03:45.26  |
24  |
10  |
KONDRATENKO NATALIA  |
1999  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
03:45.45  |
22  |
11  |
MALANCHII DARIA  |
1998  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:45.57  |
20  |
12  |
LEVCHYK MARIIA  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
03:45.98  |
18  |
13  |
RETTIG AGATA  |
2000  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
03:46.47  |
16  |
14  |
JANOSKOVA KATARINA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
03:47.54  |
14  |
15  |
BENESOVA DOMINIKA  |
1995  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
03:49.26  |
12  |
16  |
ZAKHAROVA VERONIKA  |
1999  |
Tula Region  |
RUS  |
03:50.81  |
10  |
17  |
JAKUSOVA NIKOLA  |
1995  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
03:52.44  |
8  |
18  |
JURECKOVA NIKOLA  |
1997  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
03:56.23  |
7  |
19  |
MICHALCAKOVA GABRIELA  |
1998  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
03:58.42  |
6  |
20  |
SAKHAROVA MARYNA  |
1996  |
Darnitsa-303 (2)  |
UKR  |
03:59.98  |
5  |
21  |
MALINOWSKA PAULA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
04:05.09  |
4  |
22  |
HAUSDORF LARA  |
1998  |
SC Riesa Finswimming  |
GER  |
04:06.05  |
3  |
23  |
ANDRONOVA VALERIA  |
2000  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
04:13.57  |
2  |
24  |
PETRIKOVICOVA VERONIKA  |
1996  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
04:13.93  |
1  |
25  |
SIMIAKOVA MIROSLAVA  |
2000  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
04:14.89  |
1  |
26  |
ODOROVA BEATA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
04:15.86  |
1  |
27  |
SOSINSKA ALEKSANDRA  |
1998  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
04:29.16  |
1  |
1  |
ODYNOKOV OLEKSANDR  |
1989  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:05.56  |
50  |
2  |
FIGINI STEFANO  |
1987  |
C.N. FIAMME ORO - ROMA -ITALY  |
ITA  |
03:08.02  |
46  |
3  |
SHAFIGULIN ALEXEY  |
1987  |
Yaroslavl Region  |
RUS  |
03:08.17  |
42  |
4  |
STEPANCHUK YEVGEN  |
1994  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:10.11  |
39  |
5  |
WEIHANG ZHOU  |
1990  |
Guang Dong  |
CHN  |
03:10.14  |
36  |
6  |
SHCHERBININ MYKHAYLO  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:10.16  |
33  |
7  |
DE CEGLIE DAVIDE  |
1990  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
03:11.54  |
30  |
8  |
SMOLSKII ROMAN  |
1995  |
Tula Region  |
RUS  |
03:12.29  |
27  |
9  |
MARKIN IEVGEN  |
1994  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
03:15.39  |
24  |
10  |
ZHELIBA SERGII  |
1992  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
03:16.99  |
22  |
11  |
BATTISTA ALEX  |
1982  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
03:18.36  |
20  |
12  |
SOSNOVYY VLADYSLAV  |
1996  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
03:20.42  |
18  |
13  |
VOLKOV SERGEY  |
1994  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
03:21.38  |
16  |
14  |
DUDCHENKO PAVEL  |
1987  |
Tula Region  |
RUS  |
03:29.98  |
14  |
15  |
NAUMENKO ROMAN  |
1996  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
03:39.42  |
12  |
16  |
ZLNKA PETER  |
1996  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
03:46.03  |
10  |
1  |
YITING SUN  |
1994  |
Guang Dong  |
CHN  |
03:19.60  |
50  |
2  |
ZHU ZHUANG  |
1996  |
Guang Dong  |
CHN  |
03:23.88  |
46  |
3  |
KONONOVA ELENA  |
90  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
03:23.91  |
42  |
4  |
ZHUKOVA SVITLANA  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:25.22  |
39  |
5  |
CHUMAK IULIA  |
1996  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
03:27.09  |
36  |
6  |
OSMOLSKAIA ELENA  |
1993  |
Tomsk Region  |
RUS  |
03:28.39  |
33  |
7  |
OLIEINIKOVA YEVHENIIA  |
1990  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:29.77  |
30  |
8  |
SVOZILOVA ZUZANA  |
1989  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
03:30.08  |
27  |
9  |
SMIRNOVA JELENA  |
1987  |
Maardu Finswimming Club  |
EST  |
03:31.45  |
24  |
10  |
URBITCKAIA ANASTASIIA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
03:35.96  |
22  |
11  |
MELOTTI NOEMI  |
1991  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
03:38.78  |
20  |
12  |
VORONINA MARINA  |
1993  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
03:47.57  |
18  |
13  |
MONDUZZI SERENA  |
1996  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
03:49.29  |
16  |
14  |
DEREVIANKO INNA  |
1995  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
03:52.05  |
14  |