MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 800sf Round 3   Last updated : 02-11-2008 18:53:13 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
MALAMADAKIS EYSTRATIOS  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  06:46.92  50 
ROTA ALBERTO  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  06:49.35  46 
MICHAL MOSKAL  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  07:09.96  42 
CHEVALIER AMAURY  1992  CRCLE P.BERT DE RENNES (FRANCE)  FRA  07:12.42  39 
TUGNOLI JULIO  1991  NUOVO NUOTO BOLOGNA (ITALY)  ITA  07:14.19  36 
MUIA THOMAS  1993  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  07:15.04  33 
MALERIAT GUILLAUME  1991  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  07:23.41  30 
DASKALAKIS DIMOKRITOS  1993  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  07:27.42  27 
MILANO MICHAEL  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  07:31.45  24 
10  BORGATO ELIA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  07:32.15  22 
11  ALEJANDRO CORDOBA RUIZ  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  07:36.42  20 
12  KIERMASZ KRZYSZTOF  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  07:44.26  18 
13  CURLETTI ROBERTO  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  07:45.59  16 
14  GIUGNI FRANCESCO  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  07:50.90  14 
15  BONTOUX PIERRE-JEAN  1991  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  07:55.92  12 
16  MILAN ALBERTO  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  08:01.22  10 
17  SLOSIAR ROBERT  1992  CALYPSO ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  08:23.48 
18  TRIVELLATO ALESSANDRO  1992  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  08:24.22 
19  TARDIEUX TOM  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  08:38.22 
20  CINELLI PAOLO  1994  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  08:39.18 
21  CAVINA ROBERTO  1992  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  09:25.29 
22  OPPOLZER DOMINIK  1996  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  09:34.75 
Girls (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
TAGHETTI ALESSIA  1991  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  07:26.91  50 
DOISY MARINE  1991  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  07:36.69  46 
KALAMARIDI AIKATERINI  1991  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  07:47.03  42 
SCHULZ TIZIANA  1992  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  07:55.24  39 
VILAMOVA ELISKA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  07:55.32  36 
BECHIS JAELE  1992  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  08:00.85  33 
AGATA TASZ  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  08:03.93  30 
SALUD MORAN MU?OS  1991  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  08:03.98  27 
GARCIA SANCHEZ LARA  1993  BABEL ALICANTE (SPAIN)  ESP  08:04.40  24 
10  DE VITIS GIULIA  1993  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  08:06.48  22 
11  MELOTTI NOEMI  1991  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  08:06.77  20 
12  SANVITO SARAH  1995  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  08:07.33  18 
13  POULAKA PELAGIA - MARIA  1992  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  08:09.38  16 
14  BUCELLI SILVIA  1991  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  08:11.02  14 
15  RAVAGLIA CHIARA  1991  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  08:14.88  12 
16  CHOMUTOVÁ RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  08:15.05  10 
17  TIRBISCH LEA  1991  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  08:16.09 
18  GEHBAUER FLEURIANE  1994  UCKANGE EVOLUTION PALMES (FRANCE)  FRA  08:16.83 
19  BARAVELLI BARBARA  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  08:19.30 
20  RENATA TOKARSKA  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  08:24.44 
21  HELENA HERNANDEZ ARENAS  1994  EFIBA DE CABRA (SPAIN)  ESP  08:29.00 
22  CASADIO MARINA  1991  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  08:30.78 
23  BORTOLAMI GIORGIA  1994  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  08:31.68 
24  MARTINEZ FERNANDEZ AMAIA  1991  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  08:50.21 
