9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 100sf Golden Final   Last updated : 26-10-2014 18:29:27 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
PODHORNY PETR  |
1994  |
Uhlomost-Sport  |
CZE  |
00:37.99  |
50  |
2  |
RUTULYS DAUMANTAS  |
1993  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:38.97  |
46  |
3  |
LAGUNOV PAVEL  |
1999  |
Rostov region  |
RUS  |
00:38.98  |
42  |
4  |
SHAPOVALOV VLADISLAV  |
98  |
Rostov region  |
RUS  |
00:39.39  |
39  |
5  |
BARKIN ANDREI  |
1998  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:39.48  |
36  |
6  |
JUAN CORTES BORRERO JUAN CAMILO  |
1998  |
Club Comfamiliar Huila  |
COL  |
00:39.61  |
33  |
7  |
NOWAK FILIP  |
1997  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
00:39.91  |
30  |
8  |
ZALEVSKIY NAZAR  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:39.93  |
27  |
9  |
BLASHCHANEVICH DANIIL  |
1998  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:40.09  |
24  |
10  |
DI LAURA ALESSANDRO  |
1998  |
Nuoto Club Pralino  |
ITA  |
00:40.25  |
22  |
11  |
PELESKA MIROSLAV  |
1997  |
Uhlomost-Sport  |
CZE  |
00:40.27  |
20  |
12  |
KONJEDIC STEFANO  |
1997  |
ASD EURO TEAM TORINO ITALY  |
ITA  |
00:40.55  |
18  |
13  |
FOJTIK LUKAS  |
1994  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:40.59  |
16  |
14  |
YELISEYEV SERGIY  |
1997  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:40.60  |
14  |
15  |
MILKOVSKII BOGDAN  |
1998  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
00:41.01  |
12  |
16  |
ESHKILEV VIKTOR  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:41.06  |
10  |
17  |
ZAICHENKO VLADYSLAV  |
1995  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:41.32  |
8  |
18  |
MINKO BOGDAN  |
1993  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:41.71  |
7  |
19  |
ANDRONYUK KYRYLO  |
1993  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:41.92  |
6  |
20  |
MENC MIROSLAV  |
1995  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:42.13  |
5  |
21  |
STUKALO YEVHENII  |
1995  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:42.46  |
4  |
22  |
ZELIK TOMAS  |
1993  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:43.12  |
3  |
23  |
SUSHCHENKO VITALII  |
2000  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:43.36  |
2  |
24  |
SAMSONCHYK YAUHENI  |
1999  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:43.57  |
1  |
25  |
CORTES CAMILO ERNESTO  |
1998  |
Club Comfamiliar Huila  |
COL  |
00:43.71  |
1  |
26  |
KMETKO ANDREJ  |
1993  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:45.35  |
1  |
27  |
POLTAVETS ANDRII  |
2000  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:45.60  |
1  |
28  |
ARSLANOV RODION  |
99  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:46.71  |
1  |
29  |
WROTEK WOJCIECH  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:51.33  |
1  |
30  |
WISNIEWSKI MIKOLAJ  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:52.62  |
1  |
31  |
NIKULIN DEIVYDAS  |
2000  |
Vilnius VSM  |
LTU  |
00:54.72  |
1  |
1  |
ANTONIAK ANASTASIA  |
1997  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:41.61  |
50  |
2  |
KOPP ANASTASIIA  |
1997  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:41.73  |
46  |
3  |
SHIRYAEVA ALENA  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:42.19  |
42  |
4  |
BONILLA CAMBERO LAURA VANESSA  |
1997  |
Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  |
COL  |
00:43.14  |
39  |
5  |
BRAMBILLA ISABELLA  |
1997  |
NPS VAREDO - ITALY  |
ITA  |
00:43.53  |
36  |
6  |
MALACHOWSKA JULIA  |
1999  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
00:43.86  |
33  |
7  |
BEYLINA ELENA  |
1993  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:44.68  |
30  |
8  |
SMIRNOVA ELIZAVETA  |
1999  |
Rostov region  |
RUS  |
00:44.95  |
27  |
9  |
KASPEREK ALEKSANDRA  |
1998  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:45.94  |
24  |
10  |
PRONKUL JEVGENIJA  |
1997  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:45.95  |
22  |
11  |
SANAMRAD DARYNA  |
1998  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:46.43  |
20  |
12  |
MALYSHKO ANASTASIIA  |
1994  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:46.60  |
18  |
13  |
SOKOLOVA DARIIA  |
2001  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
00:46.98  |
16  |
14  |
GABALOVA NINA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:47.25  |
14  |
15  |
KOKESOVA LENKA  |
1997  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:47.35  |
12  |
16  |
SHIPILINA ANASTASIYA  |
1996  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:47.77  |
10  |
17  |
KOZANKIEWICZ WERONIKA  |
1995  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:48.90  |
8  |
18  |
LASKAVA ALEXANDRA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:49.22  |
7  |
19  |
MUKHAI VALERIIA  |
2000  |
Junior Sportive School-JSS-21  |
UKR  |
00:49.41  |
6  |
20  |
NEUMANN ANTONIA  |
1997  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:49.74  |
5  |
21  |
SVOBODOVA BARBORA  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:49.76  |
4  |
22  |
NOVIKOVA LILIIA  |
98  |
Tula Region  |
RUS  |
00:49.92  |
3  |
23  |
ZHUKOVSKA YEVGENIYA  |
1997  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:50.22  |
2  |
24  |
NESVETAYEVA ANASTASIYA  |
