MAIN PAGE Results : 50ap 100im 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2007
Results for 200sf Round 5   Last updated : 01-11-2007 23:11:07 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
R SICKE FELIX  1990  TC FEZ BERLIN  GER  01:36.24  50 
ALCALA PEREZ VICTOR  1991  BABEL ALICANTE  ESP  01:38.82  46 
PALMER COMAS DAMIA  1990  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  01:40.33  42 
PENNEWI DAVID  1991  TC FEZ BERLIN  GER  01:40.60  39 
TORRES REVELLES JAVIER  1993  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  01:45.06  36 
CORDOBA RUIZ ALEJANDRO  1991  EFIBA DE CABRA  ESP  01:48.89  33 
PALLEJA GARCIA VICTOR  1994  BABEL ALICANTE  ESP  01:51.59  30 
Girls (juniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
BARANOVSKAYA VALERIA  1990  TAGANROG  RUS  01:37.00  50 
CHERKASOVA VARVARA  1991  SIBIRYIK KRASNOYARSK  RUS  01:43.63  46 
HAASE CAROLIN  1990  TC FEZ BERLIN  GER  01:50.10  42 
GARCIA SANCHEZ LARA  1993  BABEL ALICANTE  ESP  01:55.48  39 
LUNA ACEITUNO VICTORIA  1991  EFIBA DE CABRA  ESP  01:58.67  36 
GONZALEZ GURIDI PATRICIA  1995  BABEL ALICANTE  ESP  02:01.01  33 
KLAAN LIESA  1993  TC FEZ BERLIN  GER  02:05.46  30 
Men (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
KONDRATENKO ALEXEY  1987  AERO KRASNOYARSK  RUS  01:31.47  50 
SAPRYKINE IGOR  1980  TAGANROG  RUS  01:32.08  46 
MARTINEZ LOPEZ BORJA  1986  BABEL ALICANTE  ESP  01:32.31  42 
PONOMAREV SERGEY  1985  AERO KRASNOYARSK  RUS  01:34.50  39 
H RA CHRISTIAN  1987  TEAM SACHSEN  GER  01:36.86  36 
HAHNKE MARKUS  1990  TC FEZ BERLIN  GER  01:40.53  33 
VEZA BOZIDAR  1984  RK NAUTILUS SPLIT  CRO  01:45.01  30 
SABATER PLANELLES BORJA  1980  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  01:45.99  27 
  MURCIA GARZON JAIME  1985  BABEL ALICANTE  ESP  DQ   
  REUS VIDAL ANTONIO  1982  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  DQ   
Women (seniors) 200sf
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
SHVEDINA ANNA  1986  AERO KRASNOYARSK  RUS  01:42.92  50 
BABKINA MARINA  1987  AERO KRASNOYARSK  RUS  01:44.37  46 
L RKS KATHARINA  1986  DJK - VFR MULHEIM SAARN  GER  01:46.09  42 
LUNA ACEITUNO ANA MARIA  1989  EFIBA DE CABRA  ESP  01:47.87  39 
MERA ANGULO DIANA  1988  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  01:48.23  36 
LOPEZ HINOJOSA CRISTINA  1987  SANT AGUSTI - VELOZ  ESP  01:50.16  33 
ZUPANOVIC HELENA  1985  RK NAUTILUS SPLIT  CRO  01:59.68  30 
B TTCHER BEATRICE  1989  TC FEZ BERLIN  GER  02:03.22  27 
GARCIA CALONJE SARA URSULA  1989  BABEL ALICANTE  ESP  02:06.53  24 
10  LOPEZ BARCIA MAEVA  1994  BABEL ALICANTE  ESP  02:24.80  22 
  SCHREIBER FRANZISKA  1988  TC FEZ BERLIN  GER  DQ