5. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2010
Results for 50bf Round 4   Last updated : 05-11-2010 09:26:41 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
MATEJ OBSIVAC  |
1993  |
LAGUNA NOVY JICIN CZE  |
CZE  |
00:20.77  |
50  |
2  |
RICHARD TERKOVIC  |
1993  |
SVK KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:21.32  |
46  |
3  |
FEDOR MIHEEV  |
1993  |
MOSCOVIA-ECO-AEROSTALKER  |
RUS  |
00:21.79  |
42  |
4  |
RASTISLAV NITRIANSKY  |
1993  |
SVK KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
00:22.08  |
39  |
5  |
ROMAN REVAY  |
1994  |
KVS CARETA ZVOLEN  |
SVK  |
00:22.16  |
36  |
6  |
MICHAL CIEMINSKI  |
1993  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:22.26  |
33  |
7  |
JUAN SEBASTIEN CASTANEDA OLARTE  |
1993  |
COL CLUB AZUL PROFUNDO  |
COL  |
00:22.35  |
30  |
7  |
AHO TEEMU  |
1994  |
FIN KIRKKONUMMAN UIMARIT  |
FIN  |
00:22.35  |
30  |
9  |
FILIP CERNY  |
1993  |
CZE UHLOMOST-SPORT MOST  |
CZE  |
00:22.64  |
24  |
10  |
MARTIN MAZAC  |
1995  |
LAGUNA NOVY JICIN CZE  |
CZE  |
00:22.72  |
22  |
11  |
JAN RAZEK  |
1994  |
KSP OLOMOUC (CZECH REPUBLIC)  |
CZE  |
00:22.73  |
20  |
12  |
VLADISLAV VANYUKOV  |
1995  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:22.88  |
18  |
13  |
GERMAN SABIN  |
1993  |
LTU GINTARAS KLAIPEDA  |
LTU  |
00:23.01  |
16  |
13  |
DAMIAN OSIADACZ  |
1994  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE  |
POL  |
00:23.01  |
16  |
15  |
NIKITA USANOV  |
1993  |
MOSCOVIA-ECO-AEROSTALKER  |
RUS  |
00:23.05  |
12  |
16  |
YAROSLAV SOBKO  |
1996  |
DARNITSA X303 UKR  |
UKR  |
00:23.19  |
10  |
17  |
RICARDAS EIMONTAS  |
1996  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL (LITHUANIA)  |
LTU  |
00:23.53  |
8  |
18  |
AHMED GAMAL  |
1996  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:23.55  |
7  |
19  |
OLEKSIY YAREMCHUK  |
1993  |
DARNITSA X303 UKR  |
UKR  |
00:23.67  |
6  |
19  |
ANTON NADKIN  |
1993  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:23.67  |
6  |
21  |
ADRIAN MICHALAK  |
1994  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE  |
POL  |
00:23.68  |
4  |
22  |
DOMINIK KRAUS  |
1996  |
SUBAQUACLUB DELFIN  |
CZE  |
00:23.91  |
3  |
23  |
LUKASZ KOWAL  |
1996  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:24.39  |
2  |
24  |
GUYLIANN ENGELS  |
1993  |
AQANI NIVELLES - BELGIQUE  |
BEL  |
00:24.41  |
1  |
25  |
ALEXEY NESTERENKO  |
1996  |
TEAM.47-SKF81 S.-PETERSBURG (RUSSIA)  |
RUS  |
00:25.22  |
1  |
26  |
EDGAR TKACENKO  |
1997  |
LTU GINTARAS KLAIPEDA  |
LTU  |
00:25.64  |
1  |
Girls (juniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KSENIA STOUMOVA  |
1993  |
TEAM.47-SKF81 S.-PETERSBURG (RUSSIA)  |
RUS  |
00:23.43  |
50  |
2  |
KLARA KREPELKOVA  |
1998  |
LAGUNA NOVY JICIN CZE  |
CZE  |
00:24.22  |
46  |
3  |
ARINA MOISEEVA  |
1995  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:24.24  |
42  |
4  |
ALEXANDRA VARDIEVA  |
1993  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:24.95  |
39  |
5  |
BEATA POLISENSKA  |
1995  |
NEMO ZLIN CZE  |
CZE  |
00:25.05  |
36  |
6  |
MICHALINA DEMSKA  |
1995  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:25.26  |
33  |
7  |
MARTINA HANZELKOVA  |
1996  |
LAGUNA NOVY JICIN CZE  |
CZE  |
00:25.71  |
30  |
8  |
PARRA VARGAS DIANA CAROLINA  |
1993  |
COL CLUB AZUL PROFUNDO  |
COL  |
00:25.72  |
27  |
9  |
VERONIKA PUCHMERTLOVA  |
1995  |
CZE UHLOMOST-SPORT MOST  |
CZE  |
00:25.81  |
24  |
10  |
PAULINA SALACHNA  |
1994  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE  |
POL  |
00:25.93  |
22  |
11  |
ANNA DZIADEK  |
1994  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE  |
POL  |
00:25.94  |
20  |
12  |
BASSI DORA  |
1993  |
"KPA ""3.MAJ"" RIJEKA (CROATIA)"  |
CRO  |
00:25.97  |
18  |
13  |
YULIA CHUFIRINA  |
1994  |
MOSCOVIA-ECO-AEROSTALKER  |
RUS  |
00:26.05  |
16  |
14  |
GINTARE PETERYTE  |
1995  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL (LITHUANIA)  |
