8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Results for 100sf Round 2   Last updated : 02-10-2013 18:27:44 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
HANIN ARTEM  |
1996  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:39.20  |
50 |
2  |
LUKYANOVICH DMITRY  |
1997  |
Sverdlovsk Region  |
RUS  |
00:39.37  |
46 |
3  |
PODHORNY PETR  |
1998  |
Uhlomost - sport Most  |
CZE  |
00:39.95  |
42 |
4  |
PESTRIKOV EVGENY  |
1996  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:40.16  |
39 |
5  |
SKACANYI TOMAS  |
1996  |
Neptun Bratislava  |
SVK  |
00:41.09  |
36 |
6  |
CARRILLO RAMIREZ ANGEL SANTIAGO  |
1996  |
CASAUCU CARACAS - VENEZUELA  |
VEN  |
00:42.06  |
33 |
7  |
STADLER DAVID  |
1997  |
TC HARZ GERMANY  |
GER  |
00:42.57  |
30 |
8  |
KREJCIK DAVID  |
1998  |
Aquaklub Liberec  |
CZE  |
00:42.86  |
27 |
9  |
ROHNISCH RICHARD  |
1996  |
TC Submarin Poessneck  |
GER  |
00:42.96  |
24 |
10  |
MICHALSKI MATEUSZ  |
1996  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:44.28  |
22 |
11  |
ZELIK TOMAS  |
1997  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:44.77  |
20 |
12  |
WELLER NICLAS  |
1996  |
TC HARZ GERMANY  |
GER  |
00:47.06  |
18 |
13  |
NEUMANN LUKAS  |
1996  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:47.16  |
16 |
14  |
SKACANYI FILIP  |
1998  |
Neptun Bratislava  |
SVK  |
00:47.28  |
14 |
15  |
KRSEK JOZEF  |
1997  |
KSP Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:47.47  |
12 |
16  |
ZIGMUND PETER  |
1997  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:48.45  |
10 |
17  |
KLOPAN TONI  |
1998  |
KPA KOSTRENA CROATIA  |
CRO  |
00:48.83  |
8 |
18  |
TORKONIAK MIKULAS  |
1999  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:49.37  |
7 |
19  |
VAJDA MAREK  |
1998  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:49.53  |
6 |
20  |
SCHMIDT PATRICK  |
1998  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:51.42  |
5 |
21  |
POLASEK DANIEL  |
1999  |
TZP NEMO ZlIn  |
CZE  |
00:51.51  |
4 |
22  |
PLAVEC PETER  |
1999  |
Ksp Calypso Zvolen_2  |
SVK  |
00:51.82  |
3 |
23  |
SANDALJ FLORIJAN  |
2001  |
KPA KOSTRENA CROATIA  |
CRO  |
01:00.49  |
2 |
Girls (juniors) 100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
ZADOROZHNYAYA ALINA  |
1996  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:43.30  |
50 |
2  |
CHIARELLO DEBORA  |
1996  |
NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  |
ITA  |
00:43.95  |
46 |
3  |
BELLINI FEDERICA  |
1996  |
Nord Padania Sub Varedo  |
ITA  |
00:45.23  |
42 |
4  |
BRAMBILLA ISABELLA  |
1997  |
Nord Padania Sub Varedo  |
ITA  |
00:46.29  |
39 |
5  |
MIGUNOVA VICTORIA  |
1996  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:46.51  |
36 |
6  |
KOKESOVA LENKA  |
1997  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:47.16  |
33 |
7  |
LISKOVA EMA  |
1997  |
KSp Triton Saża  |
SVK  |
00:48.47  |
30 |
8  |
LE FLEM MARGOT  |
2000  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:48.74  |
27 |
9  |
HANZELKOVA MARTINA  |
1996  |
KVS Laguna Novy Jicin  |
CZE  |
00:49.03  |
24 |
10  |
DI FRANCESCO ILENIA  |
1998  |
NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  |
ITA  |
00:49.06  |
22 |
11  |
BAYEROVA BARBORA  |
1998  |
KPM Pulec Praha  |
CZE  |
00:49.24  |
20 |
12  |
BERGMANN MARTA  |
1996  |
TC HARZ GERMANY  |
GER  |
00:50.04  |
18 |
13  |
SCHRÖDER JAQCUELINE  |
1998  |
TC HARZ GERMANY  |
GER  |
00:50.42  |
16 |
14  |
BURAK MARTYNA  |
1997  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:50.54  |
14 |
15  |
KOZANKIEWICZ WERONIKA  |
1999  |
Laguna 24 Torun  |
POL  |
00:51.78  |
12 |
16  |
STRIEGLER FREYA  |
1996  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:52.17  |
10 |
17  |
