8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Results for 50bf Golden Final   Last updated : 02-10-2013 18:27:56 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
POLYACHKEVICH ANDREY  |
1996  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:20.21  |
50 |
2  |
ZERNOV DMITRY  |
1997  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:20.84  |
46 |
3  |
MANASEK JIRI  |
1996  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:20.94  |
42 |
4  |
SHTRAIKH LEV  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:21.00  |
39 |
5  |
GUZENKO ALEKSANDR  |
1997  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:21.16  |
36 |
6  |
GORNY JAKUB  |
1996  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:21.38  |
33 |
7  |
STARKO DAVID  |
1996  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:21.62  |
30 |
8  |
LAURECKIS DARIUS  |
1996  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:21.63  |
27 |
9  |
RYNDZEVICH ILYA  |
1997  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:21.77  |
24 |
10  |
BASKIKH VLADISLAV  |
1996  |
Region Chelyabinsk 2  |
RUS  |
00:22.55  |
22 |
11  |
PODOBAEV VLADISLAV  |
1998  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:22.57  |
20 |
12  |
BLASHCHANEVICH DANIIL  |
1998  |
Region Chelyabinsk 2  |
RUS  |
00:22.68  |
18 |
13  |
ZAVLALOV EVGENY  |
1996  |
Region Chelyabinsk  |
RUS  |
00:22.98  |
16 |
14  |
KONOVALOV SVYATOSLAV  |
1996  |
Region Chelyabinsk  |
RUS  |
00:23.20  |
14 |
15  |
MARCHENKO STANISLAV  |
1997  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:23.26  |
12 |
16  |
ORSAG DALIBOR DANIEL  |
1998  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:23.34  |
10 |
17  |
TORKONIAK MIKULAS  |
1999  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:23.59  |
8 |
18  |
DILDABEKOV AISULTAN  |
1997  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:23.64  |
7 |
19  |
LICEK DAVID  |
1999  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:24.12  |
6 |
20  |
OLSZEWSKI KAROL  |
1998  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:24.51  |
5 |
21  |
CAVALLI MASSIMO  |
1997  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:24.88  |
4 |
22  |
SACHA ADAM  |
2000  |
Uhlomost - sport Most  |
CZE  |
00:24.91  |
3 |
23  |
BAGLIO MATTHEO  |
1901  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:25.90  |
2 |
24  |
SAPRYKIN ALEXEY  |
1998  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:25.96  |
1 |
25  |
REVERBEL THEO  |
1998  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:26.43  |
1 |
26  |
SULI DENIS  |
1997  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:27.15  |
1 |
Girls (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
LUNIKA ANASTASIIA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:23.85  |
50 |
2  |
BAK ALEKSANDRA  |
1997  |
Saint-Petersburg_2  |
RUS  |
00:24.05  |
46 |
3  |
ROSOVA VERONIKA  |
1996  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:24.13  |
42 |
4  |
LIVANDOVSKAIA ANASTASIIA  |
1998  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:24.28  |
39 |
5  |
KRSJAKOVA DANIELA  |
1999  |
KSP FINSTEAM BRATISLAVA SLOVAKIA  |
SVK  |
00:24.49  |
36 |
6  |
KOKESOVA LENKA  |
1997  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:24.65  |
33 |
7  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:24.81  |
30 |
8  |
PUSHKAREVA VALERIYA  |
1997  |
Permskiy Kray  |
RUS  |
00:24.96  |
27 |
9  |
SAADANI KHOULOUD  |
1996  |
Federal Club  |
TUN  |
00:24.98  |
24 |
10  |
KONDRATYEVA EKATARINA  |
1996  |
Saint-Petersburg_3  |
RUS  |
00:25.11  |
22 |
11  |
MARKINA YAROSLAVA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:25.26  |
20 |
12  |
KUKHTEVICH DARIA  |
1996  |
Saint-Petersburg_2  |
RUS  |
00:25.33  |
18 |
13  |
MIGUNOVA VICTORIA  |
1996  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:25.36  |
16 |
14  |
TIKHIK ALEKSANDRA  |
2000  |
Region Chelyabinsk  |
RUS  |
00:25.78  |
14 |
15  |
SZPEJNA KAROLINA  |
2000  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:26.11  |
12 |
16  |
ZIZKOVA KAROLINA  |
2000  |
Uhlomost - sport Most  |
CZE  |
00:26.38  |
10 |
17  |
KARPOVA EKATERINA  |
2001  |
Permskiy Kray  |
RUS  |
00:26.59  |
8 |
18  |
KONDRATENKO NATALIA  |
1999  |
Region Chelyabinsk  |
RUS  |
00:27.01  |