98  |
Tula Region  |
RUS  |
00:51.99  |
1  |
25  |
RUMOCKA NATALIA  |
1999  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:52.04  |
1  |
26  |
PONCAKOVA KRISTYNA  |
1994  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:52.15  |
1  |
27  |
OSIADACZ ANNA  |
1993  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:52.91  |
1  |
28  |
KOHNKE JULIA  |
1999  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
00:54.36  |
1  |
29  |
LUPTAKOVA ALZBETA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:54.76  |
1  |
30  |
STEPANOVAITE GABRIELE  |
2001  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:59.88  |
1  |
1  |
DROZDOV MIHAIL  |
95  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:36.08  |
50  |
2  |
OCAMPO LOZADA JUAN FERNANDO  |
1994  |
AKUATOR  |
COL  |
00:36.11  |
46  |
3  |
ZHURMAN DMTRII  |
96  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:36.41  |
42  |
4  |
KA JIAN  |
1988  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:36.47  |
39  |
5  |
SOKOLOV VLADIMIR  |
85  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:36.86  |
36  |
6  |
KASANTSEV ALEKSEY  |
1989  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:36.94  |
33  |
7  |
KOKOREV DMITRII  |
1989  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:37.10  |
30  |
8  |
KONKOV OLEKSANDR  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:37.11  |
27  |
9  |
NAVA ANDREA  |
1982  |
C.N. FIAMME ORO - ROMA -ITALY  |
ITA  |
00:37.13  |
24  |
10  |
BIAZMEN ALIAKSANDR  |
1989  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:37.16  |
22  |
11  |
FIGINI STEFANO  |
1987  |
C.N. FIAMME ORO - ROMA -ITALY  |
ITA  |
00:37.18  |
20  |
12  |
REZNIKOV NIKOLAY  |
83  |
Krasnodarskiy Kray  |
RUS  |
00:37.34  |
18  |
13  |
KHAYRULIN ANDREY  |
1995  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:37.73  |
16  |
14  |
LAZARCHUK PAVLO  |
1992  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:37.93  |
14  |
15  |
XINTAO HUANG  |
96  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:38.22  |
12  |
16  |
STRIEGLER MALTE  |
1993  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:38.23  |
10  |
17  |
MARKIN IEVGEN  |
1994  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:38.52  |
8  |
18  |
MUSARRA SIMONE  |
1990  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:38.65  |
7  |
19  |
SHEKERA DMYTRO  |
92  |
SC Aqualeader-4 Kiev  |
UKR  |
00:38.71  |
6  |
20  |
GOLOVLIOV MYKYTA  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:39.10  |
5  |
21  |
MILIUTIN ANDRII  |
1992  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:39.31  |
4  |
22  |
ALLEGRETTI GIANLUCA  |
1994  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:39.35  |
3  |
23  |
PRISHEPNIY OLEKSANDR  |
1981  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:39.69  |
2  |
24  |
MAKARAU YAHOR  |
1988  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:41.24  |
1  |
25  |
SCORZONI GABRIELE  |
1994  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:42.15  |
1  |
26  |
AGLIOLO GALLITTO FABRIZIO  |
1994  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:43.14  |
1  |
27  |
KOTULAN JAKUB  |
1996  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:43.63  |
1  |
28  |
KOLESHKO VALERY  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:44.97  |
1  |
29  |
WOZNIAK PATRYK  |
1996  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:45.18  |
1  |
30  |
KAWKA DAMIAN  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:45.36  |
1  |
1  |
BARANOVSKAYA VALERIA  |
1990  |
Rostov region  |
RUS  |
00:40.95  |
50  |
2  |
SIMIN LIU  |
1992  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:41.11  |
46  |
2  |
YAQI LIN  |
1994  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:41.11  |
46  |
4  |
KRAVCHUK VASILISA  |
1987  |
Kemerovo Region  |
RUS  |
00:41.46  |
39  |
5  |
SKURLATOVA ALEKSANDRA  |
1997  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:41.49  |
36  |
6  |
BAKSHEEVA IULIA  |
1996  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:41.57  |
33  |
7  |
ZHATKINA ANASTASYA  |
1995  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:41.83  |
30  |
8  |
ZADOROZHNYAYA ALINA  |
1996  |
Rostov region  |
RUS  |
00:42.48  |
27  |
9  |
ZHUKOVA SVITLANA  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:42.83  |
24  |
10  |
SLADECKOVA BARBORA  |
1987  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:43.20  |
22  |
11  |
BARONCINI SILVIA  |
1985  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:43.75  |
20  |
12  |
SHATOVA KARINA  |
1988  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:44.27  |
18  |
13  |
DEMSKA MICHALINA  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:44.96  |
16  |
14  |
NANETTI VIRGINIA  |
1993  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:46.01  |
14  |
15  |
KOBZAR INNA  |
1996  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:46.41  |
12  |
16  |
CHERNYKH ALINA  |
1996  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:47.48  |
10  |
17  |
TROISE LETIZIA  |
1995  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:51.73  |
8  |
18  |
LUCCISANO LARA  |
1994  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:55.97  |
7  |
19  |
KESLOVA TEREZA  |
1996  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:58.65  |
6  |