GABALOVA NINA  |
1998  |
KSP Zralok Bratislava  |
SVK  |
00:52.40  |
8 |
18  |
OTTIK ELISABETH  |
1996  |
SC RIESA GERMANY  |
GER  |
00:53.00  |
7 |
19  |
ODOROVA BEATA  |
1999  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:53.66  |
6 |
20  |
GROSJEAN AMELIE  |
1998  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES_2 FRANCE  |
FRA  |
00:53.78  |
5 |
21  |
UNGER LISA-SOPHIE  |
1997  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:53.90  |
4 |
22  |
DESCHER CHRISTIN  |
1997  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:54.07  |
3 |
23  |
LASKAVA ALEXANDRA  |
1999  |
Ksp Calypso Zvolen  |
SVK  |
00:54.57  |
2 |
24  |
BAITICHE SIHAME  |
1998  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  |
FRA  |
00:55.14  |
1 |
Men (seniors) 100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
NAVA ANDREA  |
1982  |
G.S. FIAMME ORO ROMA  |
ITA  |
00:35.40  |
50 |
2  |
NOIR ALEXANDRE  |
1994  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:36.18  |
46 |
3  |
CESARE FUMAROLA  |
1985  |
ASD SWEET TEAN NP MODENA ITALY  |
ITA  |
00:36.47  |
42 |
4  |
JENS PETER OSTROWSKY  |
1990  |
TSC Rostock 1957  |
GER  |
00:37.23  |
39 |
5  |
MALKOWSKI JAN  |
1993  |
TC fez Berlin  |
GER  |
00:37.51  |
36 |
6  |
STRIEGLER MALTE  |
1993  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:37.74  |
33 |
7  |
CRISTOFARI GIONA  |
1993  |
SUB BARACCA LUGO ITALIA  |
ITA  |
00:38.22  |
30 |
8  |
SNOUSSI WASSIM  |
1993  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:40.38  |
27 |
9  |
BORN LUKAS  |
1993  |
Tauchclub Potsdam  |
GER  |
00:40.43  |
24 |
10  |
TOMÁŠ VANDLIK  |
1989  |
KSp Delfin Zilina  |
SVK  |
00:41.94  |
22 |
11  |
SREMEC MARKO  |
1993  |
RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  |
CRO  |
00:42.54  |
20 |
12  |
MALERIAT GUILLAUME  |
1991  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  |
FRA  |
00:42.57  |
18 |
13  |
SITNIKOV ANDREY  |
1995  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:42.96  |
16 |
14  |
FEHERVARY JANOS ALADAR  |
1977  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:43.65  |
14 |
15  |
BAKARYUK DMITRY  |
1995  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:44.05  |
12 |
16  |
SCHWARZE FELIZ  |
1993  |
TC Submarin Poessneck  |
GER  |
00:44.96  |
10 |
17  |
GODDE JOHAN  |
1989  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  |
FRA  |
00:45.57  |
8 |
18  |
BRIŽIĆ MATE  |
1995  |
KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  |
CRO  |
00:49.20  |
7 |
19  |
KUS MATEJ  |
1995  |
KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  |
CRO  |
00:57.22  |
6 |
Women (seniors) 100sf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
BARANOVSKAYA VALERIA  |
1990  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:40.32  |
50 |
2  |
DYELOVA KATERYNA  |
1983  |
Aqualeader CSTK-1 Kiev  |
UKR  |
00:41.81  |
46 |
3  |
SLADECKOVA BARBORA  |
1992  |
Ksp Olomouc  |
CZE  |
00:43.94  |
42 |
4  |
SAINT-JOURS LISA  |
1982  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:45.95  |
39 |
5  |
SCHNEIDER DIANA  |
1987  |
NEMO Plauen  |
GER  |
00:46.91  |
36 |
6  |
MARCHESCHI ELISA  |
1996  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:47.99  |
33 |
6  |
DIRKMAAT FARIDA  |
1992  |
NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  |
ITA  |
00:47.99  |
33 |
8  |
LOPEZ CHLOE  |
1997  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:48.82  |
27 |
9  |
HAUSDORF ELSA  |
1994  |
SC RIESA GERMANY  |
GER  |
00:51.41  |
24 |
10  |
GESMUNDO CLELIA  |
1995  |
NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  |
ITA  |
00:59.48  |
22 |
11  |
ŽIKOVIĆ MICHELLE  |
1992  |
KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  |
CRO  |
01:01.92  |
20 |