MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 200sf Golden Final   Last updated : 02-11-2008 18:53:10 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
GRUBNIK DENIS  1992  UKR Sadko Severodonetsk  UKR  01:29.34  50 
KRIULKO Nikolay  1992  TRUF USC - PALNIKS  RUS  01:29.52  46 
Kopil Oleg    CSTK - SIGMA  UKR  01:31.44  42 
SHEKERA DMYTRO  1992  CSTK - SIGMA  UKR  01:32.09  39 
SEDIK HISHAM  1991  POLICE CLUB  EGY  01:32.53  36 
KOVALEV Oleg  1992  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:33.78  33 
SHAFIGULIN ALEXEY  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  01:33.85  30 
MEDHAT MOHAMED  1991  POLICE CLUB  EGY  01:34.10  27 
Turygin Ivan    SVERDLOVSK TEAM  RUS  01:36.18  24 
10  NESIN VASILIY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:36.28  22 
11  PENNEWISS DAVID  1991  FEZ BERLIN  GER  01:36.82  20 
12  Ammer Maik    Germany Youth 1  GER  01:36.88  18 
13  Alejandro Fonseca    CLUB DEPORTIVO CAFAM (COLOMBIA)  COL  01:42.15  16 
14  Khamies Ibrahim  1992  Suez Canal  EGY  01:43.62  14 
15  Arndt Henning    Germany Youth 2  GER  01:45.12  12 
16  Rastilav Nitriansky    Calypso Zvolen  SVK  01:45.31  10 
17  UHLMANN MAXIMILIAN  1992  GER TC Greiz  GER  01:46.34 
18  Sameh Ahmed  1993  Suez Canal  EGY  01:50.40 
19  Ashraf Marwan    Yacht  EGY  01:53.25 
20  Elsayed Ahmed    Elghaba  EGY  01:53.43 
21  Medhat Yousef    Smouha  EGY  01:55.13 
22  Abaas Ahmed    Smouha  EGY  01:57.04 
23  Hosny Ahmed  1993  El Ahly El-Scandry  EGY  01:59.57 
24  Sarunas Girdauskas    Swimm School Kaunas  LTU  01:59.74 
25  Mahmoud Moustafa  1993  Shooting  EGY  02:00.35 
26  Ashraf Yehia    Sporting  EGY  02:02.51 
27  Yasser Omar    Shooting  EGY  02:13.15 
28  Ehab Ahmed    Sporting  EGY  02:22.19 
  Ahmed Safwan  1991  Yacht  EGY  DNS   
Girls (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
GODOVANA OLGA  1991  CSTK - SIGMA  UKR  01:37.32  50 
KUCHER IRYNA  1993  CSTK - SIGMA  UKR  01:39.42  46 
Ozerova Elena    TEAM 47 - SKF 81  RUS  01:42.21  42 
NESTEROVA MARINA  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:42.44  39 
Abd El-Fadil Toka  1993  POLICE CLUB  EGY  01:45.52  36 
KARAM SARA  1995  POLICE CLUB  EGY  01:45.58  33 
Schaefer Lisa    Germany Youth 2  GER  01:45.94  30 
Elsayad Yara  1991  Yacht  EGY  01:46.34  27 
Kuehnel Melanie    Germany Youth 2  GER  01:47.33  24 
10  KALASHNIK VALERIA  1994  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:47.81  22 
11  MERKURENA ELIZAVETA  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  01:48.27  20 
12  SCHULZ TIZIANA  1992  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  01:48.76  18 
13  Saupe Kristin    TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  01:50.27  16 
14  Emad Sohila    Nubien General Club  EGY  02:07.66  14 
15  Mohamed Esrra    Nubien General Club  EGY  02:10.52  12 
16  Karam Monika    Smouha  EGY  02:10.99  10 
17  Essmat Nehal    Smouha  EGY  02:22.91 
18  Said Farida    Shooting  EGY  02:28.53 
Men (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
LUTZKENDORF SVEN    TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  01:26.56  50 
Islamov Ilia    SVERDLOVSK TEAM  RUS  01:29.27  46 
Ahmed Alhassan    POLICE CLUB  EGY  01:30.11  42 
KONDRATENKO ALEKSEY  1987  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:30.21  39 
Lichenko Oleksandr    CSTK - SIGMA  UKR  01:32.40  36 
BURNOS ANTON  1989  DUSTSH Minsk  BLR  01:33.10  33 
PONOMAREV Sergey  1985  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:33.14  30 
Rozkladka Iaroslav    CSTK - SIGMA  UKR  01:38.09  27 
Samih Ahmed  1992  POLICE CLUB  EGY  01:41.15  24 
10  Hassan Aly    Shooting  EGY  01:46.99  22 
11  Adel Mohamed    Suez Canal  EGY  01:47.42  20 
12  Hatem Omar    Nubien General Club  EGY  01:54.29  18 
13  Tarif Mohamed    Sporting  EGY  01:58.58  16 
14  Magdy Mohamed  1996  Suez Canal  EGY  01:59.83  14 
Women (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
KRAVCHUK VASILISA  1987  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  01:31.61  50 
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  01:33.95  46 
SHLYAKHOVSKA OLGA  1984  CSTK - SIGMA  UKR  01:34.78  42 
Wirtz Melinda    Hungarian Team  HUN  01:39.44  39 
NIKOLAENKO DARINA  1988  CSTK - SIGMA  UKR  01:39.71  36 
KONONOVA ELENA  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:41.68  33 
SHVEDINA ANNA  1986  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  01:43.02  30 
ZAKI YASSMIN  1988  POLICE CLUB  EGY  01:45.92  27 
Shabaan Sameha  1987  POLICE CLUB  EGY  01:49.14  24 
10  Birute Lasaite    Swimm School Kaunas  LTU  01:54.22  22 
11  Osama Dina    Nubien General Club  EGY  01:54.90  20 
12  Yousef Khadega    Nubien General Club  EGY  02:14.77  18 
  Aiad Hala  1993  Suez Canal  EGY  DQ