9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 200bf Golden Final   Last updated : 26-10-2014 18:29:43 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
NURIEV RINAT  |
1997  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:22.68  |
50  |
2  |
DOFEK ONDREJ  |
1997  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:22.96  |
46  |
3  |
RYNDZEVICH ILYA  |
1997  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:23.55  |
42  |
4  |
KRAKOWIAK WALDEMAR  |
1998  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
00:23.60  |
39  |
5  |
KUKHAR MAKSYM  |
1994  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:23.63  |
36  |
6  |
BLASHCHANEVICH DANIIL  |
1998  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:23.70  |
33  |
7  |
DAUGELA KAROLIS  |
1993  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:23.84  |
30  |
8  |
SHTRAIKH LEV  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:24.21  |
27  |
9  |
SUSLENKOV ANTON  |
1997  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:24.38  |
24  |
10  |
VAJDA MAREK  |
1994  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:24.97  |
22  |
11  |
PANASENKO OLEKSANDR  |
1997  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:24.98  |
20  |
12  |
MODRZYNSKI MACIEJ  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:25.04  |
18  |
13  |
SENFTLEBEN DAVID  |
1997  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
00:25.25  |
16  |
14  |
AUGUSTIN SAMUEL  |
1995  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
00:25.47  |
14  |
15  |
KONTRIMAVICIUS BENAS  |
1999  |
Vilnius VSM  |
LTU  |
00:25.67  |
12  |
16  |
UTSIANSKI KIRYL  |
1998  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:25.93  |
10  |
17  |
EFREMOV NIKITA  |
1997  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:25.98  |
8  |
18  |
DANICKI PIOTR  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:26.57  |
7  |
19  |
KOVARIK JAKUB  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:26.83  |
6  |
20  |
GONDA ADAM  |
1998  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:26.96  |
5  |
21  |
SZTANKIER JAKUB  |
1999  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
00:27.24  |
4  |
22  |
MAZAK TOMAS  |
1999  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:28.66  |
3  |
1  |
HORAKOVA GABRIELA  |
1994  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:25.40  |
50  |
2  |
PISARCZYK AMELIA  |
1994  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:25.57  |
46  |
3  |
PRENTKA WERONIKA  |
1997  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
00:25.68  |
42  |
4  |
GUREVYCH KATERINA  |
1998  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:25.78  |
39  |
5  |
HARINA ANNA  |
1998  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:26.07  |
36  |
6  |
BAK ALEKSANDRA  |
1997  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:26.13  |
33  |
7  |
KLIMOVA ANASTASIIA  |
2000  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:26.16  |
30  |
8  |
KUKHAR KATERYNA  |
1996  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:27.29  |
27  |
9  |
PUSHKAREVA VALERIYA  |
1997  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:27.76  |
24  |
10  |
BAYEROVA BARBORA  |
1994  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:27.80  |
22  |
11  |
BEZMELNITSINA VARVARA  |
2001  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
00:28.30  |
20  |
12  |
NEKORANCOVA BARB0RA  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:28.32  |
18  |
13  |
SMIRNOVA ALENA  |
1999  |
TorunczykTorun  |
POL  |
00:28.39  |
16  |
14  |
NOVOZHILOVA MARINA  |
1994  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:28.75  |
14  |
15  |
PONCAKOVA KRISTYNA  |
1994  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:29.05  |
12  |
16  |
REKAWEK DARIA  |
1999  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:29.24  |
10  |
17  |
MIZEROVA VENDULA  |
1999  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:29.25  |
8  |
18  |
SOSINSKA ALEKSANDRA  |
1998  |
Termy Maltanskie & Fregata Swi  |
POL  |
00:29.32  |
7  |
19  |
GORYS KLAUDIA  |
1997  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:29.57  |
6  |
20  |
