MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Round 6   Final  


8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Results for 100bf Round 2   Last updated : 02-10-2013 18:27:57 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 100bf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
DURD LUKA  1996  RK SODERICA KOPRIVNICA CROATIA  CRO  00:45.01  50
DOFEK ONDREJ  1997  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  00:46.43  46
POLYACHKEVICH ANDREY  1996  Moscow Region  RUS  00:47.08  42
NOVOTNY OTA  1996  KP Pardubice  CZE  00:47.17  39
MONTINI FEDERICO  1999  NEWLINE-AGEPISIS ROMA ITALY  ITA  00:50.80  36
KOSTUR JAN  1998  Ksp Calypso Zvolen  SVK  00:51.57  33
KLOPAN TONI  1998  KPA KOSTRENA CROATIA  CRO  00:52.16  30
GUNDAREV ALEXANDR  1998  Rostov Region  RUS  00:52.26  27
SARVAS PATRIK  1999  Ksp Calypso Zvolen  SVK  00:58.48  24
10  KUSIK TIMON  1999  Ksp Calypso Zvolen_2  SVK  00:59.94  22
11  HOMOLA TOMAS  1999  Neptun Bratislava  SVK  01:00.33  20
Girls (juniors) 100bf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
DEMSKA MICHALINA  1996  Laguna 24 Torun  POL  00:52.59  50
ROSOVA VERONIKA  1996  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  00:53.11  46
MIGUNOVA VICTORIA  1996  Rostov Region  RUS  00:53.11  46
LIVANDOVSKAIA ANASTASIIA  1998  Moscow Region  RUS  00:53.37  39
TIPHANIE MORIN  1996  CSA KREMLIN BICETRE - FRANCE  FRA  00:54.43  36
LANGEROVA MONIKA  1999  TZP NEMO ZlIn  CZE  00:55.69  33
CAPODICASA DENISE  1998  Nord Padania Sub Varedo  ITA  00:56.55  30
RIZZO ALEXANDRA  1996  Pays d'Aix Natation  FRA  00:56.88  27
SZPEJNA KAROLINA  2000  Laguna 24 Torun  POL  00:57.63  24
10  MIZEROVA VENDULA  1999  KVS Laguna Novy Jicin  CZE  00:57.78  22
11  BERNARD MARINE  1998  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  00:57.82  20
12  ALBRECHTOVA IVETA  1999  KPM Pulec Praha  CZE  00:58.83  18
13  HOFBAUEROVA VERONIKA  1997  KSp Triton Saża  SVK  01:00.30  16
14  MALINOWSKA PAULA  1998  KSP Zralok Bratislava  SVK  01:01.15  14
15  SIMIAKOVA MIROSLAVA  2000  Ksp Calypso Zvolen  SVK  01:03.04  12
Men (seniors) 100bf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
NEUMANN ALEX  1986  Paris Palmes Olympique  FRA  00:46.32  50
YANCHENKO NIKITA  1995  Rostov Region  RUS  00:48.25  46
TIRBISCH KEVIN  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  00:48.32  42
MAYOR JORDAN  1993  Pays d'Aix Natation  FRA  00:48.62  39
ORSAG DALIBOR DANIEL  1988  KSp Triton Saża  SVK  00:52.09  36
GIOLITO STEFANO  1995  ALBA SPORT TORINO ASD ITALY  ITA  00:52.23  33
ŠTEFANIĆ JOSIP  1995  KPA__3._MAJ FIUME CROATIA  CRO  01:00.67  30
Women (seniors) 100bf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
LOU HERBIN  1995  CSA KREMLIN BICETRE - FRANCE  FRA  00:52.25  50
SVOZILOVÁ MARKÉTA  1991  Ksp Olomouc  CZE  00:52.73  46
LECOEUR MAELLE  1997  Pays d'Aix Natation  FRA  00:53.42  42
POLISENSKA BEATA  1995  TZP NEMO ZlIn  CZE  00:53.60  39
CORTIAL SALOME'  1991  Pays d'Aix Natation  FRA  00:55.31  36
LAZARIOVA MARTINA_NELA  1992  KSP Zralok Bratislava  SVK  00:57.06  33
VANEKOVA ANNA  1995  KVS OCEAN Bratislava  SVK  00:57.55  30
PALKOVA BARBORA  2000  KSp Triton Saża  SVK  00:59.24  27
GONDUIN EMILIE  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES FRANCE  FRA  00:59.25  24
10  SASTRE MARINE  1993  LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  BEL  01:01.90  22