MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5 Round 6   Final  


4. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2009
Results for 100sf Round 4   Last updated : 15-09-2009 08:38:16 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 100sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
ROMANO LUCA  1992  NUOTO CLUB MILANO SRL SSD  ITA  00:40.16  50 
ZANARDI KEVIN  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITA  ITA  00:40.86  46 
GARCIA FAJARDO HERNAN FELIPE  1992  DEPORTIVO SUBACUATICAS NUTRIAS  COL  00:41.10  42 
HENNESSEY VIEDA WILLIAM ANDRES  1992  DEPORTIVO SUBACUATICAS NUTRIAS  COL  00:41.33  39 
CRISTOFARI GIONA  1993  SUB BARACCA LUGO  ITA  00:41.88  36 
SOVIS VLADIMIR  1994  NEMO ZLIN (REP:CECA)  CZE  00:42.32  33 
BELJAJEV MIHAIL  1992  SK KULDLEST  EST  00:42.46  30 
HELEJ MARKUS  1992  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  00:42.94  27 
SEMINERIO DAVIDE  1994  NUOVO NUOTO (ITALY)  ITA  00:43.09  24 
10  VASILENKO JEVGENY  1993  MAARDU FC (ESTONIA)  EST  00:43.32  22 
11  KARANTONIS OIKONOMOU PERIKLIS  1995  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:43.34  20 
12  STRIEGLER MALTE  1993  TEAM SACHSEN  GER  00:43.49  18 
13  WALTHER MAXIMILIAN  1992  TEAM SACHSEN  GER  00:44.47  16 
14  REVAY ROMAN  1994  KSP TRITON SALA (SVK)  SVK  00:44.57  14 
15  MAZAC MARTIN  1995  NOVY JICIN LAGUNA CZE  CZE  00:45.69  12 
16  BARUCCI FLORENT  1994  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:45.91  10 
17  DOTTI LUCA  1992  ASD SCUOLA NUOTO PINNATO PADOVA  ITA  00:46.40 
18  MAURO FRANCESCO  1994  NUOVO NUOTO (ITALY)  ITA  00:46.78 
19  MIZZULINICH BRUNO  1996  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:47.45 
20  PIGNOL JULIEN  1993  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:47.99 
21  JAROLIM JAKUB  1995  NOVY JICIN LAGUNA CZE  CZE  00:48.06 
22  ANDREANSKY MARTIN  1994  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:48.40 
23  SKACANYI TOMAS  1996  KSP NEPTUN BRATISLAVA SVK  SVK  00:48.95 
24  SCORZONI GABRIELE  1994  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:48.96 
25  MASETTI FABIAN  1993  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:51.26 
26  PICCHIO ALESSANDRO  1997  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:56.22 
27  MOUSTDRIF AHAMED  1995  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  01:01.31 
Girls (juniors) 100sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
MASTROIANNI ROBERTA  1993  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:42.81  50 
CHRISTOVOVA ZUZANA  1992  KSP NEPTUN BRATISLAVA SVK  SVK  00:44.10  46 
MARCARELLI BENEDETTA  1995  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:45.46  42 
KOTSKINA JANA  1996  MAARDU FC (ESTONIA)  EST  00:45.51  39 
BATTILANI LAURA  1993  D SWEET TEAM NUOTO PINNATO (ITA  ITA  00:45.87  36 
MALAGOLI FEDERICA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITA  ITA  00:46.42  33 
SOULI DIMITRA  1995  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:46.56  30 
JORQUERA MARINE  1993  AIX NATATION  FRA  00:46.60  27 
HANAKOVA IVANA  1994  KSP TRITON SALA (SVK)  SVK  00:46.86  24 