25  BRIOSNE CLEMENCE  1994  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  08:51.12 
26  CRIVELLARI GIORGIA  1994  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  08:53.61 
27  MELANDRI CHIARA  1991  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  09:00.55 
28  MAGOGA LAURA  1994  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  09:09.57 
29  FLORIAN VERONICA  1993  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  10:34.14 
  BENETTI GIULIA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  DNF   
Men (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
FIGINI STEFANO  1987  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  06:25.37  50 
TSOUROUNAKIS IOANNIS  1984  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  06:36.45  46 
PICCHI FABIO  1975  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  06:41.00  42 
KAMOIZAN RAPHAEL  1989  C.S. DE GRAVENCHON (FRANCE)  FRA  06:43.90  39 
BATTISTA ALEX  1982  RECORD TEAM BOLOGNA (ITALY)  ITA  06:48.21  36 
SOLIMAN EL SAYED BARUKI  1985  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  06:56.78  33 
ROLACK YVES  1981  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  06:59.66  30 
EIFE CHRISTIAN  1985  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  07:00.90  27 
MANGINO MARCO  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  07:02.63  24 
10  HOERA CHRISTIAN  1987  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  07:06.25  22 
11  FIORUCCI ROBERTO  1972  C.N. FIAMME ORO (ITALY)  ITA  07:06.50  20 
12  NEGRELLO NICOLA  1985  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  07:14.18  18 
13  MPOULTADAKIS EMMANUIL  1985  N.O. CHANIA (GREECE)  GRE  07:18.30  16 
14  SIVIERO DIEGO  1990  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  07:19.85  14 
15  FRANCESE NICOLO'  1989  ASD NUOTO PINNATO BIELLA (ITALY)  ITA  07:27.58  12 
16  ZANETTE SAMUELE  1980  N.P. TARVISIUM ASD (ITALY)  ITA  07:35.28  10 
17  SARASOLA MUGIKA GORKA  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  07:37.06 
18  VANDINI PAOLO  1958  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  07:37.54 
19  BRILHAULT HUGUES  1980  PARIS PALME OLYMPIQUE(FRANCE)  FRA  07:46.84 
20  MARTINI VALERIO  1975  SUB BARACCA LUGO (ITALY)  ITA  07:47.66 
21  GARIN GARMENDIA JUAN JOSE  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  07:54.49 
22  GIANOLA MAURO  1969  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  08:41.91 
23  ZINNI CLAUDIO  1993  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  09:02.79 
24  SBARIGIA MICHELE  1987  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  10:24.63 
Women (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
GROSJEAN MARINE  1989  UNION QUIPER NATATION (FRANCE)  FRA  07:23.35  50 
CHEN XIAOPING  1984  GUANGXI (CHINA)  CHN  07:23.61  46 
MURABITO SERENA  1988  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  07:30.34  42 
VIERO GIORGIA  1988  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  07:40.90  39 
MUELLER CHRISTINE  1978  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  07:42.43  36 
MERCURI ANNA  1982  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  07:43.55  33 
BISCAZZO LINDA  1987  SNP PADOVA (ITALY)  ITA  07:52.14  30 
DONATO ALESSANDRA  1989  NORD PADANIA SUB VAREDO (ITALY)  ITA  07:57.84  27 
LECOMTE LAURA  1988  AIX - NATATION (FRANCE)  FRA  08:02.74  24 
10  HUANG JIEFEN  1987  GUANGXI (CHINA)  CHN  08:08.54  22 
11  LLORENTE ARMENDARIZ MAITE  1989  C.N. TAFALLA (SPAIN)  ESP  08:22.79  20 
12  SCHLAEPFER CLELIA  1990  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI  08:24.27  18 
13  PORTAL JULIE  1990  LES MARSOUINS DE VALENCE (FRANCE)  FRA  08:24.57  16 
14  MALAVASI GIULIA  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  08:27.52  14 
15  GALUPPO DEBORAH  1994  SSD EURO TEAM TORINO (ITALY)  ITA  09:08.04  12 
16  GARMENDIA ZUAZNABAR ALAZNE  1990  ORDIZIA K.E. URPEKOAK (SPAIN)  ESP  09:10.50  10 
17  CORDONE GIADA  1984  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  09:26.93 
18  DE NITTIS GIULIA  1994  ASD C.T. BELLE ARTI ROMA (ITALY)  ITA  09:33.03 
19  BURRI NATHALIE  1989  SLRG OBERWALLIS (SWITZERLAND)  SUI  09:37.64 
  PILOTTI STEFANIA  1975  BLU ATLANTIS AVIS RAVENNA (ITALY)  ITA  DNS