9. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2014
Results for 100sf Round 4   Last updated : 26-10-2014 18:29:26 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KONJEDIC STEFANO  |
1997  |
ASD EURO TEAM TORINO ITALY  |
ITA  |
00:40.44  |
50  |
2  |
RUTULYS DAUMANTAS  |
1993  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:40.93  |
46  |
3  |
MARCHENKO STANISLAV  |
1993  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:41.49  |
42  |
4  |
ZAICHENKO VLADYSLAV  |
1995  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:41.73  |
39  |
5  |
ZALEVSKIY NAZAR  |
1995  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:41.78  |
36  |
6  |
STUKALO YEVHENII  |
1995  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:42.02  |
33  |
7  |
VISNEVSKIS EDVINAS  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:42.21  |
30  |
8  |
LIPATOV NIKITA  |
1998  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:42.57  |
27  |
9  |
SCHEJBAL PETR  |
1993  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:42.65  |
24  |
10  |
KREJCIK DAVID  |
1994  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:42.88  |
22  |
11  |
KRSEK JOZEF  |
1993  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:43.31  |
20  |
12  |
BOROVICKA JAN  |
1994  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:43.45  |
18  |
13  |
GIBA BARTLOMIEJ  |
1999  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:43.72  |
16  |
14  |
SAMSONCHYK YAUHENI  |
1999  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:43.76  |
14  |
15  |
BARKIN ANDREI  |
1998  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:44.16  |
12  |
16  |
ZELIK TOMAS  |
1993  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:44.22  |
10  |
17  |
GOLENIA ROBERT  |
2000  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:44.77  |
8  |
18  |
SAECKEL ALBRECHT  |
1995  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:44.89  |
7  |
19  |
BUHR JANNIK  |
1994  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:44.91  |
6  |
20  |
LIEBEGUT LUCAS  |
1998  |
TC HARZ  |
GER  |
00:45.15  |
5  |
21  |
STADLER DAVID  |
1997  |
TC HARZ  |
GER  |
00:45.16  |
4  |
22  |
MINKO BOGDAN  |
1993  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:45.55  |
3  |
22  |
TORKONIAK MIKULAS  |
1995  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:45.55  |
3  |
24  |
POLTAVETS ANDRII  |
2000  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
00:45.62  |
1  |
25  |
DUBCHAK SERGII  |
2000  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:46.21  |
1  |
26  |
SULI ARDIAN  |
1999  |
FLIPPERS TEAM - SWITZERLAND  |
SUI  |
00:46.83  |
1  |
27  |
MIROSHNYK MYKYTA  |
1998  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:47.07  |
1  |
28  |
SAUVAGE MAXIME  |
1997  |
PLONGEE CLUB DE DOUAI  |
FRA  |
00:47.17  |
1  |
29  |
SACHA ADAM  |
2000  |
Uhlomost-Sport  |
CZE  |
00:47.46  |
1  |
30  |
SUSHCHENKO VITALII  |
2000  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:47.59  |
1  |
31  |
NEBE MARCEL  |
1995  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:47.66  |
1  |
32  |
ANTONOV ILYA  |
1999  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:47.74  |
1  |
33  |
KOVARIK JAKUB  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:47.88  |
1  |
34  |
GONDA ADAM  |
1998  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:47.98  |
1  |
35  |
SARVAS PATRIK  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:48.23  |
1  |
36  |
PRJADKIN VIKTOR  |
1998  |
SK FORTUNA ESTONIA  |
EST  |
00:48.45  |
1  |
37  |
LASMAN DAVID  |
2002  |
SK AKVALAG  |
EST  |
00:51.99  |
1  |
38  |
SANCEVICH ARTEMIJ  |
2002  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:57.98  |