10  DOGANA STEFANIA  1992  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  00:47.43  22 
11  CHATZILIA GEORGIA  1992  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:47.68  20 
12  FIEDLER MELANIE  1993  TEAM SACHSEN  GER  00:47.73  18 
13  POHLOVA BARBORA  1992  KSP TRITON SALA (SVK)  SVK  00:47.87  16 
14  SERY JEANNE  1995  AIX NATATION  FRA  00:47.95  14 
15  ORAVCOVA DUBICA  1993  KSP NEPTUN BRATISLAVA SVK  SVK  00:48.21  12 
16  SCHAEFER LISA  1992  TC FEZ BERLIN GER  GER  00:48.36  10 
17  FLORIAN VERONICA  1993  NUOTO PINNATO TARVISIUM ASD (ITAL  ITA  00:48.64 
18  TRAVERSARO LETIZIA  1992  ASD SCUOLA NUOTO PINNATO PADOVA  ITA  00:49.16 
19  ABSOLONOVA ALENA  1995  NEMO ZLIN (REP:CECA)  CZE  00:49.34 
20  LAI SARA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITA  ITA  00:49.43 
21  FIGAROVA VENDULA  1995  NOVY JICIN LAGUNA CZE  CZE  00:50.07 
22  CHOMUTOVA RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:50.13 
23  MATTHIES OTTILIE  1993  TEAM FINSWIMMING BBR GER  GER  00:50.17 
24  WAHLSTADT MONIQUE  1992  TEAM SACHSEN  GER  00:50.55 
25  ERRANI FRANCESCA  1994  SUB BARACCA LUGO  ITA  00:50.76 
26  OLAYA GUTIERREZ ANDREA CAROLINA  1994  DEPORTIVO SUBACUATICAS NUTRIAS  COL  00:51.29 
27  KULDOVA KATERINA  1994  NEMO ZLIN (REP:CECA)  CZE  00:51.30 
28  VIERO VALENTINA  1994  ASD SCUOLA NUOTO PINNATO PADOVA  ITA  00:52.71 
29  TURRINI ELENA  1993  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:53.24 
30  MURABITO ALESSIA  1996  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  00:53.70 
31  BONGIORNI GIULIA  1993  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  00:54.57 
32  MOHA ALICIA  1995  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:54.68 
33  FERRARI MANON  1994  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:55.72 
34  COCCOLINI LAURA  1994  SUB BOLOGNA (ITALY)  ITA  00:58.20 
35  BALANTI SARA  1994  SUB BARACCA LUGO  ITA  01:00.08 
36  BOLOGNA GIULIA  1996  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  01:02.70 
37  RAMBELLI GEA  1995  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  01:03.71 
38  MICHALIKOVA SIMONA  1996  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  01:09.32 
Men (seniors) 100sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
FUMAROLA CESARE  1985  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITA  ITA  00:36.15  50 
NAVA ANDREA  1982  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  00:36.34  46 
MIXA TOMAS  1989  NOVY JICIN LAGUNA CZE  CZE  00:37.38  42 
TOVER NIKOLAI  1982  SK FORTUNA (ESTONIA)  EST  00:37.95  39 
FONTANA ALESSANDRO  1990  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITA  ITA  00:38.65  36 
HORAR JAKUB  1990  KSP NEPTUN BRATISLAVA SVK  SVK  00:38.79  33 
ZIEGLER FLORIAN  1987  BERLINER TSC (GER)  GER  00:39.24  30 
TUGNOLI JULIO  1991  NUOVO NUOTO (ITALY)  ITA  00:39.62  27 
SCHAEFER TIM  1988  TC SUBMARIN POSSNECK (GER)  GER  00:39.93  24 
10  STALEV ANDREI  1989  MAARDU FC (ESTONIA)  EST  00:40.01  22 
11  KLEINE BNEJAMIN  1989  TEAM SACHSEN  GER  00:40.04  20 
12  OSTROWSKY JENS PETER  1990  TEAM FINSWIMMING BBR GER  GER  00:40.13  18 
13  LASSAK SEBASTIAN  1984  TC FEZ BERLIN GER  GER  00:40.16  16 
