9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 100im Golden Final   Last updated : 26-10-2014 18:29:21 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
100im |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
GINIYATULIN ROMAN  |
1997  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:35.36  |
50  |
2  |
LOSADA BRAVO JEFFERSON ALEXANDER  |
1998  |
Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  |
COL  |
00:36.12  |
46  |
3  |
ZBRODOV EGOR  |
1997  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:36.14  |
42  |
4  |
MINKO BOGDAN  |
1993  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:38.54  |
39  |
5  |
ESHKILEV VIKTOR  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:39.32  |
36  |
6  |
DYRSZKA JAKUB  |
1993  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:39.55  |
33  |
7  |
GUNDAREV ALEKSANDR  |
1998  |
Rostov region  |
RUS  |
00:41.11  |
30  |
8  |
ZELIK TOMAS  |
1993  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:41.12  |
27  |
9  |
KARAMYSHEV VALDYSLAV  |
1999  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:42.03  |
24  |
10  |
KMETKO ANDREJ  |
1993  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:42.95  |
22  |
11  |
KOVARIK JAKUB  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:43.57  |
20  |
12  |
ZIGMUND PETER  |
1997  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:44.76  |
18  |
13  |
BOBAKOV ALEKSADR  |
97  |
Chelyabinsk region 2  |
RUS  |
00:45.44  |
16  |
14  |
MODRZYNSKI MACIEJ  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:48.05  |
14  |
15  |
DANICKI PIOTR  |
2001  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:49.00  |
12  |
16  |
VASIL MICHAL  |
2001  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
00:50.80  |
10  |
1  |
KREPELKOVA KLARA  |
1998  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:39.43  |
50  |
2  |
SHIRYAEVA ALENA  |
1998  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:40.96  |
46  |
3  |
BONILLA CAMBERO LAURA VANESSA  |
1997  |
Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  |
COL  |
00:41.57  |
42  |
4  |
PRONKUL JEVGENIJA  |
1997  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:41.75  |
39  |
5  |
BEYLINA ELENA  |
1993  |
Voronezh Region  |
RUS  |
00:42.07  |
36  |
6  |
KRIVONOS SOFIA  |
1999  |
Permskiy Kray (DUSSH VVS)  |
RUS  |
00:42.08  |
33  |
7  |
ROMERO SUAREZ ALLEN CAMILA  |
  |
Club Comfamiliar Huila  |
COL  |
00:42.87  |
30  |
8  |
SINKEVICIUTE MONIKA  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:43.89  |
27  |
9  |
BENESOVA DOMINIKA  |
1995  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:44.49  |
24  |
10  |
MALACHOWSKA KINGA  |
1999  |
UKS Delfinek Chodziez  |
POL  |
00:44.74  |
22  |
11  |
YATSIV VALERYA  |
1999  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:45.49  |
20  |
12  |
KONDRATENKO NATALIA  |
1999  |
Chelyabinsk region  |
RUS  |
00:45.61  |
18  |
13  |
RZEPKA ZUZANNA  |
1997  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:45.62  |
16  |
14  |
KOZANKIEWICZ WERONIKA  |
1995  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:46.17  |
14  |
15  |
LISKOVA EMA  |
1997  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
00:46.69  |
12  |
16  |
SCERBINA ALIKA  |
1998  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:47.02  |
10  |
17  |
SYCH OLENA  |
1998  |
Junior Sportive School-JSS-21  |
UKR  |
00:47.34  |
8  |
18  |
MALINOWSKA PAULA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:47.86  |
7  |
19  |
NEUMANN ANTONIA  |
1997  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:48.15  |
6  |
20  |
SZPEJNA KAROLINA  |
2000  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:48.35  |
5  |
21  |
MALYSHKO ANASTASIIA  |
1994  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:48.44  |
4  |
22  |
POLAKOVA KRISTYNA  |
1999  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:48.58  |
3  |
23  |
SVOBODOVA BARBORA  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:49.22  |
2  |
24  |
OSIADACZ ANNA  |
1993  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:49.75  |
1  |
25  |
MICHALCAKOVA GABRIELA  |
1998  |
KVS Careta Zvolen  |
SVK  |
00:50.27  |
1  |
26  |
KOHNKE JULIA  |
1999  |
UKS Delfin Jastarnia  |
POL  |
00:51.57  |
1  |
27  |
ODOROVA BEATA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:52.52  |
1  |
1  |
KABANOV PAVEL  |
1985  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:32.63  |
50  |
2  |
JINLONG CEN  |
1986  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:33.21  |
46  |
3  |
PILYAEV NIKITA  |
1993  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:33.96  |
42  |
4  |
ZHENBO TONG  |
1996  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:34.01  |
39  |
5  |
GRUBNIK DENIS  |
1988  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:35.19  |
36  |
6  |
SOKOLOV VLADIMIR  |
85  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:35.22  |
33  |
7  |
MAZAC MARTIN  |
1991  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:35.41  |
30  |
8  |
STEPANCHUK YEVGEN  |
1994  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:36.39  |
27  |
9  |
PRISHEPNIY OLEKSANDR  |
1981  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:36.97  |
24  |
10  |
CHOU STEFANO  |
1987  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:37.04  |
22  |
11  |
CAMPANA RICCARDO  |
1994  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:37.07  |
20  |
12  |
KRZYSPIAK TOMASZ  |
1994  |
ORKA Bytom  |
POL  |
00:37.27  |
18  |
13  |
SOSNOVYY VLADYSLAV  |
1996  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:37.77  |
16  |
14  |
ZEUNER SIDNEY  |
1996  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:38.19  |
14  |
15  |
BIDIUK DMYTRO  |
1985  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:39.04  |
12  |
16  |
MANASEK JIRI  |
1996  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:39.97  |
10  |
1  |
YAQI LIN  |
1994  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:36.97  |
50  |
2  |
SIMIN LIU  |
1992  |
Guang Dong  |
CHN  |
00:37.34  |
46  |
3  |
YAROVITSKAYA VERA  |
93  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:39.18  |
42  |
4  |
ANDRIENKO ELIZAVETA  |
1991  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:39.78  |
39  |
5  |
GODOVANA OLGA  |
1988  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:39.91  |
36  |
6  |
SHATOVA KARINA  |
1988  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:40.85  |
33  |
7  |
DEMSKA MICHALINA  |
1996  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:40.92  |
30  |
8  |
MARKOVCOVA ALINA  |
1993  |
Krasnoyarskiy Region  |
RUS  |
00:41.92  |
27  |
9  |
DI CREDICO GIORGIA  |
1992  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:44.02  |
24  |
10  |
DEREVIANKO INNA  |
1995  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:47.36  |
22  |
11  |
SANDRI VALENTINA  |
-  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:47.80  |
20  |
12  |
ALEKSIUNAITE AGNE  |
1996  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:49.46  |
18  |