MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 50ap Round 5   Last updated : 02-11-2008 18:53:03 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50ap
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
HAERYLAU DZMITRY  1992  BLR DOSAAF-1  BLR  00:16.02  50 
TIMOSHENKO NIKITA  1992  KEMEROVO  RUS  00:16.04  46 
KWON, YongJun  1991  Dolphin  KOR  00:16.18  42 
KIM, YeaGun  1991  Dolphin  KOR  00:16.64  39 
TARSUKOV MYKHAYLO  1993  DARNITSA-303  UKR  00:17.00  36 
NESIN VASILIY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:17.02  33 
DENISHENKO DENIS  1991  TRUF USC - PALNIKS  RUS  00:17.21  30 
KONDRATENKO ILIY  1991  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:17.27  27 
IBRAGIMOV RUSTAM  1991  VORONEHZ  RUS  00:17.29  24 
10  KONKOV OLEKSANDR  1992  SDYSTSH VVS  UKR  00:17.42  22 
11  USAMA KARIM  1992  POLICE CLUB  EGY  00:17.81  20 
12  DOTCENKO DMITRIY  1991  CKUSS ACHINSK  RUS  00:17.93  18 
13  ZAPLATKIN Yuri  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:17.94  16 
14  Ireneusz Ptucha    Laguna 24 ToruŻ  POL  00:18.10  14 
15  MIKHAILOV Alexander  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:18.44  12 
16  GORBACHEV SERGEIY  1992  STC DELFIN  RUS  00:18.71  10 
17  Cikin Denis  1991  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  00:18.72 
18  NADKIN ANTON  1993  STC DELFIN  RUS  00:19.14 
19  Maisara Abd Elrahman  1993  POLICE CLUB  EGY  00:19.26 
20  WOJCIECH SWIERCZYNSKI  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:20.36 
21  Loginov Vladimir  1992  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  00:20.95 
Girls (juniors) 50ap
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
BORISOVA KSENIA  1994  PERM KS ROSTO  RUS  00:18.47  50 
DREGER DARJI  1994  PERM KS ROSTO  RUS  00:18.76  46 
YOU, JiEun  1992  Dolphin  KOR  00:19.04  42 
LEE, KangHee  1992  Dolphin  KOR  00:19.11  39 
MARKOVTCOVA ALINA  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:19.20  36 
ASHAEVA EKATERINA  1993  KEMEROVO  RUS  00:19.31  33 
SAKHARITOVA TATIANA  1993  TAGANROG  RUS  00:19.56  30 
TITOVA Daria  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:19.56  30 
MOHSEN MENA  1991  POLICE CLUB  EGY  00:20.04  24 
10  ATEF MAI  1991  POLICE CLUB  EGY  00:20.11  22 
11  KIKUCHI AYAKA  1992  JPn  00:20.37  20 
12  SVISTUNOVA ALBINA  1992  TAGANROG  RUS  00:20.41  18 
13  SATO KONOMI  1991  JPn  00:20.60  16 
14  KAKHOMOVA MARGARITA  1993  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:20.77  14 
15  SVIRIDENKO Elizaveta  1993  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:20.94  12 
16  Ilushina Anastasiia  1994  Tavmant USC ROSTO Briansk  RUS  00:21.25  10 
17  FLORCZAK PAULINA  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:21.31 
18  GOLOVKO IRINA  1993  SVERDLOVSK TEAM  RUS  00:21.45 
19  ASIA PARTYKA  1993  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:21.70 
  struck patrucia  1992  DELFIN JASTARNIA  POL  DNS   
  ZIENIEWICZ ANNA  1994  DELFIN JASTARNIA  POL  DNS   
Men (seniors) 50ap
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Li yi  1984  GUANGXI (CHINA)  CHN  00:15.00  50 
SOROKA IGOR  1986  CSTK - SIGMA  UKR  00:15.13  46 
Cen jinlong  1986  CHN-Guargdong  CHN  00:15.15  42 
SAKAI HIDEAKI  1980  JPn  00:15.26  39 
Rezinikov, Nikolai  1988  RUS-Kuban Rosto  RUS  00:15.59  36 
Jiang Xinchu  1983  CHN-Guargdong  CHN  00:15.62  33 
MAJEWSKI WOJCIECH  1990  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:16.14  30 
SARKISYAN ARSHAK  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:16.52  27 
BABAEV FEDOR  1988  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:16.64  24 
10  FEDOROV DMITRIY  1988  SPUTNIK KRASNOYARSK  RUS  00:16.82  22 
11  SHAMA ESLAM  1985  POLICE CLUB  EGY  00:16.87  20 
12  KAPLUK ALEXANDER  1990  TAGANROG  RUS  00:17.53  18 
  NIKOLAI TOVER  1982  SK FORTUNA  EST  DNS   
Women (seniors) 50ap
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
Baozhen, Zhu  1988  CHN-Guargdong  CHN  00:16.28  50 
LIANG YAOYUE  1989  GUANGXI (CHINA)  CHN  00:16.51  46 
Xu huanshan  1988  CHN-Guargdong  CHN  00:16.53  42 
KASIMOVA YANA  1984  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  00:16.90  39 
HUANG JIEFEN  1987  GUANGXI (CHINA)  CHN  00:16.90  39 
ADAYKINA NATALIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  00:18.55  33 
FALEEVA Alla  1984  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:18.90  30 
BARABANOVA Elena  1990  FPS Krasnoyarskiy Region  RUS  00:19.71  27 
HOSSAM YAKOUT Norhan  1990  POLICE CLUB  EGY  00:21.99  24 
10  YAKOUT REEM  1995  POLICE CLUB  EGY  00:22.26  22