MAIN PAGE Results : 50ap 100im 100sf 200sf 400sf 800sf 50bf 100bf 200bf 4x100sf Ranking : Athlets Teams
Round 1 Round 2 Round 3 Round 4 Round 5   Final  


2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2007
Results for 100im Round 2   Last updated : 01-11-2007 23:11:03 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
MAJEWSKI WOJCIECH  1990  TORUN LAGUNA 24  POL  00:35.19  50 
PIMONOV NIKOLAY  1990  SVERDLOVSK  RUS  00:36.26  46 
SENECHKIN YURY  1990  DOSAAF  BLR  00:37.92  42 
HAURYLAU DZMITRY  1992  DOSAAF  BLR  00:39.10  39 
SHEKERA DMYTRO  1992  JSS KIEV  UKR  00:39.93  36 
PIECHOWIAK JAKUB  1991  TORUN LAGUNA 24  POL  00:40.05  33 
HOR R JAKUB  1990  NEPTUN BRATISLAVA  SVK  00:40.57  30 
MIKU MILAN  1990  CALYPSO ZVOLEN  SVK  00:40.92  27 
NAGY M RK  1994  KAPOSVÁRI ADORJÁN  HUN  00:42.60  24 
10  FIALA PATRIK  1990  NEPTUN BRATISLAVA  SVK  00:43.97  22 
11  K ROLYI SZABOLCS  1992  EÖTVÖS DPSE OROSH  HUN  00:45.27  20 
12  PRAMUKA JAKUB  1993  CALYPSO ZVOLEN  SVK  00:46.77  18 
13  JASENSKY LUKAS  1992  TZP NEMO ZLIN  CZE  00:48.14  16 
14  BABICKI D M  1992  MÁTRAI ERŐMŰ VISO  HUN  00:49.14  14 
15  OB IVAC MATEJ  1993  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:54.49  12 
16  JAROL M JAKUB  1995  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:55.06  10 
17  MATEJOV MARO  1992  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:58.45 
Girls (juniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
OBADAVA KATSIARYNA  1990  DOSAAF  BLR  00:42.08  50 
VIARBOUSKAIA ANASTASSIA  1993  DOSAAF  BLR  00:43.07  46 
CHERKASOVA VARVARA  1991  SIBIRYIK KRASNOYARSK  RUS  00:43.95  42 
SLADECKOVA BARBORA  1991  BLUE STAR PRAGUE  CZE  00:44.21  39 
KOZLACHKOVA SVETLANA  1990  TEAM 47-SKF81  RUS  00:44.41  36 
CHUEVA ANNA  1990  SIBIRYIK KRASNOYARSK  RUS  00:44.75  33 
KOV CS ZS FIA  1991  KAPOSVÁRI ADORJÁN  HUN  00:45.89  30 
ZADOENKO POLINA  1992  TEAM 47-SKF81  RUS  00:45.94  27 
NAGY DOROTTYA  1992  DEBRECENI BÚVÁRKL  HUN  00:46.04  24 
TURI KITTI  1991  MÁTRAI ERŐMŰ VISO  HUN  00:46.04  24 
11  KRAM ROV VIKT RIA  1990  NEPTUN BRATISLAVA  SVK  00:47.74  20 
12  OSMANSKA DIANA  1991  TORUN LAGUNA 24  POL  00:48.73  18 
13  BOHU OV LUCIA  1992  CALYPSO ZVOLEN  SVK  00:49.10  16 
14  SVOBODOV RADKA  1994  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:50.28  14 
15  GRZELAK ALEKSANDRA  1990  TORUN LAGUNA 24  POL  00:52.41  12 
16  ORAVCOV LUBICA  1993  NEPTUN BRATISLAVA  SVK  00:53.45  10 
17  ZELINOVA LUCIA    KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:53.70 
18  CHOMUTOV RADKA  1992  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:54.51 
19  LACENOV ERIKA  1990  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:54.80 
20  POL KOV VIKTORIE  1993  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:56.16 
21  VARGA KRISZTINA  1994  DEBRECENI BÚVÁRKL  HUN  00:58.05 
Men (seniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
KABANOV PAVEL  1985  NOVOSIBIRSK  RUS  00:32.87  50 
SOROKA IGOR  1986  JSS KIEV  UKR  00:33.18  46 
FORMIN ALEXANDER  1981  TEAM 47-SKF81  RUS  00:34.24  42 
FILIPPOVICH VITALIY  1986  JSS KIEV  UKR  00:34.40  39 
KANY D NES  1976  MURÉNA UBK SZEGED  HUN  00:35.36  36 
LASSAK SEBASTIAN  1984  TC FEZ BERLIN  GER  00:35.86  33 
KAZANTCEV ALEXEY  1989  NOVOSIBIRSK  RUS  00:36.01  30 
SCH FER TIM  1988  TC SUBMARIN POBNE  GER  00:36.88  27 
MIXA TOMAS  1989  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:37.57  24 
10  BAJER ONDREJ  1988  KVS LAGUNA NOVY JICIN  CZE  00:37.76  22 
11  ROLACK YVES  1981  TC FEZ BERLIN  GER  00:37.86  20 
12  MORENO DUENAS ANVAR  1984  AUTENTICOS DELFIN  MEX  00:39.16  18 
13  GONCHAROV JURII  1988  KHARKIV CLUB  UKR  00:40.36  16 
14  HOLIK PETR  1990  TZP NEMO ZLIN  CZE  00:41.15  14 
15  COUFAL JAN  1990  TZP NEMO ZLIN  CZE  00:43.25  12 
16  CHOMUT MIROSLAV  1989  KVS CARETA ZVOLEN  SVK  00:49.79  10 
Women (seniors) 100im
PlaceNameBirth dateTeamNationTimePoints
HIRSCHFELDT TINA  1985  TEAM SACHSEN  GER  00:40.15  50 
DYELOVA KATERYNA  1983  JSS KIEV  UKR  00:40.32  46 
TALDONOVA OLGA  1979  NOVOSIBIRSK  RUS  00:40.56  42 
MATTHES NICOLE  1985  TEAM SACHSEN  GER  00:41.75  39 
SZ KELY LILLA  1986  MÁTRAI ERŐMŰ VISO  HUN  00:41.87  36 
DOVGAN OLENA  1988  JSS KIEV  UKR  00:42.35  33 
KHOVILOVA OKSANA  1989  VORONEZ  RUS  00:42.92  30 
NAGY AGNES  1987  DEBRECENI BÚVÁRKL  HUN  00:46.75  27 
TALDONOVA SVETLANA  1987  NOVOSIBIRSK  RUS  00:47.04  24 
  BABICH NATALIA  1985  TEAM 47-SKF81  RUS  DQ