ODOROVA BEATA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:29.64  |
5  |
21  |
SHABUROVA EVGENIIA  |
2001  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:29.66  |
4  |
22  |
PETRIKOVICOVA VERONIKA  |
1996  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
00:29.74  |
3  |
23  |
SZALKOWSKA JAGNA  |
1997  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:29.97  |
2  |
24  |
CZARNOLEWSKA ANNA  |
1997  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
00:30.15  |
1  |
25  |
ANDRONOVA VALERIA  |
2000  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:30.19  |
1  |
26  |
MICHALCAKOVA GABRIELA  |
1998  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
00:30.35  |
1  |
27  |
SLIACKA ESTER  |
1997  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:30.63  |
1  |
28  |
KOHNKE JULIA  |
1999  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
00:30.67  |
1  |
1  |
SERYAKOV DMITRY  |
1991  |
Yaroslavl Region  |
RUS  |
00:22.12  |
50  |
2  |
SKALAZUB ALIAKSEI  |
1985  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:22.58  |
46  |
3  |
GAVRILOV DZMITRY  |
1988  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:23.00  |
42  |
4  |
JAROLIM JAKUB  |
1991  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:23.14  |
39  |
5  |
IVANEC ALEKSANDR  |
1987  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:23.25  |
36  |
6  |
KURAKO DMITRIY  |
1995  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:23.36  |
33  |
7  |
YATSENKO MYKHAILO  |
1987  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:23.38  |
30  |
8  |
FAMIGLIETTI ROBERTO  |
1995  |
NPS VAREDO - ITALY  |
ITA  |
00:23.43  |
27  |
8  |
DANILOV ALEXANDER  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:23.43  |
27  |
10  |
CHUVASHEV OLEKSII  |
1988  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:23.54  |
22  |
11  |
LUNSKIS EGIDIJUS  |
1991  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:23.96  |
20  |
12  |
CAMPANA RICCARDO  |
1994  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:24.01  |
18  |
13  |
REZNIKOV NIKOLAY  |
83  |
Krasnodarskiy Kray  |
RUS  |
00:24.02  |
16  |
14  |
DE FILIPPO MARCO  |
1994  |
ASD EURO TEAM TORINO ITALY  |
ITA  |
00:24.39  |
14  |
15  |
Xiangyi Xiao  |
96  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:24.54  |
12  |
16  |
SHAFIGULIN ALEXEY  |
1987  |
Yaroslavl Region  |
RUS  |
00:24.68  |
10  |
17  |
GALLO DAVIDE  |
1991  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:24.74  |
8  |
18  |
PONIATISHIN IVAN  |
1994  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:24.75  |
7  |
1  |
JIANHE ZHANG  |
1996  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:25.24  |
50  |
2  |
YAPING XI  |
95  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:25.34  |
46  |
3  |
BORISOVA NADEJDA  |
1994  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:25.98  |
42  |
4  |
DI CREDICO GIORGIA  |
1992  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:26.13  |
39  |
5  |
SVOZILOVA MARKETA  |
1987  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:26.21  |
36  |
6  |
MELNIKOVA ELIZAVETA  |
1994  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:26.44  |
33  |
7  |
OVSJANNIKOVA MARIA  |
1995  |
SK FORTUNA ESTONIA  |
EST  |
00:26.51  |
30  |
8  |
POMPEI CINDY  |
1994  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:26.53  |
27  |
9  |
VENCKUTE ALINA  |
1989  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:26.68  |
24  |
10  |
KRAVCHUK VASILISA  |
1987  |
Kemerovo Region  |
RUS  |
00:26.76  |
22  |
11  |
STRUCK AGATA  |
1995  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
00:26.95  |
20  |
12  |
MIGUNOVA VICTORIA  |
1996  |
Rostov region  |
RUS  |
00:27.19  |
18  |
13  |
VAREIKAITE LAURA  |
1991  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:27.61  |
16  |
14  |
NURULINA LENARA  |
1996  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:27.96  |
14  |
15  |
LAGOWNIK MARTA  |
1995  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
00:28.16  |
12  |
16  |
KRASNOGOR TETIANA  |
1985  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:29.00  |
10  |
17  |
ZURUMSKAITE IEVA  |
1993  |
Lsu Atletas Kaunas  |
LTU  |
00:29.04  |
8  |