1  |
39  |
ALAIMO LEONARD  |
1999  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  |
BEL  |
99:99.97  |
1  |
1  |
ANTONIAK ANASTASIA  |
1997  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:42.01  |
50  |
2  |
BRAMBILLA ALESSANDRO  |
1998  |
NPS VAREDO - ITALY  |
ITA  |
00:44.14  |
46  |
3  |
MALYSHKO ANASTASIIA  |
1994  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:45.32  |
42  |
4  |
PRONKUL JEVGENIJA  |
1997  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:45.64  |
39  |
5  |
ZHUKOVSKA YEVGENIYA  |
1997  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:45.86  |
36  |
6  |
MUSIENKO KHRYSTYNA  |
1993  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:45.98  |
33  |
7  |
FECCHIO LAURA  |
1998  |
NUOTO PINNATO PADOVA ASD  |
ITA  |
00:46.16  |
30  |
8  |
KASPEREK ALEKSANDRA  |
1998  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:46.18  |
27  |
9  |
KOKESOVA LENKA  |
1997  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:46.50  |
24  |
10  |
GABALOVA NINA  |
1994  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:46.56  |
22  |
11  |
FRESTA GIORGIA  |
1997  |
NUOTO PINNATO PADOVA ASD  |
ITA  |
00:46.74  |
20  |
12  |
MC CONELL LUCIA  |
1999  |
BERLINER TSC  |
GER  |
00:46.82  |
18  |
13  |
EISENBERG ANNE  |
1996  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:46.91  |
16  |
14  |
BAYEROVA BARBORA  |
1994  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:47.79  |
14  |
15  |
BETGE TARA-TANITA  |
1994  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:47.87  |
12  |
16  |
KNOGOTKOVA DARIA  |
1998  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:47.98  |
10  |
17  |
RZEPKA ZUZANNA  |
1997  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:48.02  |
8  |
18  |
TROLLEROVA ELISKA  |
2000  |
Uhlomost-Sport  |
CZE  |
00:48.44  |
7  |
19  |
MUTSCHOW CHARLENE  |
1993  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:48.47  |
6  |
20  |
LAZNICKOVA LUCIA  |
1999  |
KVS OCEAN BRATISLAVA - SLOVAKIA  |
SVK  |
00:49.03  |
5  |
21  |
IRZIKEVICIUTE GABIJA  |
1999  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:49.45  |
4  |
22  |
BURAK MARTYNA  |
1998  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:49.48  |
3  |
23  |
BEIER LINDA  |
1997  |
SG DRESDEN  |
GER  |
00:49.64  |
2  |
24  |
SCHRODER JACQUELINE  |
1998  |
TC HARZ  |
GER  |
00:50.35  |
1  |
25  |
SCERBINA ALIKA  |
1998  |
Gintaras Klaipeda Sc  |
LTU  |
00:50.42  |
1  |
26  |
BERGMANN MARTA  |
1997  |
TC HARZ  |
GER  |
00:50.45  |
1  |
27  |
LILEIKYTE MEIDA  |
1993  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:50.48  |
1  |
28  |
SVOBODOVA BARBORA  |
2001  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:50.63  |
1  |
29  |
VON SCHLEDORN MAJA  |
1998  |
TC SUBMARIN POSSNECK e.V.  |
GER  |
00:50.65  |
1  |
30  |
MOKRICKOVA KLARA  |
1999  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
00:50.79  |
1  |
31  |
UHLIROVA DANIELA  |
2001  |
Uhlomost-Sport  |
CZE  |
00:51.20  |
1  |
32  |
YACOUB SYRIA  |
1998  |
FLIPPERS TEAM - SWITZERLAND  |
SUI  |
00:51.28  |
1  |
33  |
SZALKOWSKA JAGNA  |
1997  |
Laguna_24 Torun  |
POL  |
00:52.08  |
1  |
34  |
KRONE ANNA  |
1993  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:52.13  |
1  |
35  |
STAFFENOVA KATARINA  |
1997  |
KSP DELFIN ZILINA  |
SVK  |
00:52.71  |
1  |
36  |
KNEIGELOVA ADELA  |
2000  |
Tzp Nemo Zlin  |
CZE  |
00:53.08  |
1  |
37  |
CALOZ JULIE  |
1998  |
FLIPPERS TEAM - SWITZERLAND  |
SUI  |
00:54.21  |
1  |
38  |
LUPTAKOVA ALZBETA  |
1995  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:54.86  |
1  |
39  |
TSUGONOVA LIA  |
2002  |
SK AKVALAG  |
EST  |
00:54.96  |
1  |
40  |
KOSNACOVA MONIKA  |
1999  |