14  NERI ALESSANDRO  1988  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  00:40.85  14 
15  CAVINA ANDREA  1980  SUB BARACCA LUGO  ITA  00:40.90  12 
16  MEISSNER RIC  1991  TEAM SACHSEN  GER  00:40.99  10 
17  DE CEGLIE DAVIDE  1990  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:41.12 
18  SCHAEFER JAKOB  1990  TC SUBMARIN POSSNECK (GER)  GER  00:41.27 
19  APPRESSI LORENZO  1991  NUOVO NUOTO (ITALY)  ITA  00:41.30 
20  ROESICKE FELIX  1990  TEAM FINSWIMMING BBR GER  GER  00:41.74 
21  VIALA ELIE  1991  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:42.80 
22  ROTA ALBERTO  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  00:42.84 
23  MARCHELLI THIERRY  1986  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:43.08 
24  BELLINI ALESSANDRO  1993  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  00:43.69 
25  BENFENATI ALESSANDRO  1986  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:43.75 
26  MASOTTI ANDREA  1974  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  00:46.12 
27  SOUSOUNIS MICHAIL  1993  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:46.35 
28  ZANETTE SAMUELE  1980  NUOTO PINNATO TARVISIUM ASD (ITAL  ITA  00:47.41 
29  BELLETTI GIANLUCA  1976  SUB BARACCA LUGO  ITA  00:48.49 
30  SCHILIRO MARCO  1984  NUOTO PINNATO TARVISIUM ASD (ITAL  ITA  00:50.06 
31  D'ANGELO GIULIO  1996  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  01:02.57 
Women (seniors) 100sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
DELIGIANNI EIRINI  1992  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:41.87  50 
APOSTOLIDI MYRTO  1993  ATHLETIC CLUB NIREAS GERAKA (GREEC  GRE  00:42.60  46 
HIRSCHFELDT TINA  1985  TEAM SACHSEN  GER  00:42.61  42 
AMMETTO CLAUDIA  1986  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  00:42.87  39 
MARINCAKOVA NIKOLA  1988  KSP TRITON SALA (SVK)  SVK  00:44.52  36 
SMIRNOVA JELENA  1987  MAARDU FC (ESTONIA)  EST  00:44.92  33 
BARONCINI SILVIA  1985  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:44.93  30 
SCHREIBER FRANZISKA  1988  TC FEZ BERLIN GER  GER  00:45.06  27 
GIANOLA MARTA  1976  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  00:45.56  24 
10  SCHNEIDER DIANA  1987  TEAM SACHSEN  GER  00:47.24  22 
11  DELIZE MARION  1990  CLUB CIOTADEN DE NAGE AVEC PALMES - FRANC  FRA  00:48.49  20 
12  TRUBACOVA LUCIA  1984  KSP NEPTUN BRATISLAVA SVK  SVK  00:48.90  18 
13  MATTHIES WILHELMINE  1990  TEAM FINSWIMMING BBR GER  GER  00:49.71  16 
14  LOECHERT ALINA  1991  BERLINER TSC (GER)  GER  00:49.91  14 
15  CARIERI VERONICA  1993  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:50.06  12 
16  DI CREDICO GIORGIA  1992  RECORD TEAM BOLOGNA ASD (ITALY)  ITA  00:50.78  10 
17  MIOZZI CAROLINA  1992  ASD CT BELLE ARTI (ITALY)  ITA  00:51.64 
18  MELANDRI CHIARA  1991  ASD SCUOLA NUOTO PINNATO PADOVA  ITA  00:51.72 
19  SALI MARTA  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  00:53.01 
20  MINARDI ELISA  1990  SUB BARACCA LUGO  ITA  00:53.36 
21  ZANON MARTA  1991  ASD SCUOLA NUOTO PINNATO PADOVA  ITA  00:53.55 
22  JOTRAND EDITH  1988  AQUANI NIVELLES - BELGIQUE  BEL  00:56.64 
23  NATALI SIMONA  1980  ASD BLU ATLANTIS AVIS (ITALY)  ITA  01:00.96