LTU  |
00:26.13  |
14  |
15  |
KATERINA KULDOVA  |
1994  |
NEMO ZLIN CZE  |
CZE  |
00:26.25  |
12  |
16  |
GOMANA YASSER  |
1995  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:26.32  |
10  |
17  |
DOMINIKA MISZEWSKA  |
1995  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:26.42  |
8  |
18  |
ALINA VENCKUTE  |
1993  |
LTU GINTARAS KLAIPEDA  |
LTU  |
00:27.08  |
7  |
19  |
ANASTASIA MARININA  |
1994  |
TEAM.47-SKF81 S.-PETERSBURG (RUSSIA)  |
RUS  |
00:27.18  |
6  |
20  |
SALMA SABER ZAITOUN  |
1997  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:27.33  |
5  |
21  |
SAULE BOGUZAITE  |
1998  |
LTU GINTARAS KLAIPEDA  |
LTU  |
00:28.98  |
4  |
Men (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
ALEXEY STEPANOV  |
1990  |
FPS KRASNOYARSKIY REGION - RUSSIA  |
RUS  |
00:19.87  |
50  |
2  |
ALEKSANDR IVANETS  |
1987  |
NOVOSIBIRSK - ROSTO (RUSSIA)  |
RUS  |
00:20.27  |
46  |
3  |
VILLE KOTIKUUSI  |
1991  |
FIN KOUVOLAN UIMARIT RY KOU  |
FIN  |
00:20.75  |
42  |
4  |
PAVEL KULAKOV  |
1982  |
SKATE TSU TOMSK  |
RUS  |
00:20.81  |
39  |
5  |
DMITRIY KEKULIDI  |
1991  |
NOVOSIBIRSK - ROSTO (RUSSIA)  |
RUS  |
00:20.92  |
36  |
6  |
ANTON KOKOULIN  |
1991  |
FPS KRASNOYARSKIY REGION - RUSSIA  |
RUS  |
00:20.96  |
33  |
7  |
HASSAN MOHAMED  |
1992  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:21.01  |
30  |
8  |
ALEXEY KULIK  |
1986  |
MOSCOVIA-ECO-AEROSTALKER  |
RUS  |
00:21.05  |
27  |
9  |
KIRILL OSINTSEV  |
1991  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:21.10  |
24  |
10  |
KARIM USAMA FOUDA  |
1992  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:21.47  |
22  |
11  |
DMITRIY SIRKOTKIN  |
1987  |
MOSCOVIA-ECO-AEROSTALKER  |
RUS  |
00:21.70  |
20  |
12  |
IRENEUSZ PTUCHA  |
1992  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:21.99  |
18  |
13  |
SEMAN ASTACHENKOV  |
1989  |
RUS GCOLIFK  |
RUS  |
00:22.15  |
16  |
14  |
VAIDOTAS JASIULEVICIUS  |
1989  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL (LITHUANIA)  |
LTU  |
00:22.51  |
14  |
15  |
LUKASZ PRZYBYLSKI  |
1991  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:22.87  |
12  |
16  |
EMIL BURDA  |
1992  |
CZE UHLOMOST-SPORT MOST  |
CZE  |
00:23.32  |
10  |
17  |
JANNE LUHTALAMPI  |
1992  |
FIN KIRKKONUMMAN UIMARIT  |
FIN  |
00:23.84  |
8  |
18  |
LUKAS DRASNER  |
1992  |
CZE AQUAKLUB LIBEREC  |
CZE  |
00:24.13  |
7  |
19  |
VLADIMIR KOSKOV  |
1992  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:24.68  |
6  |
Women (seniors) 50bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
YANA KASIMOVA  |
1984  |
TEAM.47-SKF81 S.-PETERSBURG (RUSSIA)  |
RUS  |
00:22.97  |
50  |
2  |
LINA PLESKYTE  |
1989  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL (LITHUANIA)  |
LTU  |
00:23.62  |
46  |
3  |
ESRAA SHAMA  |
1990  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:24.27  |
42  |
4  |
ANASTASIA NIKITINA  |
1992  |
FPS KRASNOYARSKIY REGION - RUSSIA  |
RUS  |
00:24.29  |
39  |
5  |
MARKETA SVOZILOVA  |
1991  |
KSP OLOMOUC (CZECH REPUBLIC)  |
CZE  |
00:24.54  |
36  |
6  |
ANA MARIA CIFUENTES  |
1993  |
SUBACUATIC BOGOTA  |
COL  |
00:24.76  |
33  |
7  |
EVGENYIA PEGOVA  |
1992  |
URAL TEAM  |
RUS  |
00:24.85  |
30  |
8  |
NELE VANBULE  |
1992  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME  |
BEL  |
00:24.87  |
27  |
9  |
GANA YASSER  |
1995  |
POLICE CLUB - EGYPT  |
EGY  |
00:25.89  |
24  |
10  |
KATARINA JANIGOVA  |
1993  |
KVS CARETA ZVOLEN  |
SVK  |
00:26.50  |
22  |
11  |
DOVILE NORKEVIVIUTE  |
1988  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL (LITHUANIA)  |
LTU  |
00:26.53  |
20  |
12  |
ZANETA GRENDZICKA  |
1996  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:26.54  |
18  |
13  |
NATALIA ZIELINSKA  |
1995  |
POL LAGUNA X24 TORUN  |
POL  |
00:28.40  |
16  |
14  |
LUCIA ZELINOVA  |
1993  |
KVS CARETA ZVOLEN  |
SVK  |
00:28.67  |
14  |
15  |
MARINE DUREUX  |
1992  |
PLONGEE CLUB DOUAI  |
FRA  |
00:28.70  |
12  |