Ksp Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:55.16  |
1  |
41  |
SARVASOVA KATARINA  |
2000  |
KSP Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:55.36  |
1  |
42  |
LICKOVA TEREZA  |
1999  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:57.12  |
1  |
43  |
WINDOFFER JULIA  |
1999  |
BERLINER TSC  |
GER  |
99:99.97  |
1  |
44  |
KUKHAR KATERYNA  |
1996  |
Junior Sportive School-JSS Ukr  |
UKR  |
99:99.99  |
1  |
1  |
OCAMPO LOZADA JUAN FERNANDO  |
1994  |
AKUATOR  |
COL  |
00:36.44  |
50  |
2  |
DUQUE JIMENEZ JUAN DAVID  |
1994  |
AKUATOR  |
COL  |
00:36.59  |
46  |
3  |
KAZANTSEV ALEKSEY  |
1985  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:37.07  |
42  |
4  |
FIGINI STEFANO  |
1987  |
C.N. FIAMME ORO - ROMA -ITALY  |
ITA  |
00:37.10  |
39  |
5  |
NAVA ANDREA  |
1982  |
C.N. FIAMME ORO - ROMA -ITALY  |
ITA  |
00:37.25  |
36  |
6  |
BIAZMEN ALIAKSANDR  |
1989  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:37.28  |
33  |
7  |
KONKOV OLEKSANDR  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:37.34  |
30  |
8  |
KHAYRULIN ANDREY  |
1995  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:37.56  |
27  |
9  |
POSCHART MAX  |
1990  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:37.96  |
24  |
10  |
GRACHEV VITALII  |
1995  |
Yaroslavl Region  |
RUS  |
00:38.49  |
22  |
11  |
GOLOVLIOV MYKYTA  |
1992  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:38.51  |
20  |
12  |
ANTONENKO OLEKSANDR  |
1993  |
Darnitsa-303 Kiev  |
UKR  |
00:38.65  |
18  |
13  |
GIUGNI ANDREA  |
1996  |
ASD NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI - ITALY  |
ITA  |
00:39.50  |
16  |
14  |
LAZARCHUK PAVLO  |
1992  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:39.57  |
14  |
15  |
MUSARRA SIMONE  |
1990  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:39.58  |
12  |
16  |
MARKIN IEVGEN  |
1994  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:39.65  |
10  |
17  |
SCHAEFER JAKOB  |
1990  |
TC SUBMARIN POSSNECK e.V.  |
GER  |
00:39.99  |
8  |
18  |
OSTROWSKY JENS PETER  |
1986  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:40.00  |
7  |
19  |
ZOLOTOV EVGEN  |
1992  |
SC Sadko Severodonetsk  |
UKR  |
00:40.04  |
6  |
20  |
STARKO DAVID  |
1992  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
00:40.40  |
5  |
21  |
ZANARDI KEVIN  |
1992  |
ASD NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI - ITALY  |
ITA  |
00:40.43  |
4  |
22  |
CRISTOFARI GIONA  |
1993  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:40.59  |
3  |
23  |
OEFNER CHRISTOF  |
1990  |
TC SUBMARIN POSSNECK e.V.  |
GER  |
00:40.62  |
2  |
24  |
BORN LUKAS  |
1993  |
TAUCHCLUB POSTDAM e.V.  |
GER  |
00:40.63  |
1  |
25  |
ZEUNER SIDNEY  |
1996  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:40.79  |
1  |
26  |
DOSPEL LEOS  |
1992  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
00:40.98  |
1  |
27  |
DUPONT BRUNO  |
1989  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  |
BEL  |
00:41.72  |
1  |
28  |
PRISHEPNIY OLEKSANDR  |
1981  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:41.83  |
1  |
29  |
ZCUVAK ROSTISLAV  |
1992  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:41.89  |
1  |
30  |
ZUBOV MAKSYM  |
1991  |
SC Aqualeader-3 Kiev  |
UKR  |
00:41.91  |
1  |
31  |
VASYLENKO VLADYSLAV  |
1994  |
SC Pedagogical University Kharkiv  |
UKR  |
00:41.96  |
1  |
32  |
MAKARAU YAHOR  |
1988  |
Dosaaf  |
BLR  |
00:42.26  |
1  |
33  |
SEITZ JOHANNES  |
1995  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:42.29  |
1  |
34  |
SCORZONI GABRIELE  |
1994  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:42.62  |
1  |
35  |
DUPONT JOAQUIM  |
1996  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  |