7 |
19  |
TOLEUZHAN DANA  |
1999  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:27.97  |
6 |
20  |
CAVALLI EBE  |
1999  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:28.94  |
5 |
21  |
MOZZETTI SARA  |
2000  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:29.75  |
4 |
22  |
CHIAVARINO MARIE  |
2001  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:29.91  |
3 |
23  |
ABDRAIMOVA SHAKHNOZA  |
1998  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:30.00  |
2 |
24  |
CHEMIN EMILIE  |
1901  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:30.98  |
1 |
Men (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
GAVRILOV DZMITRY  |
1992  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:19.63  |
50 |
2  |
SERYAKOV DMITRIY  |
1995  |
Yaroslavl region  |
RUS  |
00:19.70  |
46 |
3  |
JAROLIM JAKUB  |
1995  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:20.17  |
42 |
4  |
MIKHAYLOV ANTON  |
1994  |
Saint-Petersburg_2  |
RUS  |
00:20.33  |
39 |
5  |
DANILOV ALEXANDER  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:20.46  |
36 |
6  |
IVANETC ALEKSANDR  |
1987  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:20.53  |
33 |
7  |
SKALAZUB ALIAKSEI  |
1989  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:20.60  |
30 |
8  |
PONIMAN NARADIPA  |
1992  |
Jatim and DKI Club  |
INA  |
00:20.75  |
27 |
9  |
KATSUMATA TAIKI  |
1992  |
Japan Student Club  |
JPN  |
00:20.89  |
24 |
10  |
TROFYMETS DMYTRO  |
1986  |
Motor Sich-  |
UKR  |
00:21.07  |
22 |
11  |
STEPANCHUK EVGEN  |
1992  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:21.15  |
20 |
12  |
ANDREANSKY MARTIN  |
1994  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:21.17  |
18 |
13  |
NEUMANN ALEX  |
1986  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:21.22  |
16 |
14  |
LUNSKIS EGIDIJUS  |
1995  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:21.42  |
14 |
15  |
TAKIMOTO YUSUKE  |
1993  |
Japan Student Club  |
JPN  |
00:21.54  |
12 |
16  |
YAKUSHEV DMITRY  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:21.55  |
10 |
17  |
LOZANO ROMANO  |
1984  |
Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  |
COL  |
00:22.12  |
8 |
18  |
BAHAMON SEBASTIAN  |
1995  |
Club Deportivo Subacuaticas Nutrias  |
COL  |
00:22.30  |
7 |
19  |
MAYOR JORDAN  |
1993  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:22.64  |
6 |
20  |
REVAY ROMAN  |
1994  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:22.71  |
5 |
21  |
LISKA MICHAL  |
1992  |
KSP Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:22.93  |
4 |
22  |
ROSENTHAL NOE  |
1994  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:23.27  |
3 |
23  |
DILDABEKOV ISALM  |
1994  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:24.87  |
2 |
24  |
SATYBALDINOV SEIL  |
1990  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:26.94  |
1 |
Women (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
VODNEVA IRINA  |
1994  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:22.91  |
50 |
2  |
SIDOROVA IRINA  |
1990  |
Novosibirsk Region  |
RUS  |
00:23.37  |
46 |
3  |
PLESKYTE LINA  |
1989  |
Swim School Kaunas  |
LTU  |
00:23.64  |
42 |
4  |
YAMASHINA SAKI  |
1988  |
Tokyo FC  |
JPN  |
00:24.30  |
39 |
4  |
POPOVA ANASTASIIA  |
1995  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:24.30  |
39 |
6  |
BRODIAK OLGA  |
1994  |
DOSAAF  |
BLR  |
00:24.94  |
33 |
7  |
YAMAMOTO NATSUKI  |
1990  |
Tokyo FC  |
JPN  |
00:25.01  |
30 |
8  |
VENCKUTE ALINA  |
1993  |
GintarasSc Klaipeda  |
LTU  |
00:25.02  |
27 |
9  |
POLISENSKA BEATA  |
1995  |
TZP NEMO ZlIn  |
CZE  |
00:25.03  |
24 |
10  |
CORTIAL SALOME  |
1991  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:25.38  |
22 |
11  |
MATHLOUTHI ZAINEB  |
1995  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:25.51  |
20 |
12  |
DUJARDIN DELPHINE  |
1969  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:25.60  |
18 |
13  |
LAZARIOVA MARTINA_NELA  |
1992  |
KSP Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:25.67  |
16 |
14  |
SASTRE MARINE  |
1993  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:27.28  |
14 |
15  |
TURGANBAYEVA BALKIYA  |
1995  |
Kazakhstan Athletic Club Aquanaut  |
KAZ  |
00:27.49  |
12 |