MAIN PAGE Results : 50ap 100im 50sf 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 100im Round 1   Last updated : 02-11-2008 18:53:04 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SALO DENIS  1991  CSTK - SIGMA  UKR  00:37.70  50 
PIECHOWIAK JAKUB  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:39.45  46 
Maksymenko Oleksiy    CSTK - SIGMA  UKR  00:39.57  42 
MUDENAS GEDIMINAS  1991  LTU Vilnius VSM  LTU  00:40.16  39 
TARSUKOV MYKHAYLO  1993  DARNITSA-303  UKR  00:41.44  36 
MALKOWSKI JAN  1993  FEZ BERLIN  GER  00:41.62  33 
MURA WOJCIECH  1991  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  00:44.88  30 
SWIERCZYNSKI WOJCIECH  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:46.72  27 
UHLMANN MAXIMILIAN  1992  GER TC Greiz  GER  00:47.95  24 
10  SCHWARZE FELIX  1993  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  00:52.38  22 
11  MICHALAK ADRIAN  1994  POL NAUTILIUS Jastrzebie  POL  00:54.29  20 
12  TIETZ ROBERT  1994  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  00:54.95  18 
13  ANDREANSKI MARTIN  1994  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  00:56.21  16 
Girls (juniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SLADECKOVA BARBORA  1991  BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  CZE  00:42.95  50 
VIARBOUSKAYA NASTASSIA  1993  BLR DOSAAF-1  BLR  00:43.32  46 
ZADOENKO Polina  1992  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:45.35  42 
RAATZ CAROLIN  1991  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  00:45.80  39 
KOVRYGA OLENA  1994  CSTK - SIGMA  UKR  00:46.30  36 
TASZ AGATA  1992  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:47.49  33 
CHOMUTOV RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  SVK  00:48.51  30 
PARTYKA JOANNA  1994  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:49.82  27 
ADLER LINDA  1991  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  00:50.73  24 
10  MATTHIES OTTILIE  1993  FEZ BERLIN  GER  00:52.54  22 
11  HUTTICH MARLENE  1993  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  00:56.51  20 
Men (seniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SOROKA IGOR  1986  CSTK - SIGMA  UKR  00:33.85  50 
FORMIN ALEXANDER  1981  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:35.09  46 
MAJEWSKI WOJCIECH  1990  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:35.44  42 
DIMARIDIS ACHILEAS  1980  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  00:36.41  39 
PAPADOPOULOS MICHAIL  1982  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  00:38.55  36 
OEFNER CHRISTOPH  1990  TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  GER  00:38.78  33 
ROLACK YVES  1981  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  00:39.31  30 
Kabanadza Bachana    UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  00:39.90  27 
ROESICKE FELIX  1990  TEAM BERLIN (GERMANY)  GER  00:43.25  24 
10  ORLOV OLEKSIJ  1992  UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  UKR  00:44.34  22 
11  HEINZE RICHARD  1989  FEZ BERLIN  GER  00:44.66  20 
12  PRZYBYLSKI LUKASZ  1988  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:46.11  18 
  Rozkladka Iaroslav    CSTK - SIGMA  UKR  DQ   
Women (seniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
DYELOVA KATERYNA  1983  CSTK - SIGMA  UKR  00:38.93  50 
OBADAVA KATSIARYNA  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  00:41.11  46 
BARKAWITZ SUSANN  1975  TEAM SACHSEN (GERMANY)  GER  00:41.30  42 
MAKSIMOVA MARINA  1988  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  00:41.73  39 
BABICH NATALIA  1985  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:42.14  36 
TSIKLI ANASTASIA  1978  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  00:42.45  33 
REKA KATERYNA  1989  CSTK - SIGMA  UKR  00:42.60  30 
BAKHANTSOVA YULIYA  1990  BLR DOSAAF-1  BLR  00:44.40  27 
GIANNAKOPOULOU ATHINA  1979  GRE Nautical Club Vouliagmeni  GRE  00:44.89  24 
10  BENETTI GIULIA  1992  NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  ITA  00:45.29  22 
11  ZUKAUSKAITE STANISLAVA  1990  LTU Vilnius VSM  LTU  00:46.49  20 
12  SMIRNOVA EKATERINA  1991  TEAM 47 - SKF 81  RUS  00:49.43  18 
13  GRZELAK ALEKSANDRA  1990  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:50.21  16 
14  OSMANSKA DIANA  1991  LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  POL  00:52.01  14 
15  BOETTCHER BEATRICE  1989  FEZ BERLIN  GER  00:53.42  12 
16  JANCZAK KAROLINA  1990  POL NEPTUN Gdansk  POL  01:00.26  10 
  ADAYKINA NATALIA  1990  SHAVARSH KARAPETYAN  RUS  DQ