BEL  |
00:42.84  |
1  |
36  |
TISCHER DIRK  |
1996  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:43.09  |
1  |
37  |
KOTULAN JAKUB  |
1996  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:43.64  |
1  |
38  |
AGLIOLO GALLITTO FABRIZIO  |
1994  |
Sweet Team Modena  |
ITA  |
00:43.70  |
1  |
39  |
GRAF SVEN  |
1972  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:43.92  |
1  |
40  |
VALNICEK JAKUB  |
1996  |
Modra Hvezda Praha  |
CZE  |
00:44.79  |
1  |
41  |
WOZNIAK PATRYK  |
1996  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:45.34  |
1  |
42  |
SAUVAGE HECTOR  |
1993  |
PLONGEE CLUB DE DOUAI  |
FRA  |
00:45.90  |
1  |
43  |
NALEPKA SEBASTIAN  |
1992  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:46.77  |
1  |
44  |
LIUBINAS KRISTUPAS  |
1997  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:47.49  |
1  |
45  |
VIDERGOT VOJTECH  |
1995  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
99:99.97  |
1  |
1  |
BER ANNA  |
1989  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:40.33  |
50  |
2  |
BARANOVSKAYA VALERIA  |
1990  |
Rostov region  |
RUS  |
00:40.74  |
46  |
3  |
ILYUSHINA VERA  |
1996  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:40.93  |
42  |
4  |
KRAVCHUK VASILISA  |
1987  |
Kemerovo Region  |
RUS  |
00:41.16  |
39  |
5  |
GODOVANA OLGA  |
1988  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
00:42.88  |
36  |
6  |
BARONCINI SILVIA  |
1985  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:43.60  |
33  |
7  |
ZADOROZHNYAYA ALINA  |
1996  |
Rostov region  |
RUS  |
00:43.75  |
30  |
8  |
SLADECKOVA BARBORA  |
1987  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:44.01  |
27  |
9  |
SHATOVA KARINA  |
1988  |
Ntu 'khpi' Kharkov  |
UKR  |
00:44.56  |
24  |
10  |
KOHNERT LISA  |
1991  |
SC DH fk Leipzig  |
GER  |
00:44.77  |
22  |
11  |
AMMANN DANA  |
1995  |
DJK-VFR MUELHEIM AN DER RUHR S  |
GER  |
00:45.30  |
20  |
12  |
BOLOGNA GIULIA  |
1996  |
Record Team Bologna A.S.D.  |
ITA  |
00:45.71  |
18  |
13  |
SCHAFER LISA  |
1992  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:46.41  |
16  |
13  |
PIVONKOVA ANETA  |
1991  |
Kvs Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:46.41  |
16  |
15  |
YASHCHUK OLENA  |
1992  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:46.59  |
12  |
16  |
POHLOVA BARBORA  |
1988  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:47.14  |
10  |
17  |
SANAMRAD DARINA  |
1990  |
SC Aqualeader-2 Kiev  |
UKR  |
00:47.28  |
8  |
18  |
NIEDZIELSKA OLGA  |
1991  |
KS Nautilus - Jastrzebie  |
POL  |
00:47.38  |
7  |
19  |
HAAS ELEONORA  |
1996  |
SG DRESDEN  |
GER  |
00:48.47  |
6  |
20  |
HELDT NINA  |
2000  |
Tsc Rostock_1957  |
GER  |
00:48.67  |
5  |
21  |
UYTTEWALL NICOLE  |
1995  |
ASD NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI - ITALY  |
ITA  |
00:50.97  |
4  |
22  |
OTTIK ELISABETH  |
1996  |
SC Riesa Finswimming  |
GER  |
00:51.46  |
3  |
23  |
LORENZ PIA  |
1996  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:51.50  |
2  |
24  |
NEMES ANDREA  |
1985  |
EDTVOS DPSE  |
HUN  |
00:52.23  |
1  |
25  |
ZUSTAKOVA MICHAELA  |
1996  |
Ksp Triton Sala  |
SVK  |
00:54.10  |
1  |
26  |
SUVEIZDYTE GRETA  |
1996  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:55.78  |
1  |
27  |
MAZZA LAURA  |
1995  |
FLIPPERS TEAM - SWITZERLAND  |
SUI  |
00:55.80  |
1  |
28  |
TRABUCCHI NICOLETTA  |
1995  |
FLIPPERS TEAM - SWITZERLAND  |
SUI  |
00:56.27  |
1  |
29  |
ANDRIUNAITE MIGLE  |
1998  |
LVJC Vilnius  |
LTU  |
00:56.94  |
1  |
30  |
KESLOVA TEREZA  |
1996  |
Kpm Pulec Praha  |
CZE  |
00:57.72  |
1  |
31  |
KOBZAR INNA  |
1996  |
SC Aqualeader-1 Kiev  |
UKR  |
99:99.97  |
1  |