MAIN PAGE Results : 50ap 100im 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2007
Results for 800sf Golden Final   Last updated : 01-11-2007 23:11:10 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SHAFIGULIN ALEXEY  1991  TEAM 47-SKF81  RUS  06:52.71  50 
SHEBAB ABD ELFATAH    POLICE CLUB  EGY  07:13.62  46 
BEREST MIKHAIL  1990  TAGANROG  RUS  07:14.59  42 
DE CEGLIE DAVIDE  1990  RECORD TEAM BOLOGNA  ITA  07:15.90  39 
AHMED SAIED SHEPL    SUEZ CANAL  EGY  07:31.03  36 
MOLCHANOV KIRILL  1992  TEAM 47-SKF81  RUS  07:34.16  33 
HESHAM SEDEEK    POLICE CLUB  EGY  07:40.59  30 
PALLEJA GARCIA VICTOR  1994  BABEL ALICANTE  ESP  08:06.20  27 
ADHAM AHMED MOLOKHIA ADHAM  1993  YACHT  EGY  08:06.81  24 
10  IBRHAIM KHAMIS IBRHA IBRAHIM  1992  SUEZ CANAL  EGY  08:08.74  22 
11  CAJCHAN TOMAS  1992  CALYPSO ZVOLEN  SVK  08:10.25  20 
12  KARASEK JAKUB    CALYPSO ZVOLEN  SVK  08:38.73  18 
13  PALLEJA GARCIA JAIME  1992  BABEL ALICANTE  ESP  08:48.28  16 
14  AHMED HOSNY    ELGAMAREK  EGY  09:01.56  14 
15  AHMED MOHAMED    ARMY CLUB  EGI  09:08.45  12 
16  MOHAMED ABD EL-LATIEF    ARMY CLUB  EGI  10:13.62  10 
Girls (juniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
CHERKASOVA VARVARA  1991  SIBIRYIK KRASNOYARSK  RUS  07:46.07  50 
BONDOR ORSOLYA  1991  CALYPSO ZVOLEN  SVK  07:46.43  46 
LYAKINA DARIA  1990  TEAM 47-SKF81  RUS  07:52.51  42 
HAMED NASSAR DINA  1992  POLICE CLUB  EGY  07:56.51  39 
NESTEROVA MARINA  1990  SIBIRYAK  RUS  07:58.29  36 
ZADOENKO KSENIA  1990  TEAM 47-SKF81  RUS  08:06.82  33 
HOSSAM YAKOU NORHAN  1990  POLICE CLUB  EGY  08:07.87  30 
IVANKINA KSENIA  1993  KEMEROVO  RUS  08:26.21  27 
GARCIA SANCHEZ LARA  1993  BABEL ALICANTE  ESP  08:28.15  24 
10  UKROPOV BARBORA  1992  CALYPSO ZVOLEN  SVK  08:33.22  22 
11  IVANOVA ALIAKSANDRA  1993  DOSAAF  BLR  08:37.32  20 
12  CHOMUTOV RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  08:39.77  18 
13  REHAM HUSIEN    OLYMPY  EGY  09:17.50  16 
14  NADA KHALED    ARMY CLUB  EGI  09:31.73  14 
15  NOURHAN KABIL    ARMY CLUB  EGI  10:26.25  12 
Men (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
REZNIKOV NIKOLAY  1983  JSS KIEV  UKR  06:50.18  50 
CHORNYI MAKSYM  1988  JSS KIEV  UKR  06:54.76  46 
KONDRATENKO ALEXEY  1987  AERO KRASNOYARSK  RUS  06:55.76  42 
BATTISTA ALEX  1982  RECORD TEAM BOLOGNA  ITA  06:56.01  39 
AYTOV MAKSIM  1987  AERO KRASNOYARSK  RUS  06:59.05  36 
MOHSEN MOHAMED MOHSEN  1985  POLICE CLUB  EGY  06:59.33  33 
ODINTCOV ANDREY  1990  TEAM 47-SKF81  RUS  07:03.04  30 
SCASN PATRIK  1989  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  07:03.44  27 
PANA ELENI  1987  TOM AQUA  RUS  07:03.72  24 
10  EL-SAYED ALI ELBAROU EL-SAYED  1982  NORD PADANIA SUB VAREDO  ITA  07:04.33  22 
11  KARPYUK ROMAN    TEAM 47-SKF81  RUS  07:08.49  20 
12  PANZARINI MARCO  1974  RECORD TEAM BOLOGNA  ITA  07:09.06  18 
13  INIESTA SEVILLANO JO MIGUEL  1968  BABEL ALICANTE  ESP  07:12.58  16 
14  MARTINEZ LOPEZ BORJA  1986  BABEL ALICANTE  ESP  07:12.93  14 
15  MALATEK DANIEL  1989  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  07:31.51  12 
16  SALKAUSKAS AIVARAS  1986  LVJC VILNIUS  LTU  07:39.19  10 
17  AHMED ASHOUR HUSSIEN AHMED  1988  ARMY CLUB  EGI  09:52.12 
Women (seniors) 800sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
NIKOLAENKO DARIYA  1988  JSS KIEV  UKR  07:22.02  50 
KHOVILOVA OKSANA  1989  VORONEZ  RUS  07:29.00  46 
GODOVANAYA OLGA  1991  JSS KIEV  UKR  07:37.39  42 
IVLICHEVA VICTORIYA  1988  TEAM 47-SKF81  RUS  07:46.40  39 
LASAITE BIRUTE  1989  LITHUANIA KAUNAS  LTU  08:04.89  36 
KARAM BADAWI SARA  1996  POLICE CLUB  EGY  08:10.15  33 
ALBADALEJO HERRERA RAQUEL  1988  BABEL ALICANTE  ESP  08:42.19  30 
AYMAN ALBIER GINA  1994  POLICE CLUB  EGY  08:49.50  27 
GARCIA CALONJE SARA URSULA  1989  BABEL ALICANTE  ESP  10:07.31  24